W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

sport

Halowy Turniej Piłki Nożnej "Orlików" z okazji 80-lecia Klubu Sportowego Puszcza Hajnówka

W dniu 17 marca 2018 roku nasza drużyna "orlików" brała udział w Turnieju Halowej Piłki Nożnej Orlików z rocznika 2008 z okazji 80-lecia Klubu Sportowego Puszcza Hajnówka. Z inicjatywą  organizacji tych zawodów wystąpił Prezes Zarządu KS Puszcza Aleksander Bujnowski. Otwarcia Turnieju dokonał Burmistrz Miasta Hajnówka Pan Jerzy Sirak. Do rozgrywek przystąpiło osiem zespołów, które rywalizowały w dwóch grupach: „A”( APT Brylant Bielsk Podlaski, OSiR Hajnówka, MŁKS Łomża II, Talent Białystok); "B"(Promień Mońki, Puszcza Hajnówka, MŁKS Łomża I, Rudnia Zabłudów).

Czytaj więcej

 • Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Amatorów
  • Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Amatorów
  • 3 marca 2018r. OSiR we współpracy z Urzędem Miasta w Hajnówce zorganizował Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Mistrzostwo Hajnówki w kategorii senior, a w kategorii oldboj o Puchar Burmistrza Miasta Hajnówka. Do turnieju zgłosiło się 12 zespołów, wśród nich trzy zespoły zza wschodniej granicy - z Prużan i Kamieńca.

 • Turniej Orlików pod patronatem prezesa hajnowskiego PUK
  • Turniej Orlików pod patronatem prezesa hajnowskiego PUK
  • W sobotę, 10 marca 2018r., w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Hajnówce po raz szósty odbył się Edukacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa hajnowskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Dzięki swojej wyjątkowej formule sportowo – edukacyjnej z przyjemnością obserwowaliśmy zmagania 60 młodych piłkarzy z rocznika 2007 i mł.

 • Najwyższy stopień podium "Orlików " Puszczy Hajnówka na turnieju halowym piłki nożnej w Mońkach
  • Najwyższy stopień podium
  •  

   W dniu 3 marca 2018r. drużyna "Orlików" KS Puszcza z powodzeniem uczestniczyła w turnieju halowym piłki nożnej w Mońkach.

 • Słów kilka o wiosennym wypadzie KS Puszczy do Giżycka
  • Słów kilka o wiosennym wypadzie KS Puszczy do Giżycka
  •  

   Zima za oknem na całego, a otwarcie sezony wiosennego już za nami. 15. Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Giżycka miały miejsce 3 i 4 marca tego roku. Nie mogło zabraknąć tam naszych pływaków, dla których nie była to pierwsza sportowa wizyta w Giżycku. W dwudniowych zmaganiach na Pływalni Krytej MOSiR w Giżycku udział wzięło ponad 300 zawodników z łącznie 27 klubów z trzech krajów- Polski, Rosji oraz Białorusi. Z Polski startowały 24 kluby między innymi z Gdańska, Bydgoszczy, Konina, Łomży, Pruszkowa, Elbląga, Olsztyna, Mławy, Szczytna, Ełku. Rosję reprezentowały 2 kluby z Kaliningradu, a Białoruś jeden klub (Sdyshor Volna).

   Poprzez tak liczną frekwencję, konkurencja była duża, a poziom wysoki, lecz mimo to udało się naszym pływakom wrócić nie na tarczy i z 14 medalami. Pierwszego dnia nasza hajnowska osiemnastoosobowa ekipa zdobyła 6 medali, co już się wydawało dużym sukcesem, jednakże drugiego dnia zawodów, po nocnym odpoczynku w hotelu Wodnik, wynik medalowy został poprawiony – zdobyto 8 medali.

   Najlepszymi zawodnikami, a raczej zawodniczkami, bo to dziewczyny zdobyły zdecydowanie najwięcej medali były:

   Kierdelewicz Martyna (14 lat) – 3 medale:

   miejsce 2 stylem zmiennym na dystansie 200 m

   miejsce 2 stylem grzbietowym na dystansie 200 m

   miejsce 3 stylem grzbietowym na dystansie 50 m

   Żukowicka Adrianna (11 lat) – 3 medale:

   miejsce 1 stylem dowolnym na dystansie 50 m,

   miejsce 2 stylem dowolnym na dystansie 100 m,

   miejsce 3 stylem motylkowym na dystansie 50 m,

   Kierdelewicz Gabriela (12 lat) – 2 medale:

   miejsce 1 stylem klasycznym na dystansie 100 m,

   miejsce 3 stylem klasycznym na dystansie 200 m,

   Ginszt Anna (11 lat)– 2 medale:

   miejsce 2 stylem grzbietowym na dystansie 50 m,

   miejsce 2 stylem motylkowym na dystansie 50 m,

   Oksentowicz Dominika (11 lat) – 1 medal za

   miejsce 3 stylem klasycznym na dystansie 50 m,

   Marczuk Maria (12 lat) – 1 medal za

   miejsce 3 stylem motylkowym na dystansie 100 m,

   Ackiewicz Gabriela (10 lat) – 1 medal za

   miejsce 3 stylem motylkowym na dystansie 50 m,

   i jak mawiają Anglicy – the last but not least – jedyny męski rodzynek w tym towarzystwie, który obronił honor mężczyzn to

