Narodowe Czytanie 2017 w Hajnówce

DSC 0495

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego czytała cała Polska podczas 6. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. 2 września 2017 roku także hajnowianie wzięli udział w tej objętej honorowym patronatem Pary Prezydenckiej inicjatywie, którą śmiało można nazwać świętem literatury polskiej.

Czytaj więcej...

 

Ku pamięci ofiar II wojny światowej

DSC 0052

1 września, w samo południe w Hajnówce, zawyły syreny alarmowe upamiętniające 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej (agresji Niemiec na Polskę). Tym symbolicznym gestem i minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar tych trudnych, tragicznych w skutkach wydarzeń. Wśród nich była ludność cywilna, żołnierze walczący z agresorem w imię swojej Ojczyzny.

Czytaj więcej...

 

Poczytaj mi mamo – leporello i książki interaktywne

21146342 1616872838334616 538102169 o

Kolejna odsłona warsztatów czytelniczych dla rodziców i dzieci „Poczytaj mi mamo” poświęcona została książkom typu leporello. Pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się książka harmonijkowa, wydawana najczęściej na długiej, tekturowej taśmie. Czytanie, a raczej oglądanie tego typu wydawnictw, to niesamowita frajda dla każdego dziecka. Przekonały się o tym nasze maluchy, którym Pani Justyna Samojlik - pedagog z Poradni Pschologiczo-Pedagogicznej w Hajnówce zaprezentowała książkę „Pikotek chce być odkryty”, autorstwa hajnowianina Tomasza Samojlika. Bogato ilustrowana opowiastka o Pikotku zaciekawiła najmłodszych czytelników do tego stopnia, że ochoczo wcielili się w jego rolę w zabawie, którą zaproponowała Pani Justyna.

Czytaj więcej...

 

Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej wzięli udział w XXII Pieszej Pielgrzymce Służb Mundurowych na Świętą Górę Grabarkę

DSC 0587

W tym roku po raz dziesiąty funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej wzięli udział w XXII Pieszej Pielgrzymce Służb Mundurowych na Świętą Górę Grabarkę, która jest miejscem szczególnym dla wyznawców prawosławia.
Uroczystości związane są z obchodami Święta Przemienienia Pańskiego w cerkwi prawosławnej, odbywają się każdego roku na wzgórzu na którym stoi mała cerkiew otoczona krzyżami przynoszonymi przez pielgrzymów w intencji wysłuchania ich modlitw oraz próśb. Według zachowanych relacji w lipcu 1710 roku w pobliskich Siemiatyczach wybuchła epidemia cholery. Spowodowało to panikę wśród mieszkańców miasta, którzy zaczęli masowo je opuszczać kryjąc się w okolicznych lasach, między innymi na wzgórzu Grabarki. Od tego czasu miejsce stało się ważnym ośrodkiem pielgrzymkowym, zaś wodę z przepływającego przez nią strumienia uważa się za cudowną.
Co roku przedstawiciele różnych formacji mundurowych wraz ze swoimi rodzinami a także przedstawiciele służb wojskowych ze Słowacji, Ukrainy biorą udział w tym wydarzeniu. W tym roku najwięcej  funcjonariuszy i pracowników  Służby Więziennej reprezentowało okręgi: białostocki, lubelski, olsztyński, warszawski, krakowski, katowicki i rzeszowski. Centralny Zarząd Służby Więziennej reprezentował Dyrektor Biura Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Włodzimierz Paszkowski. Uczestnicy pielgrzymki pokonali trasę ponad 13 kilometrów. W czasie uroczystości zostały poświęcone krzyże przez Jego Ekscelencję Biskupa Jerzego Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego,który w słowach wygłoszonych do mundurowych pielgrzymów podkreślił trud naszej służby, wyraził też radość z tego, że wiara jest integralną częścią życia funkcjonariuszy.
Tradycyjnie uczestnicy pielgrzymki modlili się o opiekę w codziennej pracy, życiu osobistym, a także w intencji wszystkich funkcjonariuszy, pracowników i ich rodzin. Organizacją oraz przygotowaniem pielgrzymki ze strony Służby Więziennej zajął się Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Białymstoku, Areszt Śledczy w Hajnówce, a także Zarząd Okręgowy NSZZF i PW w Białymstoku.

