Kolejny Finał „Przebojem na Antenę" w Hajnówce...

32
Już po raz jedenasty zespoły walczą o byt w polskich rozgłośniach radiowych. Staraniami władz miasta, finał Przebojem na Antenie, po raz kolejny odbył się w Hajnówce.


Na początku niedzielnej imprezy zaprezentowały się zespoły oraz grupy taneczne w różnych grupach wiekowych, działające w Hajnowskim Domu Kultruy. I tak obejrzeć mogliśmy: zespół Tańca Nowoczesnego „X MINI", zespół Tańca Nowoczesnego „X", zespół Tańca Nowoczesnego „Iluzja", zespół Tańca „HIP-HOP", zespół Tańca Ludowego „PRZEPIÓRKA" oraz galowo ubrane, podrzucające pałeczkami Mażoretki.

Z desek amfiteatru mogliśmy posłuchać między innymi: STUDIO PIOSENKI Hajnowskiego Domu Kultury w składzie: Maria Sawicka, Karolina Mirek, Julita Wawreszuk, Adrianna Prusinowska, Iza Karczewska oraz Renata Tuszyńska. Każda z dziewczyn zaprezentowała nam wybrany przez siebie utwór w wykonaniu solo. Oprócz tego na scenie zaprezentowali się: zespół „MAŁE HDK", zespół STUDIA PIOSENKI HDK oraz Jarosław Kowalski z uczennicą Magdą Nowik. Swoje „5 minut" mieli również uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Hajnówce. Swój talent muzyczny zaprezentowali: chór szkolny, Kuba Klimiuk z Łukaszem Moszczyńskim, Karolina Mirek w duecie z Ewą Kot, Ola Jakimiuk, Ksenia Oleszczuk, Sonia Mosiej oraz Kuba Sterlingow z nauczycielem Krzysztofem Romaniukiem. Na sam koniec wystąpił duet akordeonowy w składzie Mateusz Charkiewicz i Grzegorz Drużba.
Tego dnia oprócz samych koncertów w parku czekały również inne atrakcje, najmłodsi mogli skorzystać z kilku dmuchanych zjeżdżali, karuzeli łańcuchowej, karuzeli „Bolero", w przerwie mogli zjeść słodką watę cukrową, a na młodych miłośników pojazdów czekały miniaturowe wersje samochodów do jazdy w wyznaczonym terenie. Najbardziej jednak oblegany był pasaż handlowy na którym można było kupić zabawki, jedzenie, biżuterię, a nawet ubrania. Osoby pełnoletnie ustawiały się w kolejkę przed namiotem LOTTO. Osoby, które ukończyły 18 rok życia mogły oddać krew w autokarze, który stał za sceną hajnowskiego amfiteatru. Podczas niedzielnej imprezy krew oddało 57 osób, w tym 21 kobiet. Zarejestrowano również 6 osób do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej. Ambulans obsługiwało 7 osób z hajnowskiego oddziału.
Chwilę po godzinie 17:00, po wiadomościach radiowych rozpoczął się Ogólnopolski konkurs „Przebojem na Antenę". Od tej chwili relację z Hajnówki, można było usłyszeć w polskich rozgłośniach radiowych. O zwycięstwo i nagrodę główną, czyli 3 tysiące złotych i zaproszenie na występ do Białegostoku, w dniu 31 sierpnia na imprezę plenerową „Białystok – Miasto Dobrej Muzyki" walczyło 12 zespołów. W konkursie przyznano również nagrody, ufundowane przez Wojewodę Podlaskiego, Burmistrza Miasta Hajnówka, Starostę Powiatu Hajnowskiego i Dyrektora Hajnowskiego Domu Kultury.
Oto lista laureatów wyłonionych, którzy tego dnia wystąpili w amfiteatrze w Hajnówce:
1. JAREK WIST – CIACO / POLSKIE RADIO PIK BYDGOSZCZ
2. TIGA – SILNA JA / POLSKIE RADIO KATOWICE
3. POP'N'ROLL PROJECT – NA NASZYCH DŁONIACH / POLSKIE RADIO KIELCE
4. OHO!KOKO! – SAMA / POLSKIE RADIO KOSZALIN
5. GOGLE – TRZYMAJ TEMPO / POLSKIE RADIO LUBLIN
6. STARGAZER – MANTRA / POLSKIE RADIO ŁÓDŹ
7. ROSWELL – ZAGUBIENI / POLSKIE RADIO OLSZTYN
8. EURO BANDS BLUES – O KOBIECIE, KTÓRA NIE KOCHAŁA MNIE / POLSKIE RADIO RZESZÓW
9. STASHKA – NA SKRAJU ŚWIATA / POLSKIE RADIO RDC WARSZAWA
10. CENTRALA 57 – MAŁE MIASTECZKA / POLSKIE RADIO WROCŁAW
11. DaMyr – TAKA JA / RADIO ZACHÓD ZIELONA GÓRA
12. MARION ETTE – KRÓTKA HISTORIA JEDNEJ ZNAJOMOŚCI / POLSKIE RADIO BIAŁYSTOK

