Wycieczka członków Polskiego Związku Niewidomych Koła Terenowego w Hajnówce do Bujenki i Grabarki

Na zdjęciu głównym mężczyzna prowadzi na smyczy alpakę. w tle za nimi idą ludzie.

W słoneczny sobotni poranek, 5 września 2020 roku, grupa 20 członków hajnowskiego stowarzyszenia wraz z przewodnikami po około godzinnej podróży, dotarła w okolice Ciechanowca - do Bujenki, w której znajduje się agroturystyczne gospodarstwo hodowli alpak. Obecnie w gospodarstwie znajduje się 140 zwierząt różnie umaszczonych, o dwóch rodzajach sierści, dla pozyskiwania której prowadzona jest hodowla. Przebywanie wśród tych przyjaznych i sympatycznych ssaków z rodziny wielbłądowatych sprawiło nam wielką przyjemność.

Czytaj więcej...

 

Teatrzyk w Świetlicy

Trzy dziewczynki ubrane w czarne bluzki stoją wokół stołu.

W dniu 12.09.2020r. uczestnicy Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce obejrzeli premierowy spektakl pt. “Dlaczego żółw ma wzory na pancerzu?”. Spektakl został przygotowany przez Świetlicę Teatralną działającą w ramach projektu “Naturalnie Hajnówka”, prowadzoną przez Fundację Oni To My. Historia żółwia marzyciela, opowiadana przez panią Natalię Gierasimiuk i zilustrowana przez małe artystki, bardzo podobała się widzom. Czekamy na więcej.

Wychowawcy świetlicy

W poniższej galerii zdjęć znajdują się fotografie przedstawiające sceny z przedstawienia. Widać na nich aktora oraz dzieci - uczestników przedstawienia.

 

Gabryś z Hajnówki potrzebuje pomocy

zdjęcie Gabrysia na łódce na jeziorze

DZIAŁAM WIRTUALNIE- RATUJE ŻYCIE REALNIE

Gabriel czeka na Twój ruch!

Czytaj więcej...

 

Złote Gody - 50-lecie pożycia małżeńskiego

Burmistrz Miasta Hajnówka odznacza medalem parę z 50-letnim stażem małżeńskim

Nie wystarczy pokochać,

trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce

i przenieść ją przez całe życie.”

A. Bekante

 

Czytaj więcej...

 

Seria książeczek o Żubrze Pompiku z nagrodą Podlaska Marka Roku 2019

pompik

10 września w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się XVI Gala Finałowa konkursu Podlaska Marka Roku. W tegorocznej edycji spośród 150 zgłoszonych produktów do finałowego starcia komisja konkursowa nominowała 27. To z tego grona wybrano laureatów każdej z dziewięciu konkursowych kategorii: Produkt Użytkowy, Produkt Spożywczy, Odkrycie, Inwestycja, Kultura, Wydarzenie, Społeczeństwo. Po raz pierwszy nagrody przyznano w kategorii Biznes i Projekt 4.0. Głosowanie odbywało się w formie internetowej.

Czytaj więcej...

 

Mikołaj Karelus z Czeremchy potrzebuje Waszej pomocy!

mikołaj

To nie jest zbiórka, jakich wiele - żadna zbiórka  nie jest taką. Jednak ostatnie miesiące to niestety dla niejednego malucha czas zbiórki na nowoczesną terapię genową. Nierefundowany, najdroższy na świecie lek umożliwia im walkę z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Czytaj więcej...

 

Wakacje w świetlicy socjoterapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce – część 3

03

Wakacyjnych atrakcji ciąg dalszy…

Czytaj więcej...

 

XXXIX Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej 14-19.09.2020 r.

15391305 372387489771312 8573638206457126953 o

W tym roku festiwal zmienił aurę z wiosennej na jesienną. Jednak nie zmienił swojego wyjątkowego klimatu, przepełnionego duchowością wyjątkowego cerkiewnego śpiewu, nawet mimo trudności organizacyjnych wywołanych epidemią.

Czytaj więcej...

 

Koncert „Żeby Polska była Polską...”

10

Hajnowska Fundacja Muzyki Kameralnej i Organowej, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka i Starostwa Powiatu Hajnowskiego zorganizowała kolejny koncert w naszej świątyni.

