Hajnówka na majówkę

HAJNÓWKA NA MAJÓWKĘ
– miasto, które pozwoli Ci odpocząć od wielkomiejskiego pędu.
Zetkniesz się w nim z wielobarwną kulturą, urokliwą przyrodą, otwartością miejscowej ludności.
Zdziwisz się ile kulturowego i witalnego piękna kryje w sobie to z pozoru nudne miasto.
Wytężając swoje zmysły doświadczysz autentycznego oblicza Hajnówki.
Będziesz zaskoczony jak bogate jest jej wnętrze. 

PLIK DO POBRANIA:

Oferta na majówkę

Emilia Korolczuk

 

Obchody rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

11k

Hajnowianie uczestniczyli w uroczystych obchodach 79 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 9 rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Czytaj więcej...

 

Wiosna w świetlicy

01

W dniu 05.04.2019 r. w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Licznie zgromadzeni goście przybyli na przedstawienie w wykonaniu podopiecznych świetlicy pt.”Eko-wiosna”. Na widowni zasiadły rodziny małych artystów oraz Pan Sekretarz Urzędu Miasta Hajnówka – Jarosław Grygoruk, Pan Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hajnówce – Mariusz Iwaniuk i Pani Wicedyrektor – Barbara Sienkiewicz-Surel.

Czytaj więcej...

 

Pawilon Edukacyjny w Rezerwacie Pokazowym Żubrów – Białowieski Park Narodowy nominowany do Podlaskiej Marki w TVP 3 - głosowanie do 17 kwietnia 2019r.

 

Listę 21 kandydatur, które znalazły się w ścisłym finale Podlaskiej Marki ogłosił Artur Kosicki, marszałek województwa 3 kwietnia br. (pisaliśmy o tym - link do artykułu). Tego samego dnia ruszyło internetowe glosowanie na ulubieńca konsumentów. Filmy, które powstały na zamówienie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego mają przybliżyć sylwetki nominowanych. To krótkie dynamiczne formy, z których dowiemy się jak powstają najlepsze produkty, kto stoi za sukcesem wydarzeń kulturalnych, jak przebiega praca nad największymi inwestycjami w regionie, skąd się biorą pomysły na podlaskie wynalazki.

Czytaj więcej...

 

Hajnowski szpital otrzymał kolejne fundusze na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce pozyskał fundusze unijne na przedsięwzięcie „Godna jesień życia”.

Czytaj więcej...

 

Światowy Dzień Autyzmu w powiecie hajnowskim

15

W słoneczny wtorek 2 kwietnia br. niebo nad Hajnówką było bardziej niebieskie niż zwykle.  A to za sprawą niebieskiego pochodu, który przemaszerował ulicami miasta. Tego dnia Hajnowianie uczcili Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.

Czytaj więcej...

 

Wypełnij ankietę dotyczącą budżetu gminy miejskiej Hajnówki

Szanowni mieszkańcy Hajnówki
Uprzejmie proszę o poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety.

Czytaj więcej...

 

Warsztaty kulinarne dla niewidomych z kaszą w roli głównej

01n

19 marca w siedzibie Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce odbyły się warsztaty z dietetyki. Celem spotkania było propagowanie świadomości w zakresie zdrowego odżywiania wśród osób niewidomych i słabowidzących. Początkowo prowadząca zajęcia psychodietetyk – pani Anna Kuczkin przeprowadziła dla zainteresowanych analizę składu ciała. Waga pokazywała kilka parametrów: tkankę tłuszczową, wodę, mięśnie, tłuszcz wicelarny oraz wiek metaboliczny. Ten ostatni pomiar wzbudził największą ciekawość uczestników.

Czytaj więcej...

 

Kobiety w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

19.03.08 kobieta

Matki, żony, partnerki, nauczycielki, studentki, kierowniczki, influencerki, pielęgniarki, sportsmenki.... Kobiety silne i zdeterminowane, będące ważną częścią Sił Zbrojnych, budujące 1 Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej z okazji Dnia Kobiet postanowiły podzielić się tym, czego nauczyły się w wojsku i z powodzeniem stosują w życiu codziennym. Dzielą się swoją siłą, motywacją i inspiracjami.

Czytaj więcej...

 

Recertyfikacja uprawnień ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

19.03.08 ratownik

3 marca 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce odbyła się recertyfikacja uprawnień ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W egzaminie wzięło udział 24 druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu hajnowskiego. Recertyfikację uprawnień przeprowadziła Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja z Łomży. Egzamin składał się z dwóch części: testu wiedzy oraz części praktycznej.

Czytaj więcej...

 

WIELKI POST – zmiana naszego życia

W środę popielcową 6 marca 2019r. wierni kościoła katolickiego rozpoczęli Wielki Post - czas nawrócenia, pokuty i przemiany naszych serc, czas powrotu do Boga.

Czytaj więcej...

 

Rusza e-Puszcza

1

Rusza projekt "e-Puszcza. Podlaskie cyfrowe repozytorium przyrodniczych danych naukowych". Będzie to najnowocześniejsze repozytorium naukowe w Polsce, z którego skorzystają użytkownicy na całym świecie. Na specjalnej platformie internetowej gromadzone będą dane i informacje dotyczące przyrody Puszczy Białowieskiej np. trójwymiarowe skany czaszek żubrów, unikalne okazy roślin, grzybów, owadów, a także specjalistyczne mapy czy materiały zarejestrowane przez wideo-pułapki. Z udostępnionej wiedzy czerpać będą mogli naukowcy i wszyscy miłośnicy przyrody, szczególnie pasjonaci Puszczy Białowieskiej.

Czytaj więcej...