TEKST I ZDJĘCIA
st.szer. Marta Domin


 

W Hajnówce rusza Nowa Fabryka PRONAR!

gora 2

Firma PRONAR uruchamia produkcję osi i układów jezdnych – gąsienicowych i kołowych w nowej fabryce w Hajnówce. Inwestycja objęła budowę nowego zakładu produkcyjno-magazynowego z częścią biurową i bogatym zapleczem socjalnym. Na hali produkcyjnej zlokalizowane zostały nowoczesne linie produkcji osi, półosi, zawieszeń, przekładni i układów gąsienicowych.
Obecnie trwa instalowanie parku maszynowego oraz urządzeń niezbędnych do rozpoczęcia produkcji, a także magazyny surowców i materiałów gotowych.
Nowa fabryka zoptymalizuje dotychczasowe procesy produkcyjne. W pierwszej fazie uruchomione zostaną linie do produkcji osi. Do końca roku planujemy wyposażyć zakład w niezbędne maszyny i urządzenia służące do produkcji przekładni oraz gąsienicowych układów jezdnych.


Nowa hala produkcyjna Pronar w Hajnówce w liczbach:
Powierzchnia zakładu ogółem: 90 000 m²
Produkcja pod dachem: 18 100 m²
Kubatura zakładu: 218 000 m3
Typ produkcji: osie, przekładnie, układy jezdne, układy przeniesienia napędu


Nowa inwestycja to także nowe miejsca pracy dla miejscowej ludności. Firma planuje zatrudnienie kilkuset osób w tym:

- konstruktorów,

- planistów produkcji,

- technologów,

- mistrzów produkcji  (spawanie, CNC, montaż i przygotowywanie produkcji),

- spawaczy,

- operatorów CNC,

- magazynierów-rozdzielców,

- mechaników,

- monterów.

Więcej informacji:
- na stronie: pronar.pl/praca/
- pod numerem telefonu: 85 68 27 369 lub 501 095 621
- pod adresem: Dział Kadr Pronar Sp. z o.o., ul. Mickiewicza 101A 17-210 Narew
- e-mail: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.pronar.pl

 

 

Zakończenie staży zawodowych w ramach projektu „Akcja Aktywizacja – EFS”

 

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Hajnówce dobiegły końca staże zawodowe realizowane w ramach projektu „Akcja Aktywizacja – EFS” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Przez trzy miesiące 7 beneficjentów projektu miało możliwość zdobywania doświadczenia pod okiem opiekunów wyznaczonych przez pracodawców na stanowisku „pomoc kucharza”. Wybór miejsca odbywania stażu był dostosowany do kwalifikacji zdobytych podczas kursu zawodowego zgodny z ich zainteresowaniami i predyspozycjami zawodowymi. W trakcie realizacji stażu uczestnicy mieli okazję wykazać się zdobytymi umiejętnościami, sumiennością i rzetelnością. 24 sierpnia br. opiekun grupy i koordynator lokalny projektu wręczyli uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu stażu. W związku ze zdobyciem przez beneficjentów projektu nowych kompetencji zawodowych spotkanie było doskonałą okazją do zmotywowania ich do poszukiwania zatrudnienia.


Sporządziła: Marzena Tichoniuk – pośrednik pracy
 

Lato OHP w Hajnówce - podsumowanie

Zdjęcie

 

Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Hajnówce trwa realizacja „Akcji Lato”. Przedsięwzięcie skierowane jest do osób młodych, nieaktywnych zawodowo, uczących się. Ma ono na celu pomocw znalezieniu wakacyjnego zatrudnienia, ułatwienie poruszania się na lokalnym rynku pracy oraz przedstawienie i zachęcenie młodzieży do bezpłatnych szkoleń zawodowych realizowanych w hajnowskiej jednostce.

