12. edycja ogólnopolskiego konkursu "Przebojem na antenę" ponownie w Hajnówce

 058

12. edycja ogólnopolskiego konkursu "Przebojem na antenę" ponownie w Hajnówce. Nasz region zaprezentował zespół z pobliskiego Bielska Podlaskiego – Hoyraki.

 

 Niedzielne muzyczne popołudnie rozpoczęło się koncertem HARD GOK Michałowo-Akademia Gitary i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na scenie zaprezentowali się również uczestnicy zajęć wokalno-tanecznych prowadzonych w Hajnowskim Domu Kultury. Pierwszą część zamknął koncert duetu gitarowego Jarosława Kowalskiego i Zbigniewa Budzyńskiego.

Tradycyjnie park miejski zamienił się w miasteczko zabaw. Ustawiono stoiska promocyjne i gastronomiczne. Nie zawiedli też honorowi dawcy krwi. 29 czerwca swoją kroplą krwi podzieliły się 34 osoby, w tym 9 kobiet. Do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej wpisało się 12 osób.

Punktualnie o godzinie 17:00 rozpoczęto zabawę muzyczną "Przebojem na antenę". Prezentacje konkursowych piosenek transmitowane były na żywo we wszystkich polskich rozgłośniach radiowych. Prezenterzy wielokrotnie podkreślali urok i gościnność naszego miasta. Nie tylko organizatorom podoba się w Hajnówce. Zespoły, które do nas przybywają – często kilkaset kilometrów – również twierdzą, iż warto pokonać tak długą trasę, by poznać tajemniczy zakątek Polski, jakim jest Puszcza Białowieska.

W 12. finale ogólnopolskiego konkursu "Przebojem na antenę" wystąpiło 11 wykonawców. Wcześniej ich piosenki zostały wybrane w eliminacjach przeprowadzonych w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia w całym kraju.

Na scenie hajnowskiego amfiteatru wystąpili:

Ewa Kryza "Cisza" Polskie Radio Bydgoszcz

- Śpiewam dziewiąty rok. Pierwszą płytę nagrałam w wieku piętnastu lat. W chwili obecnej pracuję nad drugą. Do Hajnówki przyjechałam z utworem „Cisza”. Mam nadzieję dobrze się bawić, a jeśli uda się wygrać będzie mi bardzo miło.

Grawitacja "W złotej klatce" Polskie Radio Katowice

- W Hajnówce również po raz pierwszy. Wczorajszego dnia przeżyliśmy wspaniałą przygodę - spotkaliśmy się z Puszczą... i z dzikiem.... W chwili obecnej koncertujemy i nagrywamy płytę.

Fresh&Franki "Dla mamy" Polskie Radio Kielce

- Wspólnie gramy kilka lat, pierwszą płytę nagraliśmy w tym roku. Do Hajnówki przyjechaliśmy dopiero dzisiaj, ale już podoba nam się jej klimat. Mamy nadzieję, że powrócimy tu jako laureaci....

Martwa Mucha "Piesek" Polskie Radio Lublin

- Przyjechaliśmy poznać fantastycznych ludzi, co już wiemy, że nam się udało. Hajnówka to piękne miejsce. Całe Podlasie nam się podoba. Wczoraj byliśmy na wycieczce w Puszczy Białowieskiej – coś niesamowitego. Jesteśmy tu po raz pierwszy, ale nie ostatni. Dziś zaśpiewamy o malutkim piesku, który został wyrzucony przez swoją panią na samym środku ruchliwego skrzyżowania. Opowiadamy o tym jak sobie z tym poradził. Zespół porównał przeżycia pieska do człowieka, który staje na rozstajach dróg i musi sobie sam radzić...

Kamień Kamień Kamień "Ogień nieba" Polskie Radio Łódź

- Wspólnie śpiewamy dwa lata. Mamy już na swoim koncie jedną płytę, szykujemy się do drugiej. „Ogień nieba”, tak jak wszystkie utwory, mówi o miłości – najważniejszej rzeczy na świecie. W Hajnówce jesteśmy pierwszy raz. Wczoraj zwiedzaliśmy puszczę. Duch puszczy też nas przywitał...