   Goławski Wojciech (11 lat) – 1 medal, który zajął miejsce 3 stylem klasycznym na dystansie 100 m.

    

   Wspomnieć należy też o Patryku Niewiarowskim (14 lat), któremu do podium dwa razy zabrakło niewiele, gdyż w konkurencji stylem motylkowym na dystansie 100 metrów oraz stylem grzbietowym na dystansie 50 metrów uplasował się na 4 pozycji. Na najmniej lubianym przez sportowców czwartym miejscu znalazł się również Worończuk Marcin (12 lat) w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym. Najwidoczniej tego weekendu to Wenus miała więcej do powiedzenia niż Mars...

   Z medalami czy bez, zawodnicy wracali w dobrych humorach śpiewając pieśni w autokarze, rozbawiając tym samym nawet kierowcę Pana Janka, z którym to mieliśmy przyjemność pierwszy raz jechać na zawody - chyba zapamięta nas pozytywnie:). Zapamiętani zostaniemy na pewno też w Giżycku – silnie wesoły doping z trybun naszego klubu dla naszego zawodnika o pseudonimie „Wiesława" spowodował, że nawet zawodnicy innych klubów siedzący na trybunach obok nas, nie mogli się do oprzeć pokusie przyłączenia – nawet nie wiedząc kim ów „Wiesława" jest..., a i nazwa Klubu Puszcza Hajnówka padała często z ust prowadzącego, gdyż wiele serii zostawało wygrywanych przez naszych pływaków właśnie.

   Zmotywowani medalami, ale i wyciągnąwszy wnioski z potknięć zabieramy się do dalszej pracy na treningach. Kolejne zawody już niebawem. Nie możemy się ich doczekać.

   Urszula Bondaruk
   {galeria}sport/0963{/galeria}

kultura

Rzecznik Praw Obywatelskich – dr Adam Bodnar z wizytą w Hajnówce

1 marca 2018 r. Hajnówkę odwiedził dr Adam Bodnar, pełniący funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Wizyta rzecznika w naszym mieście to efekt prowadzonych od początku kadencji spotkań regionalnych, w trakcie których rzecznik spotyka się z ludźmi w różnych miejscowościach naszego kraju. Rozmawia o najważniejszych problemach dostrzeganych przez mieszkańców i organizacje społeczne, by wraz z zespołem eksperckim pomóc rozwiązać trapiące ich trudne sprawy.

Czytaj więcej

 • Nowy spektakl Teatru z Muzeum Białoruskiego
  • Nowy spektakl Teatru z Muzeum Białoruskiego
  •  

   11 marca 2018 sala kinowa Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce po raz kolejny zmieniła się na chwilę w scenę teatralną, dzięki czemu licznie zgromadzona publiczność miała możliwość obejrzenia niesamowicie poruszającej sztuki na podstawie ksiązki Doroteusza Fionika "O. Konstanty Bajko. Teolog, nauczyciel, lekarz." wydanej w 2017 roku, oraz tekstów abp Jeremiasza i o. Arkadiusza Barańczuka.

 • Joanna Ruta i Jacek Drużba z Hajnowskiego Domu Kultury stypendystami Marszałka Województwa Podlaskiego
  • Joanna Ruta i Jacek Drużba z Hajnowskiego Domu Kultury stypendystami Marszałka Województwa Podlaskiego
  • Dnia 22 lutego 2018r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów w dziedzinie twórczości artystycznej, uczniom województwa podlaskiego.

 • Studio Piosenki HDK nagrodzone w Goniądzu
  • Studio Piosenki HDK nagrodzone w Goniądzu
  • Reprezentacja Studia: Hania Wołczyk, Iza Pietroczuk, Kasia Waśkowska, Marta Waśkowska, Natalia Pietroczuk, Zosia Filipiuk, Wanda Ginszt, Magda Lunda oraz zespół PULS wystąpili podczas Konkursu Piosenki Walentynkowej 17-go lutego w Goniądzu.

 • Ferie z filmem
  • Ferie z filmem
  • Ferie z filmem to tegoroczna akcja skierowana do młodych widzów dofinansowana prze z Urząd Miasta Hajnówka.

Sport

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.