Czytaj więcej...

 

„Poczytaj mi mamo”

SAM 6124

„Poczytaj mi mamo” to cykl czterech spotkań, które odbędą się w sierpniu i wrześniu 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego, w ramach współpracy z hajnowską Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Zajęcia prowadzone przez Panią pedagog Justynę Samojlik mają  zapoznać i oswoić rodziców z nowymi, ciekawymi pozycjami wydawniczymi dedykowanymi dzieciom. Aktualna oferta jest niezwykle bogata i urozmaicona; piękne, kolorowo i bogato ilustrowane pozycje z literatury dziecięcej przyciągają nie tylko wzrok i uwagę najmłodszych, ale sprawiają też, że rodzic często staje przed trudnym wyborem, którą książkę wypożyczyć lub kupić dziecku.

Czytaj więcej...

 

Spotkanie dotyczące możliwości zagospodarowania budynku Dworca PKP w Hajnówce - 5 września 2017r.

clip image001

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na spotkanie dotyczące możliwości zagospodarowania budynku dworca PKP w Hajnówce. Naszym zamiarem jest przeznaczenie tego obiektu na cele społeczne, w tym udostępnienie powierzchni na realizację zadań prowadzonych przez organizacje pozarządowe.

Osoby bądź organizacje zainteresowane możliwością wykorzystania pomieszczeń dworca proszę o udział w spotkaniu

w dniu 5 września 2017 r. o godz. 10.00

w sali nr 12 Urzędu Miasta Hajnówka, ul. A. Zina 1.

 

Burmistrz Miasta Hajnówka

Jerzy Sirak

 

 

Wycieczka szlakiem Chopina hajnowskiego Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych

Dnia 12 sierpnia tego roku o godz. 6 rano wyruszyliśmy dwudziestopięcioosobową grupą spod Urzędu Miasta. Był bardzo ciepły i pogodny poranek. Dobre humory i pogodny nastrój zabraliśmy ze sobą. W Bielsku Podlaskim dołączyła do nas pani Agnieszka Stus – nasza prawie stała już przewodniczka, która zawsze coś ciekawego powie o mijanych miejscowościach; np. że w Brańsku warto zatrzymać się na dobre lody, że w Zuzuli urodził się kardynał Wyszyński, że Wisła jest najszersza w Dobrzyniu (ok. 2,5 km) … Tak mijała nam droga do Żelazowej Woli.

Czytaj więcej...

 

SPŁYW KAJAKOWY Z „DĘBEM” 12 sierpnia 2017r.

DSCN1387

W sobotę 12 sierpnia 2017 r. odbył się 2-gi spływ kajakowy zorganizowany przez Hajnowskie Stowarzyszenie Abstynentów i Rodzin Klub Abstynenta „DĄB” w Hajnówce w ramach projektu „Organizacja czasu wolnego podczas wakacji dla dzieci i młodzieży – Akcja Lato 2017". Projekt ten finansowany jest przez Urząd Miasta w Hajnówce.

Czytaj więcej...

 

Obchody Święta Wojska Polskiego w Hajnówce

DSC 1461

        15 sierpnia uwaga wszystkich zwrócona zostaje w stronę tych, którzy służyli i służą w imię bezpieczeństwa państwa polskiego, a przede wszystkim jego obywateli. Wówczas czczona jest pamięć żołnierzy poległych podczas kluczowej zwycięskiej dla wojny polsko-bolszewickiej bitwy zwanej Bitwą Warszawską 1920 roku. W tym roku obchodzimy 97. rocznicę tzw. „Cudu nad Wisłą”. To także szczególny dzień dla kościoła katolickiego. Równocześnie tego dnia przypada święto Wniebowzięcia Matki Bożej.

Czytaj więcej...

