Znakomite efekty startowe zawodników KS PARKIET HAJNÓWKA na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Lekkiej Atletyce

Dodane przez e.zubrycka - czw., 16/09/2021 - 10:13

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła młodzikom województw podlaskiego i lubelskiego w rywalizacji Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików U16, w dniu 11 września 2021 r na stadionie AWF w Białej Podlaskiej. Znakomicie zaprezentowali się, na tych zawodach zawodnicy Klubu Sportowego „Parkiet
Hajnówka”

Medale wywalczyli podopieczni trenera Romana Sacharczuka.

• - Medale srebrne:

- Urszula Pietruszkiewicz (uczennica SP nr 1 w Hajnówce) w biegu na dystansie 2000 m z wynikiem 7: 44,

- Aleksander Dziemiańczyk (uczeń SP w Kleszczelach ) w biegu na dystansie 2000 m z wynikiem 6: 23,60, który prawdopodobnie pozwoli Aleksandrowi Dziemiańczyk na start w Mistrzostwach Polski Młodzików w Karpaczu.

• - Medal brązowy:

- Mateusz Biedrycki (absolwent SP w Narewce) w biegu na dystansie 2000 m z
wynikiem 6:41,73

Na miejscu czwartym na linii mety w biegu na dystansie 100 m zameldowała się podopieczna trenera Andrzeja Grygoruka Magdalena Nazaruk (uczennica SP nr 4 w Hajnówce) 13,37 oraz w biegu na dystansie 300 m z wynikiem 44,38.70. Na piątej pozycji bieg na dystansie 2000 m ukończyła Aleksandra Androsiuk (LO nr 1 z DNJB w Hajnówce) z wynikiem 8:22,75

Na dystansie 100 m kobiet miejsce ósme zajęła Gabriela Boszko (SP nr 4 w Hajnówce) z wynikiem 13,99. Uzyskanie tak dobrych wyników było możliwe dzięki wsparciu władz Miasta Hajnówka, Firmy Parkiet Hajnówka oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Hajnówce. Oczywiście dzięki uprzejmości I Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Hajnówce i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce zapewnione mieliśmy miejsce do treningu w podczas sezonu przygotowawczego jak i startowego. Wszyscy nasi zawodnicy startujący w tych zawodach zajęli wysokie punktowane miejsca, uzyskując 10 punktów, co uplasowało nasz klub na piętnastej pozycji.

Wyniki zawodów można znaleźć na stronie internetowe Polskiego Związku Lekkiej Atletyki pod tym linkiem.