Kolejna elektroniczna usługa w ZUS e-Akta

Elektronizacja akt pracowniczych to kolejna usługa, na którą właśnie został ogłoszony przetarg. Chodzi tu o modyfikację Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS w zakresie gromadzenia danych z akt pracowniczych.

Czytaj więcej...

 

Warsztaty z zapobiegania depresji w ramach projektu OSDZ– EFS

18.03.14 mck

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Hajnówce ruszyły czterodniowe warsztaty poświęcone zapobieganiu depresji wśród młodzieży.

Czytaj więcej...

 

E-składka to dobre rozwiązanie

Z 42 błędnych wpłat, które wpłynęły w styczniu jeszcze w lutym prowadzone było postępowanie wyjaśniające w stosunku do 5. W kolejnym miesiącu było ich 82, z czego 39 zostało przeksięgowanych, a 43 zwrócone na konto nadawcy. To nowy sposób opłacania składek do ZUS spowodował, że płatnicy nie robią pomyłek przy wypełnianiu przelewów. W ubiegłym roku w całym kraju ZUS odnotował ok. 23 tysięcy błędnych przelewów miesięcznie. W Oddziale w Białymstoku przez pierwsze dwa miesiące dokonywania wpłat na indywidualny numer rachunku składkowego nie odnotowano żadnego zwrotu, a także nie było wpłat niezidentyfikowanych.

Czytaj więcej...

 

Lekarzu, 1 lipca już blisko

Jeśli jesteś lekarzem już dziś umów się na indywidualne konsultacje z pracownikiem ZUS na temat e-ZLA.

Czytaj więcej...

 

Rolniku skorzystaj z rehabilitacji leczniczej w KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego prowadzi rehabilitację leczniczą dla rolników, której głównym celem jest zapobieganie inwalidztwu lub ograniczenie stopnia upośledzenia zdolności do pracy. Rehabilitacja realizowana jest w formie 21-dniowych turnusów, w ścisłym powiązaniu z prowadzonym leczeniem chorego, w optymalnym ze względu na wskazania medyczne czasie, zakresie i miejscu.

Czytaj więcej...

 

Papierowe zwolnienia lekarskie już tylko 4 miesiące

Zwolnienia na blankietach ZUS ZLA mogą być wystawiane jeszcze do końca czerwca 2018 r. Natomiast od 1 lipca 2018 r. lekarze będą wystawiać wyłącznie zwolnienia elektroniczne.

Czytaj więcej...

 

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty KRUS za 2017 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że zostały już przekazane emerytom i rencistom formularze PIT-40A (roczne obliczenie podatku emeryta/rencisty), PIT-11A (informacje o dochodach uzyskanych przez emeryta/rencistę) oraz PIT-11 (informacje o dochodach dla osób, które otrzymały świadczenie należne po osobie zmarłej).

Czytaj więcej...

 

Grupowe warsztaty i treningi z psychologiem w projekcie „OSDZ – EFS”

1

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Hajnówce trwa realizacja projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

 

Czy warto ryzykować na zwolnieniu lekarskim

Ponad 5 tys. skontrolowanych mieszkańców województwa podlaskiego i cofnięte wypłaty – to następstwa kontroli przeprowadzonych przez ZUS w 2017r.

Czytaj więcej...

 

Przekonaj się , kiedy ZUS zmniejszy lub zawiesi świadczenie emerytalno-rentowe

Emeryci i renciści, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego, muszą pamiętać, że przy dorabianiu obowiązują ich limity. Ich przekroczenie wiąże się z pewnymi konsekwencjami i należy pamiętać, że z osiągniętego przychodu trzeba się rozliczyć. Dodatkowe zarobki mogą spowodować, że ZUS zawiesi albo zmniejszy świadczenie emeryta albo rencisty.

Czytaj więcej...

 

1 marca nie tylko waloryzacja emerytur

W marcowych terminach płatności 2018 r. przeprowadzona zostanie waloryzacja. Podlegają jej świadczenia przyznane z urzędu lub na wniosek zgłoszony przed dniem 1 marca 2018 r. i prawo do tych świadczeń powstało do dnia 28 lutego 2018r. Waloryzacja odbywa się poprzez pomnożenie kwoty świadczenia przysługującej na ostatni dzień lutego tego roku przez wskaźnik wynoszący 102,98%.

Czytaj więcej...

Uczestnicy projektu OSD – EFS rozpoczęli spotkania indywidualne z psychologiem

18.02.21 mck

 

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Hajnówce rozpoczęły się indywidualne spotkania z psychologiem, które są skierowane do uczestników projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

Weź udział w Projekcie z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza nauczycieli szkół gimnazjalnych i podstawowych do wzięcia udziału w „Projekcie z ZUS", do którego można przystąpić w każdej chwili.

Czytaj więcej...

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Sport

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.