 

Jak minęły AKTYWNE WAKACJE ?- projekt w ramach AKCJI LATO 2017 - organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży sfinansowana przez Burmistrza Miasta Hajnówka

DSCN6503

 

AKTYWNE WAKACJE to tydzień sportowo – artystycznych zajęć zaproponowanych grupie dwudziestu  uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 przez Uczniowski Klub Sportowy ,,Jedynka’’, działający przy Zespole Szkół nr 1 w Hajnówce.  Wakacyjne spotkania odbywały się od trzeciego do siódmego lipca, a ich program obejmował rekreację w Parku Wodnym, zabawy sportowe na boisku ,,Orlik”, zajęcia plastyczne w szkole. Zwieńczeniem całego projektu była wycieczka do parku trampolin ,,Jumper Park” w Białymstoku, Kina Helios na najnowszą produkcję z Minionkami w roli głównej oraz do restauracji KFC.

Czytaj więcej...

 

Aplikacja POLSKA SMAKUJE

Jesteś rolnikiem lub lokalnym producentem żywności i szukasz nabywców swoich produktów? Agencja Rynku  Rolnego udostępnia stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje, dzięki której konsumenci mogą znaleźć się w sieci lokalnych wytwórców żywności. Aplikacja gromadzi informacje o lokalnych rolnikach i wytwórcach regionalnych produktów spożywczych. Każdy, kto produkuje żywność zgodnie z systemami jakości, działa w ramach rolniczego handlu detalicznego, może założyć własny profil, na którym zamieści informacje
o swojej ofercie oraz dane kontaktowe. Profil będzie mógł być na bieżąco uzupełniany, a zdjęcia  produktów zostaną zamieszczone przy opisie. Dzięki temu konsumenci, którzy coraz częściej i chętniej szukają zdrowej regionalnej żywności, będą mogli jednym kliknięciem odnaleźć lokalnych producentów.

Producencie, chcesz dotrzeć do konsumentów? Zarejestruj się już teraz

Nasze działania kierujemy w pierwszej kolejności do wytwórców produktów certyfikowanych w ramach krajowych i unijnych systemów jakości, lokalnych producentów mających w swojej ofercie wyroby regionalne, rolników, którzy wytwarzają w swoich gospodarstwach produkty żywnościowe, a także do innych podmiotów produkujących zdrową i tradycyjną żywność. Zapraszamy do zarejestrowania się na stronie www.polskasmakuje.pl, na której mogą Państwo prezentować swoje produkty. Aplikacja jest darmowa i w trakcie jej użytkowania nie będą pobierane żadne opłaty.

O aplikacji Polska Smakuje będzie tego lata głośno…

Chcemy zbudować platformę komunikacji pomiędzy producentami polskiej żywności a konsumentami, którzy taką żywność cenią i jej poszukują. Dlatego już na okres wakacji zaplanowana została kampania promocyjna. Wszystkich podróżujących latem po kraju będziemy zachęcać do szukania polskich lokalnych specjalności i tym samym – do korzystania z aplikacji. Hasło „Polska smakuje” będzie promowane wszędzie, gdzie będą turyści: na trasie koncertowej Lata z Radiem (to aż 20 pikników!), w pociągach na trasach turystycznych, na lotnisku w Warszawie,
a także na wybranych  stacjach benzynowych.

Linki do regulaminu oraz wytycznych dotyczących wystawców:

https://polskasmakuje.pl/regulamin/

https://polskasmakuje.pl/kto-moze-byc-wystawca/

https://polskasmakuje.pl/moje-konto/?action=wystawca – link do rejestracji

https://www.polskasmakuje.pl/

 Joanna Kalinowska, starszy specjalista

Agencja Rynku Rolnego OT Białystok

 