 

W Hołdzie Bohaterom

21

W Narodowym Dniu "Żołnierzy Wyklętych" podlascy Terytorialsi oddali hołd bohaterom antykomunistycznego podziemia. Żołnierze uczestniczyli w szeregu uroczystości w województwie, a także w centralnych obchodach w Warszawie.

Czytaj więcej...

 

XVII edycja prezentacji edukacyjno-doradczych „UCZELNIE W POWIECIE" w Hajnówce - za nami

13

Podlascy maturzyści stają obecnie przed ważnymi wyborami, które będą rzutować na ich dalszą przyszłość. Egzamin maturalny i następnie wybór uczelni – to są główne priorytety większości z nich. Ich efekty będą miały znaczenie w kształtowaniu zawodowej kariery, jaka powinna być zgodna z ich zainteresowaniami, dziedzinami, w których czują się najlepiej. Wybór kierunku jest pewnego rodzaju inwestycją, w kapitał ludzki i ekonomiczny, procentujący w kolejnych latach. Aby ułatwić młodym ludziom podjęcie decyzji, każdego roku organizowane są targi, prezentacje szkół wyższych, będące doskonałą okazją do zapoznania się z ofertami uczelni nie tylko z regionu, ale również innych zakątków Polski.

Czytaj więcej...

 

Rusza projekt e-Puszcza - 01.03 konferencja prasowa

Rusza projekt e-Puszcza - 01.03 konferencja prasowa

To będzie najnowocześniejsze repozytorium naukowe w Polsce. Będą mogli z niego korzystać naukowcy na całym świecie. Na specjalnej platformie internetowej gromadzone będą dane i informacje dotyczące przyrody Puszczy Białowieskiej np.  trójwymiarowe skany czaszek żubrów oraz unikalnych okazów roślin, grzybów i owadów, a także specjalistyczne mapy czy filmy z wideopułapek.  Z platformy wiedzę czerpać będą mogli np. nauczyciele i miłośnicy przyrody, szczególnie pasjonaci Puszczy Białowieskiej.

Czytaj więcej...

 

Ferie w Muzeum

02

Ferie 2019 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce już za nami. Zostały tylko miłe wspomnienia, a jest do czego wracać w pamięci.

Czytaj więcej...

 

Światowy Dzień Chorego - wizyta w szpitalu na Żabiej Górce

5c

W sobotę 11 lutego br obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i XXVII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w sposób szczególny pamiętaliśmy o chorych i cierpiących, a także o tych, którzy się nimi opiekują i im towarzyszą.

Czytaj więcej...

 

Zimowe wspomnienia... AKCJA ZIMA 2019

27

Chociaż luty zmierza wielkimi krokami ku końcowi, zimowe wspomnienia z ferii tkwią jeszcze wyraźnie w pamięci.

Czytaj więcej...

 

Spotkanie z historią w siedzibie Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce

03n

W poniedziałek, 11 lutego 2019 roku członkowie  Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce z zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali multimedialnej prezentacji przygotowanej i poprowadzonej przez zaprzyjaźnioną ze stowarzyszeniem panią Allę Gryc- dyrektor Miejskiej Biblioteki im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce. Dzięki cierpliwości i determinacji naszego kolegi Sławka, drobne problemy techniczne zostały rozwiązane.

Czytaj więcej...

 

Terytorialsi oddali hołd żołnierzon AK

Dzisiaj mija 77. rocznica utworzenia Armii Krajowej, największej ochotniczej formacji niepodległościowej stanowiącej fundament Polskiego Państwa Podziemnego. Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej uczcili pamięć bohaterów, których tradycje dziedziczą.

Czytaj więcej...

 

100-lecie nowożytnych stosunków dyplomatycznych między Polską i Grecją

19.02.15 ateny

W dniach 8-11 luty 2019 r. hajnowska delegacja brała udział w uroczystościach zorganizowanych w Parafii Prawosławnej pw. św. Mariny w Atenach – Heliopolis. 10 lutego jest dniem szczególnym w stosunkach dyplomatycznych i cerkwi prawosławnej Polski oraz Aten – to dzień modlitwy za Rzeczpospolitą Polską i Polaków oraz wspomnienie braterskiej współpracy między greckim i polskim Kościołem Prawosławnym. Jednocześnie zbiegł się z uroczystymi obchodami Święta Matki Boskiej Ostrobramskiej. 16 lutego 1997 r. obecny Metropolita Warszawski i całej Polski Sawa (ówcześnie biskup białostocko-gdański) podarował parafii kopię Ostrobramskiej Ikony Matki Bożej. Od tego czasu kult ikony rozprzestrzenił się w Atenach, co zaowocowało wieloma pielgrzymkami Greków do Białegostoku i Wilna, oraz napisaniem Akatystu przez mniszki klasztoru Chrystusa Zbawiciela w Attyce. W 2003 roku ówczesny Arcybiskup Aten i całej Hellady Chrystodoulos ustanowił dzień 16 lutego lokalnym świętem diecezjalnym, zaś w 2008 roku jego następca, Arcybiskup Hieronim II dokonał poświęcenia kaplicy, którą po dziś dzień zdobią flagi Polski, zaś Ambasador RP w Atenach zajmuje honorowe miejsce na tronie, naprzeciwko tronu biskupiego.