Pierwsze miejsce zajęła STASHKA reprezentantka POLSKIEGO RADIA RDC WARSZAWA z piosenką NA SKRAJ ŚWIATA i to ona otrzymała nagrodę główną z rąk prezesa Polskiego Radia Białystok - Władysława Prochowicza. Zwycięska piosenka powstała podczas wakacji. - To piękna przyroda, która mnie otaczała zainspirowała mnie do napisania takiego tekstu. Jest wiele miejsc, które nie jesteśmy w stanie zobaczyć...  Jestem bardzo zadowolona, podekscytowana i cieszę się bardziej niż przed występem, chociaż nie podchodzę do konkursów rywalizacyjnie. Najbardziej zależy mi na tym, by się pokazać i zaskarbiać sobie jak najwięcej fanów, gdyż to dla nich to wszystko... Na 100% tutaj przyjadę. W ogóle tutaj jest taki świetny klimat. Byliśmy z chłopakami w parku na spacerku, zauważyliśmy, że bardzo blisko macie tutaj do Puszczy Białowieskiej, także na pewno tutaj wrócę jeżeli będziecie chcieli. Teraz zamykamy się w studio i kończymy nagrywać płytę. Materiał jest już napisany i skomponowany także pozostaje nam to tylko zarejestrować. Przez wakacje zamierzamy to nagrać, myślę że na późną jesień będę miała płytę już w rękach.

Drugie miejsce zajął zespół reprezentujący POLSKIE RADIO KIELCE z piosenką NA NASZYCH DŁONIACH czyli POP'N'ROLL PROJECT. Nagrodę 2,5 tysiąca złotych ufundował burmistrz Hajnówki - Jerzy Sirak.
- Jest to duża satysfakcja i duże wyróżnienie, gdyż nasza praca została wyróżniona. Zespół jest w Hajnówce po raz pierwszy i jest zachwycony naszym miastem. - Piękne, urokliwe, miejsce, fajna atmosfera i świetna organizacja imprezy – wymieniają członkowie POP'N'ROLL PROJECT. Zespół obiecuje, iż wciąż będzie występować i z pewnością do nas wróci.

Trzecie miejsce i 2 tysiące złotych ufundowane przez starostę hajnowskiego - Włodzimierza Pietroczuka przyznano zespołowi GOGLE reprezentantom POLSKIEGO RADIA LUBLIN za piosenkę TRZYMAJ TEMPO.

Możliwość wyboru najlepszego utworu mieli również internauci, którzy mogli głosować na ulubiony przebój na stronie Polskiego Radia Białystok. Internauci zdecydowali, że nagroda w wysokości tysiąca złotych od Dyrektora Hajnowskiego Domu Kultury – Rościsława Kuncewicza i mikrofon od Wojewody Podlaskiego - Macieja Żywny należy się zespołowi DaMyr (reprezentanci RADIO ZACHÓD ZIELONA GÓRA) za utwór „Taka ja".
- Niestety nie cały zespół mógł przybyć tak daleką drogę, wielu gra w innych projektach.  A szkoda, gdyż jest tu przesympatycznie – informuje wokalistka pani Anna – wspaniałe miejsce i wspaniali ludzie – gościnność niesamowita. Dziś rano po próbie udało nam się udać na Grabarkę. Jest to magiczne miejsce i na pewno tu jeszcze wrócimy. Przy okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim internautom za nagrodę publiczności. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i bardzo Wam wdzięczni.

Zespół MARION ETTE reprezentujący POLSKIE RADIO BIAŁYSTOK z piosenką KRÓTKA HISTORIA JEDNEJ ZNAJOMOŚCI zajął czwarte miejsce w konkursie.

Po konkursie kapel przyszedł czas na występ tegorocznych gwiazd. Pierwszą z nich był ubiegłoroczny zwycięzca konkursu zespół GIFLOF. - Rok temu graliśmy tylko jeden utwór, dzisiaj zagraliśmy cały koncert. Mogliśmy sprawdzić czy publika przetrwa z nami więcej.... przetrwali.... Grało się znakomicie. Muszę przyznać, że mało kiedy jest taka energia w ludziach, którzy siedzą, machają i bawią się razem z nami, a nie tylko oglądają koncert.
Ciężko mi wymienić sukcesy, zapisujemy je, żeby nie zapomnieć. Wiele rozgłośni radiowych zaczęło grać nasz utwór. Na kilku listach przebojów zajęliśmy pierwsze miejsca. Gramy bardzo dużo koncertów. To, że wygraliśmy tutaj w Hajnówce, mogliśmy sobie wpisać do CV. I przede wszystkim nagraliśmy płytę, ona jest już gotowa, czekamy tylko na jej wydanie – Łukasz Kosicki, GIFLOF


KONCERT zakończyła gwiazda wieczoru – PATRYCJA MARKOWSKA z zespołem.


ORGANIZATORZY: Polskie Radio Białystok, Hajnowski Dom Kultury, Urząd Miasta Hajnówka,
WSPÓŁORGANIZATOR: Podlaskie
HONOROWY PATRONAT: Burmistrz Miasta Hajnówka, Wojewoda Podlaski
PATRONAT MEDIALNY: TVP Białystok, Kurier Poranny, TV Podlasie, Telewizja Kablowa Hajnówka


Adrian Weremiuk i Emilia Rynkowska

 

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Hajnówka Biega


Rowerzysta na drodze


Lodowisko


Hajnowskie Morsy


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Klub Karate Tradycyjnego

Parkiet Hajnówka lekkoatletyka

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.