 

Czytaj więcej...

 

W 2020 roku setne urodziny obchodzi dwoje mieszkańców Hajnówki

09

W kwietniu Zofia Banasik (z domu Witkowska) obchodziła setne urodzony. Dostojna jubilatka urodziła się 25 kwietnia 1920 roku w Kamieniu. W 1938 roku wyszła za mąż za Józefa Banasika. Owdowiała w 1984 roku. Prawie całe swoje życie mieszkała w Hajnówce.

Czytaj więcej...

 

Potrójny jubileusz w kościele pw. Świętych Cyryla i Metodego w Hajnówce

25-lecie-parafii-CiM Hajnowka 22.082020-r-35
Dziękczynne "Te Deum" wybrzmiało podczas Mszy św. celebrowanej pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Sawczuka 22 sierpnia 2020 r. w kościele pw. Świętych Cyryla i Metodego w Hajnówce.

Czytaj więcej...

 

W Hajnówce powstało Centrum Zdrowia Psychicznego

5

Inwestycja kosztowała w sumie ponad 9,4 mln zł. Większość tej kwoty – 6,8 mln zł - to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W piątkowym (21.08) otwarciu uruchamianego obiektu wziął udział Marek Malinowski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Czytaj więcej...

 

Święta Góra Grabarka

20.08.21 grabarka

Każdego roku pielgrzymi w dniu Święta Przemienienia Pańskiego przybywają tłumnie na Świętą Górę Grabarkę, by wziąć udział w uroczystych obchodach. Ludzie od setek lat przychodzą do sanktuarium z prośbami i modlitwą o pomoc. Tysiące z nich pozostawiło tu swoje krzyże, od których miejsce to nazywane jest niekiedy „Górą Krzyży”.

źródło: https://www.wrotapodlasia.pl

 

Znów podróże pociągiem z Hajnówki do Czeremchy

Mieszkańcy i turyści znów mogą podróżować pociągiem z Hajnówki do Czeremchy i dalej do Białegostoku lub Siemiatycz. Dzięki inwestycji wartej ponad 180 mln zł zwiększył się komfort obsługi na stacji w Hajnówce oraz przystankach w Orzeszkowie, Witowie, Policznej i Dobrowodzie. Projekt realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest współfinansowany z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Czytaj więcej...

 

Pomóż Gabrysiowi - oddaj krew i zostań dawcą szpiku

Drodzy mieszkańcy, zwracamy się z wielką prośbą o pomoc.

Potrzebna jest krew dla 9 letniego syna funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce – Gabrysia Teterdynko – chorego na ostrą białaczkę limfatyczną.

Jednocześnie poszukujemy osób jako potencjalnych dawców szpiku, dlatego też zwracamy się z prośbą o rejestrowanie się w Bazie Dawców Szpiku Kostnego.

Czytaj więcej...

 

Wakacje w Świetlicy – część 2

9

[zdjęcie: sześcioro dzieci wraz z wychowawcami i policjantką; trzy dziewczynki i trzech chłopców siedzi na trawie, za nimi na ławce siedzą trzy kobiety, jedna z nich - siedąca w środku - to policjantka; w tle budynek ośrodka wraz z oknem, na parapecie stoją dwie doniczki z kwitnącymi kwiatami]

Kolejne dni spędzane w świetlicy obfitowały w wiele atrakcji. Graliśmy w gry świetlicowe i podwórkowe, wychodziliśmy na plac zabaw, tworzyliśmy teatrzyki zainicjowane przez dzieci. Na warsztatach plastycznych powstały między innymi przepiękne pejzaże malowane pastelami, słoneczniki ze starych płyt CD oraz kwiaty wyszywane metodą haftu matematycznego. Dzięki uprzejmości Dyrekcji mogliśmy korzystać z atrakcji Parku Wodnego w Hajnówce. Do końca wakacji zagościmy tam jeszcze kilka razy.

Czytaj więcej...