W imieniu Miasta Hajnówka w uroczystościach uczestniczyli: hajnowski biskup Paweł, ks. Mariusz Jurczuk z Soboru Św. Trójcy oraz radny Miasta Hajnówka Marcin Bołtryk. Delegacji z województwa podlaskiego przewodniczył Wicemarszałek Stanisław Derehajło, a także wiceprezydent miasta Białegostoku Adam Musiuk. M.in. Wicemarszałek został odznaczony orderem św. Równej Apostołom Marii Magdaleny III stopnia i II stopnia z ozdobami za pracę dla dobra cerkwi.  Odznaczenia im. Hagia Marina wręczono także: Adamowi Musiuk, Marcinowi Abijskiemu, Kseni Jachimowicz.

Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszego miasta.

na podstawie: www.wrotapodlasia.pl i relacji delegacji z Hajnówki

Emilia Korolczuk

GALERIA na: https://orthodoxia.info

Porozumienie o współdziałaniu podlaskich funkcjonariuszy SG i żołnierzy WOT

01t

 

W poniedziałek 11 lutego płk SG Grzegorz Biziuk oraz płk Sławomir Kocanowski podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy Podlaskim Oddziałem Straży Granicznej a 1 Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej.

Czytaj więcej...

Ferie w świetlicy socjoterapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce

03

Ferie zimowe już za nami. Dzieci uczęszczające do Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce oraz ich rodzeństwo, mogły spędzić ferie zimowe korzystając z wielu atrakcji. Mile wspominamy wspólnie spędzone chwile.

Czytaj więcej...

Kolorowe Ferie z DĘBEM - 2019

42

Od kilku lat Stowarzyszenie Abstynentów i Rodzin Klub DĄB w Hajnówce składa w Urzędzie Miasta oferty i przeprowadza zajęcia w ramach działalności na rzecz dzieci i młodzieży, to jest ich wypoczynku letniego i zimowego.

Czytaj więcej...

Kalendarz (zestawienie) wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych - Hajnówka 2019

Kalendarz (zestawienie)
wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych -
Hajnówka 2019

PLIK DO POBRANIA:

Kalendarz (zestawienie) wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych - Hajnówka 2019

 

 MAJ   CZERWIEC   LIPIEC/SIERPIEŃ   WRZESIEŃ   PAŹDZIERNIK   LISTOPAD   GRUDZIEŃ

STAŁE FORMY PRACY:

 

 

KWIECIEŃ

Promocja nowych przygód Żubra Pompika i spotkanie z Tomaszem Samojlikiem
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 23.04.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 24.04.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 27.04.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

„Kto ty jesteś? – Polak mały" – cykl spotkań dla szkół i przedszkoli o tematyce patriotycznej
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 30.04 – 07.05.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Eliminacje Powiatowe XXXII Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki"
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: kwiecień 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Szkoła Diabetyka
Organizator: Oddział Rejonowy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Hajnówce, Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku, ZEiR Hajnowski Dom Kultury
Termin: kwiecień 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Profesjonalne Kino objazdowe
Organizator: Kino Cinema Lumiere , Hajnowski Dom Kultury
Termin: kwiecień 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Przegląd małych form teatralnych I-III SP
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
Termin: kwiecień 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce

Udział w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł"
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
Termin: kwiecień – czerwiec 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce

„Trzymaj formę" - Piesza wędrówka mająca na calu rozbudzenie postaw prozdrowotnych
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce
Termin: kwiecień 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce

Dzień Ziemi
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce
Termin: kwiecień 2019 r.
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce

"Święto Przyjaciół Ziemi" - obchody Święta Ziemi w Przedszkolu Nr 1 w Hajnówce
Organizator: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce
Termin: kwiecień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce, Nadleśnictwo Hajnówka

Dzień Ziemi – sprzątanie świata
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: kwiecień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Warsztaty rodzinne z okazji Świąt Wielkanocnych
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: kwiecień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

„Kocham, lubię, szanuję... Pompika i jego przyjaciół" – międzyprzedszkolny konkurs recytatorski
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: kwiecień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Wielkanocne warsztaty kreatywne dzieci i rodziców
Organizator: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce
Termin: kwiecień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

Światowy Dzień Ziemi
Organizator: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce
Termin: kwiecień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

Imprezy sportowe:

Liga Wojewódzka Podlaskiego ZPN
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: kwiecień – czerwiec 2019 r., sierpień – październik 2019 r.
Miejsce: Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce

Hajnówka biega - cykl imprez rekreacyjnych
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: kwiecień – grudzień 2019 r.
Miejsce: Nadleśnictwo Hajnówka

Czwórbój LA
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: kwiecień 2019 r.
Miejsce: Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce

Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: kwiecień 2019 r.
Miejsce: Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce

Igrzyska Dzieci w LA
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: kwiecień 2019 r.
Miejsce: Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce

MAJ

Miejskie Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Organizator: Burmistrz miasta Hajnówka
Termin: 03.05.2019 r.
Miejsce: Miasto Hajnówka

Koncert z Okazji Święta 3 Maja
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 03.05.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

XXXVIII Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej
Organizator: Stowarzyszenie Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej, Parafia Prawosławna pw. Św. Trójcy w Hajnówce, Hajnowski Dom Kultury
Termin:6-11.05.2019 r.
Miejsce: Sobór Św. Trójcy w Hajnówce

Tydzień Bibliotek – cykl imprez literackich, oświatowych i kulturalnych
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 08 – 15.05.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

46. Konkurs „Piosenka Białoruska" ( dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów)
Organizator: Towarzystwo Kultury Białoruskiej w Białymstoku, Hajnowski Dom Kultury
Termin: 14.05.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Uniwersytet III Wieku
Organizator: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego wieku w Hajnówce, Hajnowski Dom Kultury
Termin: 15.05.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Warsztaty rękodzielnicze
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 15.05.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom kultury