Oksana Predko i Nut Cane "Autobus" Polskie Radio Olsztyn

- Trema jest zawsze – większa, lub mniejsza. Jest wynikiem tego, że nam zależy. Najważniejsze by była motywująca, a nie rozbijająca nas na atomy. W Hajnówce jestem po raz drugi. Dwa lata temu byłam nie na przeglądzie, a na wyprawie motocyklowej. Bardzo chciałam zwiedzić te tereny. Ewentualną nagrodę przeznaczę na nową płytę, na miksy i kolejny utwór, który chciałabym zaprezentować we wrześniu. Wszyscy startujemy z jednego miejsca i chcemy pokazać się jak najlepiej. Wszyscy są cudowni, jako ludzie przede wszystkim. A muzycznie jest wielkie urozmaicenie. Wszystkich szanuję i podziwiam...

Kacper "Hej lato witamy Cię" Polskie Radio Opole

Wokalista zespołu w Hajnówce jest po raz drugi. Poprzednio przyjechał z zespołem Karawana, z którym wciąż współpracuje. - Wygraliśmy wówczas nagrodę publiczności, co przyniosło nam wiele spotkań  i koncertów na żywo w rozgłośniach Radia Białystok, Kielce, Opole i Rzeszów. Nasza piosenka niesie głębokie przesłanie – by Polacy ocknęli się i rozejrzeli się wokoło siebie. Aby zaczęli oddychać nosem i poczuli zapach tego, co nas otacza. Zwracamy uwagę, że bawiąc się i spędzając wakacje w naszym kraju przede wszystkim będziemy mieli takie wspaniale atrakcje jak w świecie. To jest tylko kwestia tego, aby prywatni właściciele hoteli, pensjonatów mieli obrót, by mogli inwestować, by kolejne wakacje były na wyższym poziomie. Więc wspierajmy to, o polskie, bo nie powinniśmy się tego wstydzić... Cóż z wakacji w Egipczie, kiedy piramidy mozemy obejrzeć jedynie pod eskortą wosjka....

Ivo Stars Band "Królowa nocy" Polskie Radio Rzeszów

- Jesteśmy zespołem działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury. Słowo „Iwo” z naszej nazwy pochodzi od Iwonicz – uzdrowiska w Podkarpaciu. Obraliśmy nazwę w celu promocji naszego regionu. Do Hajnówki przyjechaliśmy z utworem, który opowiada o dziewczynie, która wychodzi sobie w portowej uliczce i szuka kogoś....albo jednego, albo wielu....

Alter Etno "Savin voda" Polskie Radio Warszawa

- Alter Ttno – coś takiego w nas - niby to samo, a jednak inne. Taka nasza ciemna natura...druga twarz. Normalnie przeciętni ludzie – dokładnie farmaceutki, ale w sercu mamy etniczny klimat (odkąd pamiętamy i odkąd się znamy). Łączymy tradycję z współczesnością, co jest naszą charakterystyczną cechą, W tekstach próbujemy zawrzeć uniwersalne przesłania, trochę stylizując je na stare, natomiast tak naprawdę ponadczasowe. Prezentowany utwór jest o utraconej miłości przy źródełku Savin voda. Na swoim koncie mamy już płytę. Wydaliśmy ją w październiku 2013 roku i nosi nazwę dokładnie taką samą jak prezentowany dziś utwór.

Implozja "Kropla krwi" Polskie Radio Zielona Góra.

- Zespół przyjechał do Hajnówki po raz pierwszy. Panowie pokonali 700 km by zagrać i zaprezentować się przed hajnowską publicznością. - „Kropla krwi” jest numerem, który próbuje znaleźć tą chwilę zachwytu, w dosyć trudnej rzeczywistości... Do napisania utworu natchnęło życie i przeżycia...

Hoyraky "Walcz" Polskie Radio Białystok

- Życie i walka o przetrwanie – to sedno naszego utworu. W Hajnówce jesteśmy po raz pierwszy, chociaż mieszkamy tylko 25 km stąd - w Bielsku Podslakim. Ewentualną wygraną przeznaczymy na sprzęt... Ale wiemy, ze będzie ciężko. Słyszeliśmy inne zespoły na próbie i już wiemy, ze świetnie brzmią. Oczywiście mamy tremę, ale jest to trema motywująca i jesteśmy dobrej myśli. Nie jest to pierwszy poważny konkurs, w którym zespół bierze udział. W ostatnim czasie Hoyraky zostali półfinalistami "Must be the music".