Wycieczka członków hajnowskiego Koła Niewidomych na Roztocze

1

Dnia 22 lipca 2017r. o godzinie 5 nad ranem członkowie Koła Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce wraz z opiekunami oraz pilotem wycieczki, panem Radosławem   stawili się pod Urzędem Miasta i udali się w kierunku Roztocza. Na początku naszej trasy był Chełm. Tam zwiedziliśmy unikatową, jedyną w Europie  Kopalnie Kredy. Trasa zwiedzania liczyła 1200 metrów. Idąc w głąb chełmskich podziemi zaszliśmy w korytarz bez wyjścia, gdzie nagle zgasło światło i z mroku wynurzył się „Duch Bieluch”. Opowiedział nam o swoim podziemnym królestwie, jak straszy złodziei, poszukiwaczy skarbów  oraz obiecał, że spełni  nasze jedno życzenie wypowiedziane w ciemności z ręką położoną na kredowej ścianie w „Komnacie Życzeń”. Następnie udaliśmy się w podróż do Zamościa, gdzie tamtejszy przewodnik, pani Bożena Smutnik zapoznała uczestników wyprawy z historią miasta – architektoniczną perłą kresów, leżącą na wschodnich krańcach Polski.

Czytaj więcej...

 

Wiedza Edukacja Rozwój - szkolenia w Areszcie Śledczym

DSC 0822k

W latach 2014-2020 środki finansowe z programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój przeznaczane są na podnoszenie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności. Wszyscy skazani, którzy zainteresowani są udziałem w projekcie muszą spełnić kilka kryterium. Przede wszystkim zakwalifikowane zostaną te osoby, które dobrowolnie do niego przystąpią. Wykazują potrzebę nabycia nowych kwalifikacji zawodowych lub dokształcenia się w zakresie już posiadanych, a w niedalekiej przyszłości nabędą uprawnienia do wcześniejszego opuszczenia izolacji więziennej lub zakończą odbywanie kary.
Od początku roku w Areszcie Śledczym w Hajnówce wobec skazanych przeprowadzamy kompleksowe działania szkoleniowe, które dają możliwość wyjścia z obszaru szczególnego stopnia zagrożenia wykluczeniem społecznym oraz umożliwiają odnalezienie się na rynku pracy po opuszczeniu jednostki penitencjarnej. Naszym celem jest kompleksowe przygotowanie skazanych do pełnienia różnych funkcji zawodowych. W okresie letnim osadzeni zdobyli uprawnienia w ramach zrealizowanych kursów w tym brukarza oraz zagospodarowania terenów zielonych wraz z elementami aktywizacji zawodowej. W niedalekiej przyszłości planujemy kontynuowanie szkoleń z innych zakresów wiedzy.

st.szer. Marta Domin, Rzecznik Prasowy Aresztu Śledczego w Hajnówce


 

XI Jarmark Żubra – „Rozsmakuj się w hajnowskim miodzie” Hajnówka 16 lipca 2017r. POKAZ SPECJALNY

2

Po raz kolejny zapraszamy do Strefy Hajnowskiego Marcinka, naszego lokalnego specjału wpisanego na Listę Produktów Tradycyjnych. A w niej….
warsztaty z przygotowywania tego smakołyku zgodnie z tradycyjną recepturą, prowadzone przez Joannę Bińczycką z Pracowni Tortów w Hajnówce.
Będziesz miał okazję nauczyć się i posmakować swojego wyrobu.
oraz

NIESPODZIANKA

Godz. 15.00
Plac przed sceną amfiteatru miejskiego.
 pokaz wykonania Marcinka
Gościa Specjalnego – Katarzyny Panfiluk

 uczestniczki II edycji programu kulinarnego „Bake Off – Ale ciacho!”. Wraz z mężem prowadzi kwaterę agroturystyczną „Dom na Starym Gościńcu TISZYNA” w Rutce (Gm. Dubicze Cerkiewne), z zawodu nauczycielka.

Nie możesz tego przeoczyć!!

