Na plakacie widnieje napis PSZOK Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów. Poniżej znajdują się obrazki przedstawiające rodzaje odpadów oraz zestaw znaków projektu, z którego przyznano dotację.

Kategoria

10 czerwca 2019 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisana została umowa na dofinansowanie projektu budowy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bielsku Podlaskim oraz w Hajnówce.

W ramach inwestycji, w obu miastach, powstały nowoczesne punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Obiekt składa się z budynku kontenerowego obsługi, budynku magazynowego na odpady problemowe, surowce i sprzęt, wiaty pod kontenery transportowe, boksów magazynowych, wiaty magazynowej, zbiornika na ścieki deszczowe oraz wagi samochodowej. Drogi oraz place manewrowe zostały ułożone z kostki betonowej. PSZOK wyposażony został w nowoczesne maszyny oraz sprzęty takie jak wózek widłowy oraz ładowarka teleskopowa.

W ramach projektu powstała także ścieżka edukacyjna z elementami małej architektury.

Stopka w kształcie poziomego białego prostokąta. Na niej znajdują się trzy loga: od lewej: po lewej stronie pionowy pochylony prostokąt w kolorze granatowym, na nim trzy gwiazdy w kolorach: białym, żółtym i czerwonym. Po prawej stronie napis: Fundusze Europejskie Infrastruktura i środowisko; drugie logo: po lewej stronie kształt biało – czerwonej flagi. Po prawej stronie czarny dwurzędowy napis: Rzeczpospolita Polska; trzecie logo: po prawej flaga Unii Europejskiej: Poziomy ciemnoniebieski kwadrat, pośrodku dwanaście żółtych gwiazdek ułożonych w kształcie koła. Po lewej napis: Unia Europejska Fundusz Społecznny.


Source URL: http://hajnowka.pl/aktualnosc/ekohajnowka-budowa-punktow-selektywnego-zbierania-odpadow-komunalnych-na-terenie-0