Pływackie Mistrzostwa Podlasia 2020

Dodane przez admin - pon., 04/01/2021 - 10:26
Logo KS Puszcza Hajnówka Logo w kształcie biało – zielonego koła. W centralnym miejscu narysowany brązowy żubr, pod nim na białym tle brązowy napis: K.S. <<Puszcza>> Hajnówka 1937r.

Kategoria

2020 to nie był normalny rok i takie też były Pływackie Mistrzostwa Podlasia w tym roku, które odbyły się w suwalskim Aqua Parku w dniach 4 i 5 grudnia.
W celu nie przekroczenia limitu osób związanych z restrykcjami sanitarnymi, zawody podzielone były każdego dnia na bloki wszystkich konkurencji kobiet, a następnie wszystkich konkurencji mężczyzn, co implikowało często start za startem tych samych zawodników i zawodniczek, praktycznie bez odpoczynku po wcześniejszym starcie.

Brak organizacji zawodów w pandemicznym roku spowodował, iż zdecydowana większość zawodników nie miała czasów zgłoszeniowych i często nie płynęła w seriach ze swoimi rocznikami czy największymi konkurentami, a trzeba pamiętać, że to zawsze stymuluje współzawodnictwo i podnosi poziom pływania oraz uzyskany wynik.
Jeżeli już o wynikach mowa to naszej 15 osobowej reprezentacji KS Puszcza Hajnówka udało się zdobyć 11 medali – chłopcy zdobyli 1 złoty i 3 brązowe, dziewczyny natomiast 2 złote i 5 srebrnych.

Złoto:

 • Anna Ginszt 50 metrów stylem grzbietowym,
 • Dominika Oksenotwicz 50 metrów stylem klasycznym,
 • Marcin Worończuk 50 metrów stylem klasycznym.

Srebro:

 • Dominika Oksentowicz 100 metrów stylem klasycznym,
 • Adrianna Żukowicka 50 metrów stylem grzbietowym,
 • Anna Ginszt 100 metrów stylem grzbietowym,
 • Anna Ginszt 50 metrów stylem motylkowym,
 • Adrianna Żukowicka 100 metrów stylem dowolnym.

Brąz:

 • Marcin Worończuk 100 metrów stylem klasycznym,
 • Mikołaj Skiepko 50 metrów stylem grzbietowym,
 • Olaf Jeliński 100 metrów stylem dowolnym.

Wymienić należy również Olafa Pryczynicza, dla którego był to debiut na Mistrzostwach Podlasia. Wystąpił na nich poza konkurencją i gdyby miał licencję zawodnika PZP faktycznie byłby poza konkurencją, gdyż jego czas na 100 metrów klasykiem był najlepszy w swym roczniku, co dobrze rokuje na przyszłość.
Wiele razy nasi zawodnicy zajmowali miejsca czwarte, niewiele brakowało do podium. Niewiele, naprawdę niewiele, a dokładnie 1 punkt dzielił Adriannę Żukowicką od zdobycia 3 miejsca w klasyfikacji generalnej najlepszych zawodniczek rocznika 2007. Zdobyła ona 1461 punktów, według punktacji FINA, a jej konkurentka z 3 miejsca 1462. Może gdyby dało się trenować nam w listopadzie...
2020 to nie był normalny rok – takie też były przygotowania do zawodów, a raczej ich brak w momencie przedstartowym. Wszystkie wymienione na wstępie utrudnienia na mistrzostwach są jednak niczym w porównaniu z niemożnością trenowania miesiąc przed nimi. Zamknięty hajnowski Park Wodny, w kluczowym dla przygotowań okresie, na ponad miesiąc przed zawodami, odbił się na formie zawodników. Czasy byłyby lepsze i liczba medali byłaby większa, gdyby nasz hajnowski Park Wodny działał tak jak wszystkie pływalnie w województwie podlaskim, w których to zawodnicy trenowali i wciąż trenują po 6 dni w tygodniu. Jak widać po osiągniętych wynikach, mimo trudności, diamenty są, niestety nie było gdzie ich doszlifować.
Oby kolejny, 2021, był już normalny. Tego wszystkim, a w szczególności naszym pływakom i największym sympatykom pływania w Hajnówce, a więc rodzicom naszych hajnowskich zawodników, z całego serca życzymy.
To dzięki ich wysiłkom udało się basen, na dwa tygodnie przed zawodami otworzyć, wznowić treningi i wyjazd na podlaskie mistrzostwa mógł się odbył. To dzięki ich staraniom Hajnówka nie zniknęła w tym roku z pływackiej mapy Podlasia.
Dziękujemy Wam jeszcze raz.

Galeria zdjęc z wydareznia dostępna pod tym linkiem.


Source URL: http://hajnowka.pl/aktualnosc/sport/857-plywackie-mistrzostwa-podlasia-2020