Umowa na modernizację i budowę kotłowni w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Hajnówce podpisana!

Dodane przez administrator - pon., 24/10/2022 - 09:56

14 października Gmina Miejska Hajnówka w osobie Jerzego Siraka Burmistrza Miasta Hajnówka, podpisała umowę na realizację projektu: "Modernizacja 2 kotłowni i
budowa 1 kotłowni w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Hajnówce", który otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program
Inwestycji Strategicznych.

Wykonawcami są: UNIBEP S.A. z siedzibą w Bielsku Podlaskim oraz JMP Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku.

Inwestycja zakłada modernizację kotłowni miałowej przy ul. Małej 20 oraz kotłowni olejowej przy ul. Lipowej 66 i budowę kotłowni na biomasę. W jej ramach m.in. zostaną zakupione 2 ładowarki na biomasę; montaż wyciągów popiołu, wiat na biomasę, wiat na popioły, stacji uzdatniania wody, stacji pomp, stacji odpylania spalin oraz montaż odpylaczy cyklonowych.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 13 541 002, 35 zł
Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: 9 004 750,00 zł.

Zakończenie realizacji przewidziane jest na początku 2024 r.

Emilia Korolczuk