Trzeci koncert Muzyki Organowej i Kameralnej w naszym kościele

02k

W niedzielny wieczór 05 sierpnia br. wysłuchaliśmy Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej w naszym kościele. Na organach grał pan Eninio Cominetti z Włoch, a towarzyszyła mu pani Krystyna Gołaszewska z Białegostoku – grając na flecie.

Po upale, jaki odczuwaliśmy w niedzielę 05 sierpnia br., mogliśmy się ochłodzić słuchając wspaniałego Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej Hajnówka 2018. Pomimo wakacyjnych urlopów, wielu melomanów muzyki organowej z naszego miasta, a także spora grupa gości odpoczywających w Hajnówce i okolicy przybyli na kolejny - III Koncert. Nasz Koncert zaszczycili  swoją obecnością pan Jerzy Sirak wraz z małżonką – Burmistrz Hajnówki i pani Jadwiga Dąbrowska – Wicestarosta Hajnowski. Tym razem przed hajnowską publicznością i licznie przybyłymi gośćmi wystąpiło dwoje muzyków: pani  Krystyna Gołaszewska z Białegostoku – grała na flecie i pan Eninio Cominetti z Włoch – grał na organach, którzy swoim koncertem podbili serca hajnowskich melomanów.

Pan Ennio Cominetti – włoski organista, kompozytor, pedagog, kompozytor. Występował na wielu festiwalach organowych w Europie, Azji, Afryce, USA, Kanadzie i Ameryce Południowej. Nagrał wiele płyt CD dla włoskich i niemieckich firm fonograficznych. Założył zespoły: „Orchestra Camerstica Lombarda” i „Soli Deo Gloria”. Od 1998 roku jest dyrektorem Departamentu Muzyki Kościelnej i profesorem Akademii Sztuk w Rzymie.

Pani dr hab. Krystyna Gołaszewska – absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie Filia w Białymstoku. W Latach 2004 – 2005 prowadziła klasę fletu na Uniwersytecie Muzycznym w Daegu w Korei Południowej, w latach 2006 –  2012 pełniła obowiązki Kierownika Zakładu Instrumentów Dętych, Akordeonu, Perkusji i Gitary. Od 2016 roku jest prodziekanem Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego w Białymstoku, gdzie prowadzi klasę fletu. Naucza też w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Dokonała też licznych nagrań  dla rozgłośni Polskiego Radia i Telewizji Białystok. Występowała jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą : Niemcy, Szwajcaria, Rosja, Węgry, Czechy Słowacja, Korea Południowa. Prowadziła też liczne zajęcia w ramach kursów mistrzowskich dla studentów z Polski i z zagranicy.

Muzycy podczas III Koncertu wykonali następujące utwory:

Jak zwykle wspaniała publiczność obecna na koncercie gromkimi brawami i owacjami na stojąco dziękowała artystom za wspaniałą muzykę, a także za przeżycia artystyczne, jakich doznała podczas tego koncertu. Gospodarz miejsca ks. kan. Józef Poskrobko – proboszcz hajnowskiej Fary, gdzie odbywają się koncerty podziękował artystom – muzykom za wspaniały Koncert, a także swoją wdzięczność wyraził publiczności za licznie przybycie, zaś włodarzom miasta i powiatu podziękował za wypróbowaną współpracę i pomoc nad przygotowaniem kolejnej XXI Edycji Koncertów Muzyki Kameralnej i Organowej w Hajnówce.  Artyści na prośbę publiczności wspólnie wykonali jeszcze jeden utwór na bis, grając na organach i flecie.

Ostatni - IV nasz Koncert w ramach Podlaskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Hajnówka 2018  już 19 sierpnia br. o godz. 1245 (UWAGA – ZMIANA GODZ. ZE WZGLĘDU NA KONCERT ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W AFITETRZE MIESKIM O GODZ. 1700) . Wystąpią wtedy przed hajnowską publicznością : p. Józef Kotowicz z Białegostoku – organy  i  zespół instrumentalny „Trio – Sonata” z Rosji.  

ZAPRASZAMY NA OSTANI W TYM SEZONIE NASZ KONCERT.

źródło: http://www.farahajnowka.pl


Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.