 

Wakacje 2020 w świetlicy socjoterapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce

24

 

[zdjęcie: na zdjęciu na tle budynku znajduje się grupa dzieci siedzących na ławkach; 5 osób z lewej strony (dwie dziewczynki i trzech chłopców, jeden z nich trzyma w rękach piłkę do gry w piłkę nożną, dwoje dzieci trzyma plecaki), po prawej stronie siedzi trójka dzieci (2 dziewczynki i jeden chłopiec, wszyscy trzymają plecaki). W środku pomiędzy dziećmi stoi Tomasz Frankowski. Za jego plecami jest okno. Na twarzach wszystkich goszczą uśmiechy]

Tegoroczne wakacje w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce upływają niezwykle atrakcyjnie i wesoło. Zajęcia dostosowane są do zainteresowań dzieci rozwijając w ten sposób ich kreatywność i pomysłowość.

Czytaj więcej...

 

Ruszyło głosowanie w konkursie Podlaska Marka Roku 2019

książka-na-receptę-mediarodzina-72-dpi-600x300

W tym roku nieco z opóźnieniem poznamy laureatów 16. edycji Podlaskiej Marki Roku 2019. 5 sierpnia ruszyło internetowe głosowanie. Spośród 150 zgłoszeń do 9 kategorii, kapituła konkursowa wybrała po 3 podmioty z każdej. Pod głosowanie poddanych zostało 27 firm, usług, inicjatyw. Wśród nich znalazły się pozycje z naszego regionu tj. seria książeczek o Żubrze Pomniku”, festiwal „Z wiejskiego podwórza”.

Czytaj więcej...

 

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej!

  

Czytaj więcej...

 

Serduszko na nakrętki na skwerku im. plut. Bolesława Bierwiaczonka

117307647 164420065212216 7940369179566216304 o

Hajnówka jest pełna dobrych serc. Przekonujemy się o tym w ostatnim czasie bardzo często, szczególnie podczas akcji zbierania funduszy na leczenie małego hajnowianina Kubusia, zmagającego się z SMA. Organizowane w tym celu są m.in. kiermasze, rajdy rowerowe, akcje zbierania nakrętek.

Czytaj więcej...

 

Trwają konsultacje społeczne projektu rozkładu jazdy pociągów 2020/2021 na trasie Białystok – Bielsk Podlaski – Hajnówka

0x0

Województwo Podlaskie planuje w przyszłej edycji rozkładu jazdy wznowienie kursowania codziennych pociągów na odcinku Białystok – Bielsk Podlaski - Hajnówka. Projekt oferty przewozowej przewiduje 7 par pociągów kursujących w większości w bezpośrednich relacjach do/z Białegostoku przez Bielsk Podlaski do/z Hajnówki. Aby zapewnić jak najlepsze dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb pasażerów Zarząd Województwa zaprasza Państwa do podzielenia się swoimi uwagami i propozycjami do opracowanego projektu.

Czytaj więcej...

Czwartkowy obiad u diabetyków w Hajnówce

13

Za nami kolejny sławny czwartkowy obiad u diabetyków. Tym razem, 9 lipca hetman Adam Zieleniecki i dr Józef Przeborowski z zespołem Maestro pojawili się w Hajnówce, w restauracji Wrota Lasu.

Czytaj więcej...

Kiermasz książek na rzecz chorego na SMA Kubusia Suchodoły

02k

Z pomocą małemu Kubusiowi Suchodole ruszyli mieszkańcy Hajnówki, organizując różnego rodzaju akcje i przedsięwzięcia mające pomóc rodzinie chłopca zebrać niebotyczną kwotę 10 milionów złotych. Swoją „cegiełkę" do zbiórki dołożyła Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. T. Rakowieckiego w Hajnówce, przyjmując nominację w #GaszynChallenge i organizując dwudniowy kiermasz książek, z którego dochód - 1000 zł przekazany został na konto akcji.

Czytaj więcej...

Muzeum białoruskie podjęło wyzwanie #GaszynChallenge na rzecz Kubusia chorego na SMA

20.07.20 wyzwanie muzeum

#GaszynChallenge na rzecz Kubusia chorego na SMA
Dziękujemy Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w Szczytach za nominację do #GaszynChallenge! Wyzwanie przyjęte!

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia w Hajnówce

11

Rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. Czas szybko upłynął, choć był to pod różnymi aspektami inny rok od pozostałych- choćby ze względu na epidemię.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.