Oksana Predko zachwyciła nie tylko trenerów z The Voice of Poland.  Jej urokowi ulegli również dziennikarze muzyczni regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, którzy przyznali jej pierwsze miejsce. Słowa zwycięzkiej piosenki "Autobus" napisała Zuzanna Wrońska, muzykę skomponował Marek Dziedzic. Reprezentantka Polskiego Radia Olsztyn dostała 5 tysięcy złotych ufundowane przez prezesa Polskiego Radia Białystok - Władysława Prochowicza. Dodatkowym wyróżnieniem jest występ 30 sierpnia w Białymstoku podczas koncertu "Białystok - Miasto Dobrej Muzyki". - Jest to moja pierwsza wygrana. Nie robimy tego dla siebie, ale i dla innych. Nie robimy tego dla nagród, ale każdy chce być doceniony chociaż raz na jakiś czas. Przy takich wyróżnieniach widać, że warto to robić. Marzę by wrócić na scenę. Chcę koncertować regularnie i cieszę się, że za rok wracam do Hajnówki. W chwili obecnej studiuję na muzykologii w tym roku również mam obronę pracy. Podczas swego występu gram na kazoo - prostym instrumencie, który działa na zasadzie dmuchania i trochę śpiewania. Zastępuję nim instrument, który nazywa się zurna. Grał na nim mój znajomy podczas nagrywania utworu.

Reprezentant Polskiego Radia Łódź Zespół Kamień, Kamień, Kamień za utwór "Ogień nieba" wyśpiewał sobie drugie miejsce i cztery tysiące złotych ufundowane przez Burmistrza Miasta Hajnówki - Jerzego Siraka.

Trzecie miejsce i 3 tysiące złotych od Starosty Powiatu Hajnowskiego - Włodzimierza Pietroczuka - to nagroda za piosenkę "Walcz" dla zespołu Hoyraky reprezentującego Polskie Radio Białystok.

Również publiczność wybrała w głosowaniu internetowym - najlepszą jej zdaniem - piosenkę. Tysiąc złotych od Hajnowskiego Domu Kultury i jej dyrektora Rościsława Kuncewicza oraz mikrofon ufundowany przez Wojewodę Podlaskiego - Macieja Żywno dostał reprezentant Polskiego Radia Opole - zespół Kacper za piosenkę "Hej lato witamy Cię".

Po prezentacji jedenastu zespołów na scenie ponownie zaprezentowała sie ze swoim godzinnym koncertem zwyciężczyni poprzedniej edycji – Stashka z zespołem. Reprezentantka Radia Dla Ciebie z Warszawy zaśpiewała nie tylko swój przebój z lata 2013 - czyli "Na skraj świata", ale i nowe kompozycje.

- Bardzo dużo wydarzyło się w tym roku. W kwietniu podpisałam kontrakt płytowy, nagrałam teledysk, kończymy nagrania na płytę, która wyjdzie we wrześniu. Wszystko nabrało tempa i naprawdę dużo się dzieje. W zespole zaszły niewielkie zmiany. Wciąż powstają nowe utwory – komponuję sama i ze znajomymi. Niestety nie było w tym roku dużo koncertów, ale rozkręci się to po wydaniu płyty, ktróą bedziemy promować. Miło wspominam Hajnówkę, z przyjemnością wracam, gdyż byłam i jestem tu bardzo dobrze przyjęta.

 Po uroczystym wręczeniu nagród, autografach i wspólnych zdjęciach z zespołami nadszedł czas na pokaz Teatru Ognia FENIX. Jest to młoda hajnowska grupa, która swoją działalność rozpoczęła w marcu tego roku, w ramach realizacji konkursu „Młodzi, aktywni, skuteczni" organizowanego przez Urząd Miasta Hajnówka. Konkurs miał na celu pobudzenie do aktywnego włączenia się w życie społeczności lokalnej, wykorzystanie swoich pomysłów, a także szukanie własnych, samodzielnych sposobów rozwiązywania lokalnych problemów, co z pewnością wspaniale uchwyciła grupka uczniów z kl. III Technikum Ekonomicznego w składzie: Kojło Marta, Stepaniuk Małgorzata, Tomaszewicz Karolina oraz Krutel Rafał.