„Po Prostu Tańcz" – przegląd przedszkolnych tanecznych
Organizator: Przedszkole Sam. Nr 2 , Hajnowski Dom Kultury
Termin: 17.05.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - spotkanie integracyjne środowisk skupionych wokół SOSW, WTZ oraz ŚDS
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 22.05.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 25.05.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Jubileusz X lecia Orkiestry Dętej i Mażoretek
Organizator: Orkiestra Dęta , Hajnowski Dom Kultury
Termin: 25.05.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Warsztaty rękodzielnicze
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 29.05.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 29.05.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Spektakle teatralne dla szkół
Organizator: Agencja Artystyczna
Termin: 30.05.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Festyn Rodzinny "Pod barwami biało-czerwonej" z udziałem uczniów, rodziców, służb mundurowych
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Termin: 31.05.2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce

Dzień Dziecka połączony z piknikiem dla dzieci i rodziców pod hasłem: „Świętujemy i bawimy się kreatywnie"
Organizator: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce
Termin: 31.05.2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

Eliminacje Powiatowe Festiwalu Piosenki Przedszkolaka „Mama, Tata i ja"
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Eliminacje Powiatowe Konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków „O złotą różdżkę dobrej wróżki"
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Szkoła Diabetyka
Organizator: Oddział Rejonowy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Hajnówce,Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku, ZEiR , Hajnowski Dom Kultury Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Warsztaty tańca hip – hop
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Kino objazdowe
Organizator: Kino Cinema Lumiere, Hajnowski Dom Kultury
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Rocznica Konstytucji 3 Maja
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce

Dzień Matki – Dzień Rodziny
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
Termin: maj – czerwiec 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce

Dzień zdrowej żywności
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
Termin: maj – czerwiec 2019
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce

Święto Konstytucji 3-go Maja – uroczysty apel
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu
Organizator: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

"Święto Rodziny" – rowerowy piknik rodzinny na terenie Nadleśnictwa Hajnówka z występami dzieci i konkursami dla całych rodzin, ogniskiem i przejazdem kolejką wąskotorową po Puszczy Białowieskiej
Organizator: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce
Termin: maj – czerwiec 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce, ścieżka rowerowa na terenie miasta, Nadleśnictwo Hajnówka

Udział w projekcie p.h. "W barwach biało – czerwonych" organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Święto Flagi. Uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Dzień Matki
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Letnie spotkanie z Kubusiem Puchatkiem
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Święto Konstytucji 3-go Maja – uroczystość przedszkolna
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Dzień Matki
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Święto Ziemi
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Uroczystość z okazji nadania imienia dla Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

„Przedszkole w barwach biało- czerwonych"- udział przedszkolaków w dekoracji przedszkola z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi
Organizator: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

Konkurs przedszkolny „Mamo tato zróbmy sami fajną zabawkę"
Organizator: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

Akademia przedszkolna "Polska moja Ojczyzna"
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce

Wernisaż prac plastycznych poświęconych tematyce patriotycznej połączony ze spotkaniem autorskim i prezentacją wierszy o Ojczyźnie nauczycielki Z. Owsieniuk – "Oto nasz Polska "
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce

Imprezy sportowe:

Turniej Piłki Nożnej z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja rocz. 2006 i mł.
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 03.05.2019 r.
Miejsce: Orlik przy Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce

XIX Półmaraton Hajnowski
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 18.05.2019 r.
Miejsce: Amfiteatr miejski, Puszcza Białowieska

V Zawody Street Workout Park
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 25.05.2019 r.
Miejsce: Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce

Trójbój LA
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Orlik przy Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w
Hajnówce

Rajd Rowerowy otwarcie sezonu
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: maj 2019 r.
Miejsce: Puszcza Białowieska

CZERWIEC

Dzień Dziecka w Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa w Hajnówce
Organizator: Stanisław Mierzwiński – właściciel Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa
Termin: 01.06.2019 r.
Miejsce: Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa w Hajnówce

Dzień Dziecka
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 01.06.2019 r.
Miejsce: Amfiteatr miejski

Dzień Dziecka w Przedszkolu Nr 1 – piknik sportowy na placu przedszkolnym
Organizator: Przedszkole nr 1 w Hajnówce
Termin: 01.06.2019 r.
Miejsce: plac przedszkolny

Dzień Dziecka w bibliotece – zajęcia literackie dla najmłodszych
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 04.06.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 04 – 07.06.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce
Termin: 04 – 07.06.2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce, Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce

Zajęcia warsztatowo-edukacyjne dla dzieci z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 05.06.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Noc Bibliotek – 70 lat MNIEJSKIEJ Biblioteki Publicznej w Hajnówce
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 05.06.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Warsztaty rękodzielnicze
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 5.06.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Dzień Dziecka w Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa w Hajnówce
Organizator: Stanisław Mierzwiński – właściciel Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa
Termin: 03.06.2019 r.
Miejsce: Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa w Hajnówce

"Nuty Przyjaźni" - Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 08.06.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

XIII Piknik Rodzinny
Organizator: Akcja Katolicka przy Parafiach p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętych Cyryla i Metodego w Hajnówce, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Hajnowski Dom Kultury
Termin: 09.06.2019 r.
Miejsce: Amfiteatr miejski

Teatr Muzyczny „Forte"
Organizator: Agencja Artystyczna
Termin:10.06.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Uniwersytet Trzeciego Wieku
Organizator: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Hajnówce, Hajnowski
Dom Kultury
Termin:12.06.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

XVI Ogólnopolska Wiosna Młodych Talentów - Prezentacje 2019
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin:13.06.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Spektakle Teatru Współczesnego z Krakowa
Organizator: Agencja Artystyczna
Termin: 14.06.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