 

 

Letni Rajd Nordic Walking "Cztery Pory Roku w Krainie Puszczy i Żubra" dla Lenki Franciszkiewicz

rajd01

Letni Rajd Nordic Walking
"Cztery Pory Roku w Krainie Puszczy i Żubra"
dla Lenki Franciszkiewicz

22 lipca 2017
Miejsce: Park Wodny w Hajnówce - parking
Godzina 16:00
Trasa Hajnowka - Budy - ok. 10 km  (zapewniamy transport powrotny)
Planowany powrót: ok. godz. 20:00
WPISOWE 12 zł

W programie rajdu:
- gość: Lenka Franciszkiewicz wraz z rodzicami (podopieczna Fundacji Jaś i Małgosia)
- ognisko - Zajazd Myśliwski u Kolarza
- muzyka na żywo
- losowanie voucherów i drobnych upominków
- przewodnik turystyczny na trasie

Zgłoszenia i wpłaty w biurze LOT do dnia: 20.07.2017r.,
tel. (85) 682 43 81 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu.
Rajd odbędzie się nawet w przypadku deszczu (wymagane odpowiednie stroje i obuwie).

 

100-lecie Służby Więziennej

areszt05

Misją Służby Więziennej jest zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa społeczeństwu, poprzez praworządne i humanitarne wykonywanie kary pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania oraz resocjalizację skazanych. Służba Więzienna jest formacją apolityczną, umundurowaną i uzbrojoną. W tym roku po raz pierwszy obchody święta Służby Więziennej odbywają się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz państwowych, szefowie służb mundurowych oraz penitencjarnych z Europy i USA. W czasie uroczystości 30 czerwca 2017 roku nastąpi wręczenie odznaczeń państwowych, 3 funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Hajnówce dostąpi zaszczytu uroczystego promowania na pierwszy stopień oficerski Służby Więzienne oraz odbędzie się defilada funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Czytaj więcej...

 

Szkolenie przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

szkolenie01

 

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Hajnówce w związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, a co za tym idzie większym zagrożeniem naruszenia zasad sprzedaży napojów alkoholowych, dnia 13 czerwca 2017 roku zorganizowała szkolenie. Było ono skierowane do przedsiębiorców  posiadających zezwolenia  na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie miasta Hajnówka.

Czytaj więcej...

 

"Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo"

01

Dnia 5 czerwca 2017 roku w pięciu hajnowskich szkołach Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Hajnówce poprzez Fundację Pro Familia Mea zrealizowała projekt „Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo”. Pomysłodawcą podjęcia tego rodzaju działań w Hajnówce był radny Rady Miasta Hajnówka Maciej Borkowski.

Czytaj więcej...

II Konferencja Profilaktyki Hajnówka 2017

007

II Konferencja Profilaktyki Hajnówka 2017 odbyła się w Hajnowskim Domu Kultury w dniu 24 maja 2017 roku. Organizatorem był Jerzy Sirak Burmistrz Miasta Hajnówka oraz przedstawiciele Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Urzędu Miasta Hajnówka.

Czytaj więcej...

Obchody 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

14

Obchody 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Hajnówce odbyły się w szczególnie podniosłej atmosferze. Towarzyszyła im modlitwa w tutejszych świątyniach, przemarsz ulicami miasta z Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej i Mażoretkami oraz złożenie wieńców przy Obelisku w Parku Miejskim. Hołd dziełu wybitnych Polaków oddali przedstawiciele władz miasta, powiatu i gminy, liczne delegacje różnych instytucji, związków i stowarzyszeń oraz wielu mieszkańców naszego miasta. Tradycyjnie okolicznościową przemowę wygłosił Pan Jerzy Sirak – Burmistrz Miasta Hajnówka. Natomiast list okolicznościowy Pana Posła Jarosława Zielińskiego odczytał Pan Mieczysław Gmiter.

W tym dniu odbył się również koncert z okazji Obchodów 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Hajnowskim Domu Kultury.

Jolanta Stefaniuk, Urząd Miasta Hajnówka
Zdjęcia: Anna Grygoruk

Narodowy Dzień Zwycięstwa i Wolności 2017

01

Od 2015 roku rocznicę zakończenia II wojny światowej, według postanowienia Sejmu, obchodzimy 8 maja.

Czytaj więcej...

Obchody Dnia Flagi w Hajnówce

image05

 

W 2004 roku, na podstawie zmian wprowadzonych do ustawy z dnia 31 stycznia 1980 roku o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych, dzień 2 Maja ustanowiono Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.