Rzecznik Praw Obywatelskich – dr Adam Bodnar z wizytą w Hajnówce

03

1 marca 2018 r. Hajnówkę odwiedził dr Adam Bodnar, pełniący funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Wizyta rzecznika w naszym mieście to efekt prowadzonych od początku kadencji spotkań regionalnych, w trakcie których rzecznik spotyka się z ludźmi w różnych miejscowościach naszego kraju. Rozmawia o najważniejszych problemach dostrzeganych przez mieszkańców i organizacje społeczne, by wraz z zespołem eksperckim pomóc rozwiązać trapiące ich trudne sprawy.

Niecodzienna okazja spotkania z RPO, ale także kryzysowa sytuacja bądź problemem z jakim się borykają mieszkańcy naszego miasta sprawiły, że licznie przybyli oni do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego, gdzie Adam Bodnar rozpoczął trwającą dwa dni wizytę w naszym mieście. Rzecznik opowiedział o swoich kompetencjach i pracy na rzecz obywateli naszego kraju, by następnie oddać głos Hajnowianom, którzy przyszli szukać pomocy i wsparcia u dr. Bodnara. Z jakimi problemami borykają się ludzie w naszym mieście i okolicach, gdzie mogą szukać wsparcia w ich rozwiązaniu? Rzecznik i jego eksperci z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich zgłaszających swój problem; mieszkańcy opowiedzieli o dość powszechnych trudnościach z wywłaszczeniem gruntów, zgłaszano też zapytania o niesprawiedliwość państwa względem rodzin będących na świadczeniu z tytułu niepełnosprawności dziecka, których płatnikiem jest ZUS. Wypłynął również wniosek o poradę w związku z krzywdzącą niektórych obywateli tzw. ustawą dezubekizacyjną. Problemem równie ważnym okazał się brak powszechnego dostępu do szczepień trzeciej generacji przeciw WZW typu „B”. Nie mogło zabraknąć zapytań w kwestiach religijno-narodowościowych, które ożyły na fali ostatnich wydarzeń związanych z organizacją w naszym mieście „Marszu Żołnierzy Wyklętych”. Rzecznik z uwagą wysłuchał wszystkich zapytań, starał się też na bieżąco proponować pewne rozwiązania zgłaszanych sytuacji. Niemniej, eksperci z biura RPO skrupulatnie notowali szczegóły wszystkich spraw, by sztab specjalistów mógł jak najlepiej przyjrzeć się i znaleźć ich rozwiązanie. Wielu mieszkańców skorzystało też z indywidualnych porad prawnych, których bezpłatnie udzielał mecenas z biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Spotkanie z dr. Adamem Bodnarem, miejmy nadzieję, przyniesie poprawę sytuacji mieszkańców naszego miasta. Świadomość, że są ludzie i instytucje zobowiązane do niesienia pomocy prawnej każdemu obywatelowi RP to ogromne wsparcie dla ludzi, którzy z różnych powodów czują się pokrzywdzeni i bezradni. Wielokrotnie, dzięki interwencji RPO, sprawy obywateli zostają pozytywnie rozwiązane, co ważne, porady i wsparcie fachowców są udzielane zawsze bezpłatnie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie www.rpo.gov.pl, a także materiałami promocyjnymi z którymi można się zapoznać w Czytelni dla Dorosłych MBP.

Joanna Kisielewicz

Fot. Marzena Niewiadomska


KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.