„Zrób to sam" otwarte zajęcia plastyczne
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 15.06.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Powitanie wakacji – impreza plenerowa
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 16.06.2019 r.
Miejsce: Amfiteatr miejski

VII Podlaski Festiwal Tańca Nowoczesnego – Hajnówka 2019
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 17.06.2019 r.
Miejsce: Hajnowski dom Kultury

Festyn „Krynoczka" (z udziałem zespołów folklorystycznych naszego regionu oraz zespołów z Białorusi)
Organizator: Hajnowski Dom Kultury, Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego w Białymstoku
Termin: 18.06.2019 r.
Miejsce: Amfiteatr miejski

Warsztaty rękodzielnicze
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 19.06.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 26.06.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 29.06.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Festyn Ekologiczny
Organizator: Urząd Miasta
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Amfiteatr miejski

VIII Podlaski Festiwal Tańca Nowoczesnego – Hajnówka 2019
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Hajnowski dom Kultury

Profesjonalne Kino objazdowe
Organizator: Kino Cinema Lumiere , Hajnowski Dom Kultury
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Klub Amatora Plastyka
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Potańcówka sobotniej nocy
Organizator: Grupa nieformalna „Dziewczyny z coolturą", Hajnowski Dom Kultury
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce : plac przy Hajnowskim Domu Kultury

„Festyn ekologiczny" - uroczystość integracyjna o charakterze ekologicznym
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce

"Pożegnanie przedszkola" – uroczyste zakończenie roku w grupie sześciolatków
Organizator: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

Konkurs rodzinny fotograficzny z udziałem przedszkoli hajnowskich: „Moja piękna mała Ojczyzna – lato na Podlasiu "
Organizator: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce
Termin: czerwiec – lipiec 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

Dzień Dziecka
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Zakończenie roku w grupie sześciolatków
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Dzień Dziecka
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Zakończenie roku w grupie sześciolatków – uroczystości grupowe
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Rodzinny Rajd rowerowy po Puszczy Białowieskiej
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

VIII edycja Rodzinnego Konkursu Fotograficznego pod hasłem: „Kreatywne zabawy z dziećmi na łonie przyrody"
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce

„Minął przedszkolny okres wesoły" – uroczystość z okazji pożegnania z przedszkolem sześciolatków
Organizator: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

Dzień Mamy i Taty
Organizator: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

„Bajkowa Parada" ulicami miasta w ramach programu Czytające Przedszkola
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: parada ulicami Hajnówki (czytanie przy instytucjach: Urząd Miasta Hajnówka, Miejska Biblioteka Publiczna, Dom Książki, Przedszkole nr 5)

Organizacja akcji „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku"
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Akcja „Książka dla przedszkolaka"- każdy 5- i 6-latek kończący przedszkole dostaje książkę
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce

Imprezy sportowe:

Dzień Dziecka na sportowo
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 01.06.2019 r.
Miejsce: Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce

„Olimpijka" - klasy II i III SP
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Termin: 07.06.2019 r.
Miejsce: Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce

Mistrzostwa Hajnówki w Siatkowej Piłce Plażowej
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 08.06.2019 r.
Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce

Piknik Piłkarski – Turniej na zakończenie sezonu – drużyny młodzieżowe OSiR
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 22.06.2019 r.
Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce

Rajd rowerowy – młodzież szkolna
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 28.06.2019 r.
Miejsce: Puszcza Białowieska

Turniej Bokserski o Złotego Żubra
Organizator: U.K.S Unia Hajnówka
Termin: czerwiec – listopad 2019 r.
Miejsce: Amfiteatr Miejski w Hajnówce

VIII Przedszkolny Bieg Po Zdrowie
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce
Termin: czerwiec 2019 r.
Miejsce: Amfiteatr Miejski w Hajnówce

LIPIEC / SIERPIEŃ

VI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im B. Okudżawy " Wiara, Nadzieja Miłość" pod Patronatem Olgi Okudżawy, Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich, Marszałka Województwa Podlaskiego, Wojewody Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku
Organizator: Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Granie bez granic", Urząd Miasta Hajnówka, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Hajnowski Dom Kultury
Termin: 6.07.2019 r. - przesłuchania konkursowe
7.07.2019 r. - Koncert Galowy
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury, Amfiteatr

Jarmark Żubra
Organizator: Urząd Miasta Hajnówka, Hajnowski Dom Kultury
Termin: 14.07.2019 r.
Miejsce: Amfiteatr miejski

Otwarcie wystawy Pracowni "Gobelinu" – "W moim ogrodzie"
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 26.07.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur"
Organizator: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, Hajnowski Dom Kultury
Termin: lipiec 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

11 Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej "ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2019"
Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne „Tybel", Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej,( Hajnowski Dom Kultury - patronat)
Termin: lipiec 2019 r.
Miejsce: Amfiteatr Miejski

Letni plener Klubu Amatora Plastyka
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: lipiec 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Wakacje w bibliotece – cykl zajęć edukacyjnych, warsztatów, czytania tekstów
literackich, zabaw, gier i konkursów w ramach Akcji Lato 2019.
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: lipiec – sierpień 2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

"Wakacyjne poranki" (zajęcia dla dzieci z plastyki, muzyki, tańca)
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: lipiec – sierpień 2019 r.
Miejsce: Amfiteatr miejski

WERTEP - XI edycja – Międzynarodowy Festiwal Teatralny
Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka"
Termin: 4.08.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Zakończenie wakacji - koncert zespołów disco-polo
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 29.08.2019 r.
Miejsce: Amfiteatr miejski