Pokaz grupy ognia nieopodal amfiteatru poprzedził jakże oczekiwany koncert zespołu IRA. Artur Gadowski nawiązał świetny kontakt z publicznością. Jego utwory znali i mali i duzi. Wszyscy śpiewali największe przeboje grupy. Zespół miał wystąpić w 2010 roku, kiedy to przez Hajnówkę przeszła burza i niestety odwołano koncert. Ale podobno, co się odwlecze – to nie uciecze...

Do zobaczenia za rok...

 

ORGANIZATORZY:

 • POLSKIE RADIO BIAŁYSTOK
 • URZĄD MIASTA HAJNÓWKA
 • HAJNOWSKI DOM KULTURY

WSPÓŁORGANIZATOR:

 • WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

PARTNER:

 • STAROSTWO POWIATOWE W HAJNÓWCE

PATRONAT HONOROWY:

 • WOJEWODA PODLASKI
 • BURMISTRZ MIASTA HAJNÓWKA

SPONSORZY:

 • STAROSTWO POWIATOWE W HAJNÓWCE
 • SIOŁO BUDY – NOCLEGI, RESTAURACJA, SKANSEN
 • OPAL - OLEJ OPAŁOWY EKOTERM PLUS
 • CENTRO-MET STEFAN BEDKOWSKI HAJNÓWKA
 • CDD POLSKA MIROSŁAW SADOWSKI
 • MARKET BUDOWLANY FACHOWIEC HAJNÓWKA
 • CERAMIKA BUDOWLANA LEWKOWO
 • MARKET DOMLUX HAJNÓWKA
 • ANDREWPOL” – ANDRZEJ PRYCZYNICZ
 • MIROSŁAW KOWSZUK – ROWERY, SKUTERY (Zaułek Targowy 5 Hajnówka)
 • PARKIET HAJNÓWKA – TRADYCYJNE PODŁOGI DREWNIANE
 • PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI HAJNÓWKA
 • PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH HAJNÓWKA
 • PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ
 • TELEWIZJA KABLOWA HAJNÓWKA
 • TELEWIZJA PODLASIE
 • STW ANDRZEJ KIRYLUK
 • KARMEL IMPORT – EXPORT
 • HOTEL BIAŁOWIESKI
 • KANCELARIA NOTARIALNA – MAREK WASILUK
 • BANK SPÓŁDZIELCZY W BIELSKU PODLASKIM
 • NADLEŚNICTWO HAJNÓWKA
 • BOJAR – TRANSPORT KRAJOWY I ZAGRANICZNY
 • RUNO HAJNÓWKA
 • PIEKARNIA PODOLSZYŃSCY
 • ZAJAZD „WROTA LASU”
 • HOTEL „BARTNIK”
 • RESTAURACJA „LEŚNY DWOREK”
 • STUDIO FOTO – ZBIGNIEW DZWONKOWSKI
 • TARTAK SIEMIANÓWKA – SZYMANIUK
 • HURTOWNIA MANGO
 • USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE JAROSŁAW SACHARCZUK
 • ANDRZEJ JÓŹWIUK – FIRMA LEWAR – CATERING BIELSK PODLASKI
 • BIURO UBEZPIECZENIOWO-FINANSOWE MIROSŁAW BOROWIK
 • PRESSTECH HAJNÓWKA
 • GMINNA SPÓŁDZIELNIA SAMOPOMOC CHŁOPSKA W HAJNÓWCE
 • AUTO CZĘŚCI I MECHANIKA - WILUX

PATRONAT MEDIALNY:

 • TELEWIZJA PODLASIE
 • TELEWIZJA KABLOWA HAJNÓWKA
 • GAZETA HAJNOWSKA

Emilia Rynkowska

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Hajnówka Biega


Rowerzysta na drodze


Lodowisko


Hajnowskie Morsy


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Klub Karate Tradycyjnego

Parkiet Hajnówka lekkoatletyka

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

 • judo
 • kulturystyka

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.