Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce wróciła z sukcesem z XII Święta Muzyki w Hattstedt

02o

W dniach 21 – 26 lipca Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce brała udział w XII Święcie Muzyki w Hattstedt w Niemczech. Wspólnie z orkiestrą przed publicznością prezentował się również zespół hajnowskich mażoretek, upiększając profesjonalnym tańcem, jej kolejne występy. Zaproszenie orkiestry dętej do udziału w tym prestiżowym festiwalu muzycznym było możliwe dzięki wieloletniej współpracy Powiatu Hajnowskiego z Urzędem Nordsee - Treene, która trwa już od 2000 r. Tegoroczny wyjazd był już szóstą prezentacją hajnowskiej orkiestry podczas Międzynarodowego Święta Muzyki.

Wyjazd do Niemiec był możliwy przede wszystkim dzięki dofinansowaniu przez organizację PNWM (Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży). Organizacja ta od wielu lat wspiera inicjatywy, w których motywem przewodnim są spotkania młodzieży polskiej i niemieckiej. Spotkania te mają służyć wzajemnemu zrozumieniu, obalaniu uprzedzeń oraz kształtować wspólną odpowiedzialność młodzieży polskiej i niemieckiej dla przyszłości Europy. PNWM po raz kolejny pomogła orkiestrze z Hajnówki. Wyjazd został dofinansowany również przez Urząd Miasta Hajnówka oraz Starostwo Powiatowe w Hajnówce.

Udział w paradzie dla muzyków hajnowskiej orkiestry był w pewnym sensie wakacyjną przygodą. Jednak nie można tego powiedzieć o koncercie przed profesjonalnym jury. To był prawdziwy muzyczny egzamin dojrzałości, który orkiestra zdała i to występując w grupie orkiestr grających zawodowo! Trzecie miejsce, gdzie do pierwszego brakowało dziesięć punktów jest wielkim wyróżnieniem. Warto tu wspomnieć, że w składzie orkiestry dominuje młodzież - wychowankowie dyrygenta oraz wiele dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z muzyką. To głównie dla nich dyrygent przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Hajnówce wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie do PNWM. Projekt umożliwił młodzieży nie tylko wyjazd za granicę. Zapewnił jej również to, co lubi najbardziej, rozrywkę, taniec, śpiew i wspólne spotkania.

Dzięki partnerskiej orkiestrze Spielmannszug z Hattstedt oraz Stowarzyszeniu „Przyjaciele Hajnówki" orkiestra w czasie wolnym mogła skorzystać z wielu atrakcji. Wspólnie z niemieckimi rówieśnikami bawiła się na dyskotece, zwiedzała lokalne miasteczka, kąpała się w Morzu Północnym, zwiedzała muzeum morskie. Wyjazd był udany.

Krzysztof Łapiński


 

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Hajnówka Biega


Rowerzysta na drodze


Lodowisko


Hajnowskie Morsy


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Klub Karate Tradycyjnego

Parkiet Hajnówka lekkoatletyka

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.