Letnia potańcówka
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: sierpień 2019 r.
Miejsce: plac przy Hajnowskim Domu Kultury

Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: sierpień 2019 r.
Miejsce: plac przy Hajnowskim Domu Kultury

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: sierpień 2019 r.
Miejsce: Amfiteatr miejski

Imprezy sportowe:

Rajd Rowerowy Hajnówka - Kamieniec
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 05 – 07.07.2019 r.
Miejsce: Puszcza Białowieska

Międzynarodowy Turniej Piłkarski z udziałem drużyn z Estonii, Łotwy, Białorusi i Polski rocz. 2005/06
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 18 – 22.07.2019 r.
Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce

Basen otwarty OSIR
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: lipiec – sierpień 2019 r.
Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce

Wyjazd dwóch drużyn piłkarskich OSiR do Estonii rocz. 2005/06
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 15 – 18.08.2019 r.
Miejsce: Estonia Suure - Jaani

Rajd rowerowy dla osób pełnoletnich
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 17 – 19.08.2019 r.
Miejsce: Wigierski Park Narodowy

VII Bieg Rodzinny – 3 osobowe rodziny
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 31.08.2019 r.
Miejsce: Teren Nadleśnictwa Hajnówka

WRZESIEŃ

Narodowe Czytanie – ogólnopolska akcja pod patronatem Pary Prezydenckiej
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 07.09.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Warsztaty rękodzielnicze
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 11.09.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kutury

Uroczyste obchody 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Termin: 12.09.2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce

Rajd rowerowy im. plut. Bolesława Bierwiaczonka
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 15.09.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

„Zabawy pod kasztanami" - impreza plenerowa dla dzieci
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 18.09.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Tydzień Zakazanych Książek – wystawa
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 24 – 28.09.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Warsztaty rękodzielnicze
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 25.09.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kutury

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 25.09.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Literackie urodziny Żubra Pompika – spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 26.09.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Dzień Języków
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
Termin: 26.09.2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce

Dzień Głośnego Czytania – Akcja czytelnicza promująca bibliotekę i czytelnictwo
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 27.09.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 28.09.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Festyn Zdrowia
Organizator: Bractwo Prawosławne św. Cyryla i Metodego, Hajnowski Dom Kultury
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Amfiteatr Miejski

Konkurs Playback Show
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Profesjonalne Kino objazdowe
Organizator: Kino Cinema Lumiere , Hajnowski Dom Kultury
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Udział w akcji „Sprzątanie Świata"
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Okolice - Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce

Impreza integracyjna „Jesień w Puszczy Białowieskiej"
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
Termin: wrzesień – październik 2019 r.
Miejsce: Puszcza Białowieska

Europejski Dzień Języków
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce

Międzyszkolny Turniej Wiedzy Historycznej "Pamiętamy- 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Termin: wrzesień – październik 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnó

„Rodzice – dzieciom" - Dzień Głośnego Czytania – akcja czytelnicza w grupach przedszkolnych promująca czytelnictwo
Organizator: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 1

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Jesienne spotkanie z książką
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Sprzątanie Świata
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Urodziny Żubra Pompika – uroczystości przedszkolne
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Świętujemy Dzień Przedszkolaka
Organizator: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

Happening ekologiczny
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: przemarsz ulicami miasta Hajnówka

Imprezy sportowe:

Spartakiada rekreacyjno - sportowa z udziałem osób niepełnosprawnych
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 06.09.2019 r.
Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce

Rodzinny Rajd Rowerowy
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 07.09.2019 r.
Miejsce: Ścieżki rowerowe Puszczy Białowieskiej

XXIII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Hajnówka – rocz. do 2009 do open
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 14.09.2019 r.
Miejsce: Amfiteatr miejski

Mini piłka nożna dziewcząt rocz. 2007 i mł
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce

Mini piłka nożna chłopców rocz. 2007 i mł
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce i przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Hajnówce

Mini piłka nożna dziewcząt rocz. 2007 i mł
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce

Mini piłka nożna chłopców rocz. 2007 i mł
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce i przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Hajnówce

Drużynowe Powiatowe Biegi Przełajowe rocz. 2007 i mł., 2004-2006
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: wrzesień 2019 r.
Miejsce: Nadleśnictwo Hajnówka

PAŹDZIERNIK

"Święto Pieczonego Ziemniaka"
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 03.10.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

ŚWIĘTO DRZEWA – zajęcia o tematyce ekologicznej z udziałem leśnika promujące znaczenie drzew w przyrodzie; posadzenie nowych drzew na placu przedszkolnym
Organizator: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce
Termin: 10.10.2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

Dzień Bezpiecznego Komputera – Dzieciaki w Sieci – zajęcia edukacyjno – warsztatowe dla dzieci
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 11.10.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Dzień Edukacji Narodowej
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Termin: 11.10.2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce

Wystawa fotografii
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 12.10.2019 r.
Miejsce : Hajnowski Dom Kultury

„Dzień Edukacji Narodowej" – Kwiaty dla naszej Pani"- uroczystość przedszkolna
Organizator: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce Termin: 14.10.2019 r. Miejsce: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

Warsztaty rękodzielnicze
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 16.10.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Hajnowski Przegląd Zespołów Tanecznych
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 20.10.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 26.10.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Warsztaty rękodzielnicze
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 30.10.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 30.10.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Hajnowska Dwunastka – Jarmark Rzemiosła
Organizator: OSiR, Nadleśnictwo Hajnówka, Hajnowski Dom Kultury
Termin: październik 2019 r.
Miejsce: Puszcza Białowieska, teren Nadleśnictwa Hajnówka

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Hajnówce
Organizator: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Hajnówce, Hajnowski Dom Kultury
Termin: październik 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Podlaska Jesień – koncert ukraińskich zespołów muzycznych
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: październik 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Szkoła Diabetyka
Organizator: Oddział Rejonowy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Hajnówce, Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku, ZEiR , Hajnowski Dom Kultury Termin: październik 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Profesjonalne Kino Objazdowe
Organizator: Kino Cinema Lumiere, Hajnowski Dom Kultury
Termin: październik 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
Termin: październik 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce

„Dzień Edukacji Narodowej" Uroczysty apel
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce

Termin: październik 2019 r.

Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce

„Przydrożny krzyż na wakacyjnej fotografii" Międzyszkolny konkurs fotograficzny
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce
Termin: październik 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce

Święto Pieczonego Ziemniaka
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Termin: październik 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce

 

Dzień Edukacji Narodowej
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Termin: październik 2019 r.

Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

 

Święto pieczonego ziemniaka
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Termin: październik 2019 r.

Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

 

Dzień Edukacji Narodowej - uroczystość przedszkolna
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Termin: październik 2019 r.

Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

 

Święto Drzewa
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Termin: październik 2019 r.

Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

 

Jesienne wierszowanie czyli V Przedszkolny Przegląd Recytatorski
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce

Termin: październik 2019 r.

Miejsce: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce

 

Święto Drzewa
Organizator: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce
Termin: październik 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Organizator: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce
Termin: październik 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

Imprezy sportowe:

X Hajnowska Dwunastka
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 05.10.2019 r.
Miejsce: Puszcza Białowieska

Turniej Edukacyjny Bądź bezpieczny na drodze
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 12.10.2019 r.
Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce

VIII Dziecięce Mistrzostwa Hajnówki w Pływaniu
Organizator: Park Wodny w Hajnówce, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 19.10.2019 r.
Miejsce: Park Wodny w Hajnówce

Powiatowe Biegi Sztafetowe
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: październik 2019 r.
Miejsce: Nadleśnictwo Hajnówka

Rajd rowerowy – zakończenie sezonu
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: październik 2019 r.
Miejsce: Puszcza Białowieska

LISTOPAD

Uroczyste Obchody 101 Rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Termin: 08.11.2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce

Miejskie Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Organizator: Burmistrz miasta Hajnówka
Termin: 11.11.2019 r.
Miejsce: Miasto Hajnówka

Koncert z Okazji Święta Niepodległości
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 11.11.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

101. Rocznica Niepodległości Polski – uroczystość z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości „Polska nasza Ojczyzna" – montaż słowno - muzyczny z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu 30 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty"
Organizator: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce
Termin: 11 listopada 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

Warsztaty rękodzielnicze
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 13.11.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Prezentacje Białoruskich Zespołów Obrzędowych
Organizator: Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego w Białymstoku, Hajnowski Dom Kultury
Termin: 17.11.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

„My Dzieci mamy prawo" – zajęcia literacko-edukacyjne dla dzieci zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Praw Dziecka
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 20.11.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Black Friday w Bibliotece – akcja promująca czytelnictwo
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 22.11.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 23.11.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Dzień Pluszowego Misia
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 25.11.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Światowy Dzień Pluszowego Misia – zajęcia dla najmłodszych
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 25.11.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

„Dzień Pluszowego Misia" – zabawy integracyjne dzieci z całego przedszkola
Organizator: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce
Termin: 25 listopada 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

"Przyrzekamy być dobrym przedszkolakiem... "- uroczystość pasowania na przedszkolaka dzieci nowoprzyjętych do Przedszkola Nr 1 w Hajnówce z udziałem rodziców i zaproszonych gości
Organizator: Przedszkole Nr 1w Hajnówce
Termin: 25 – 30 listopada 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 1w Hajnówce

Warsztaty rękodzielnicze
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 27.11. 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 27.11.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Wieczór Andrzejkowy
Organizator: Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku, Hajnowski Dom Kultury
Termin: 30.11.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Hajnówce
Organizator: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Hajnówce, Hajnowski Dom Kultury
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Szkoła Diabetyka
Organizator: Oddział Rejonowy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Hajnówce, Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku, ZEiR , Hajnowski Dom Kultury Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Profesjonalne Kino Objazdowe
Organizator: Kino Cinema Lumiere, Hajnowski Dom Kultury
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Święto Niepodległości
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce

Ślubowanie klas I – Dzień Patrona Szkoły
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce

„Pomóż dla Ciapka" Akcja charytatywna na rzecz schroniska dla bezdomnych zwiarząt
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce

"11 Listopada" Uroczyste obchody związane ze świętem Odzyskania Niepodległości
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce

Dzień Misia" Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce

Święto Liczby Pi
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce

Pasowanie pierwszaków
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce

Międzyszkolny Turniej Szachowy "Bystrzachy grają w szachy"
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce

"Niebieski Dzień Praw Dziecka" – uroczystość przedszkolna
Organizator: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

Uroczystość - Narodowe Święto Niepodległości
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Pasowanie na przedszkolaka
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Światowy dzień Pluszowego Misia
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Dzień Ochrony Praw Dziecka
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Wielki Bal Pluszowego Misia
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

11 listopada – Dzień Niepodległości – gala przedszkolna
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Pasowanie na przedszkolaka – uroczystość rodzinna w przedszkolu
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Święto Pluszowego Misia – uroczystości grupowe
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Obchody Święta Niepodległości przez całą społeczność przedszkolną – montaż słowno – muzyczny
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce

Pasowanie na przedszkolaka
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce

Organizacja międzyprzedszkolnego przeglądu „Malowana Poezja Rodzinna" we współpracy Miejską Biblioteką Publiczną
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce

Światowy Dzień Pluszowego Misia
Organizator: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka uroczystość przedszkolna
Organizator: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce
Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

Imprezy sportowe:

Turniej Piłki Nożnej z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 11.11.2019 r.
Miejsce: Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce

XI Otwarte Mistrzostwa Miasta w Tenisie Stołowym im. Jarosława Leszczyńskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 11.11.2019 r.
Miejsce: Szkole Podstawowej Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Amatorów
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 23.11.2019 r.
Miejsce: Zespół Szkół z DNJB w Hajnówce

GRUDZIEŃ

„Czar Bożego Narodzenia" – cykl zajęć literacko-plstycznych dla najmłodszych
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 03-11.12.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Mikołajki
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 06.12.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

XXVI Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 06.12.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

„Mikołajki w Bibliotece" – Książkowy świat gier i zabaw literackich
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 06.12.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Warsztaty rękodzielnicze
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin:11.12.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Warsztaty rękodzielnicze
Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Termin: 18.12.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce
Termin: 28.12.2019 r.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Koncert Kolęd
Organizator: Akcja Katolicka przy Parafiach Podwyższenia Krzyża Św. i Świętych
Cyryla i Metodego, Hajnowski Dom Kultury
Termin: 29.12.2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Uniwersytet III Wieku
Organizator: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, Hajnowski Dom Kultury
Termin: grudzień 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Profesjonalne Kino Objazdowe
Organizator: Kino Cinema Lumiere, Hajnowski Dom Kultury
Termin: grudzień 2019 r.
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury

Spotkanie Wigilijne - Jasełka
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce

"Wigilijne spotkanie" Uroczystość integracyjna. Poznawanie tradycji bożonarodzeniowych
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce

"Świąteczna katka" Międzyszkolny konkurs plastyczny
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce

"Pomagamy"-warsztaty wykonania kartek świątecznych na rzecz fundacji Hospicjum im. Proroka Eliasza w Michałowie
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce

Szkolny Kiermasz Świąteczny
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce

„Tradycyjna potrawa Wigilijna" - III edycja przedszkolnego Konkursu kulinarnego dla rodziców z dziećmi
Organizator: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

„Jasełka Bożonarodzeniowe" i wspólne kolędowanie z rodzicami w grupach starszych dzieci w Przedszkolu nr 1 w Hajnówce
Organizator: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

„Mikołaju, Mikołaju zapraszamy" – gry i zabawy integracyjne z udziałem rodziców połączone z wykonaniem ozdób choinkowych – warsztaty rękodzielnicze
Organizator: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

Mikołajki
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Zimowe spotkanie z książką
Organizator: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Mikołajki – uroczystości grupowe
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Ekumeniczne, świąteczne spotkanie – uroczystość z udziałem zaproszonych gości
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Wigilia – rodzinne spotkania
Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Jasełka dla rodziców
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce

Plastyczne warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami
Organizator: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce

Mikołajki
Organizator: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce
Termin: grudzień 2019 r.
Miejsce: Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

Imprezy sportowe:

XIII Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Orlików o Puchar Firmy Andrewpol
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 07.12.2019 r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce

Gwiazdkowy Turniej Szachowy młodzieży szkolnej
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
Termin: 19.12.2019 r.
Miejsce: Urząd Miasta Hajnówka

STAŁE FORMY PRACY:


I. Hajnowski Dom Kultury:

1. Zajęcia muzyczne:

- Studio Piosenki Estradowej
Zespół „Małe HDK"
Zespół „Cykada"
Zespół „Puls"
Zespół „Domino"
Zespół Pieśni „Echo Puszczy"
Zespół Wokalno – Instrumentalny

2. Zespoły taneczne:

- Balet
- Zespół Tańca Ludowego „Mini Przepiórka"
- Zespół Tańca Ludowego Mała „Przepiórka"
- Zespół Tańca Ludowego „Przepiórka"
- Dziecięca Grupa Taneczna „Abrakadabra"
- Grupa Taneczna „Abrakadabra"
- Zespół Tańca Nowoczesnego „Iluzja"
- Klub Tańca Towarzyskiego „Hadek"
- Zespół Tańca Hip-Hop ( 2 grupy wiekowe )
- Mażoretki ( 2 grupy wiekowe )
Rytmika

3. Zespoły plastyczne:
- Koło plastyczne „Deformacja" ( 4 grupy wiekowe)
- Klub Plastyka Amatora
- Pracownia Gobelinu
- Warsztaty rękodzielnicze

4. Zespoły teatralne:

Teatr dziecięcy „Dzwonki"
Teatr „Różności"

5.Inne formy pracy:
Warsztaty lego

II. Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do korzystania z bogatego księgozbioru, prasy, Internetu oraz do udziału w niżej wymienionych stałych formach pracy.

Biblioteka pracuje od wtorku do soboty włącznie, w godzinach:
wtorek-piątek 10.00-18.00
sobota 9.00-15.00

STAŁE FORMY PRACY

1. Cykliczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.
2. Cykliczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci .
3. Lekcje biblioteczne dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych – proponowane tematy na stronie www.biblioteka.hajnowka.pl
4. Mała Galeria MBP – Prezentacja dorobku artystycznego hajnowskich twórców. Wystawy historyczne, literackie, fotograficzne, malarstwa, inne.
5. Izba Pamięci doktora Tadeusza Rakowieckiego w SPZOZ. Czynna w środy w godz. 12 00 – 14 00.

Opracowała:
Dorota Bondaruk

Więcej artykułów…

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.