Orkiestra Dęta OSP w Hajnówce wzięła udział w paradzie orkiestr dętych w miejscowości Jistebnik w Czechach

03o

Udział w paradzie to dla każdej orkiestry dętej szczególne wydarzenie. Można na niej bez stresu zaprezentować wszystko, na co dyrygent i orkiestra ma ochotę, byleby tylko zostać docenionym przez publiczność.

Można wystąpić z wokalistą, z mażoretkami, z grupą taneczną, z klaunem, ze średniowiecznym wojem, użyć instrumentów klawiszowych lub smyczkowych (na konkursach jest to wykluczone), wystąpić z musztrą lub z marszem, z własnym nietypowym pokazem. Występuje się oczywiście również po to, by sprawdzić swój muzyczny kunszt, swoje „bojowe możliwości". Z różnych powodów głośno nie mówi się jednak o tym, że nie każda orkiestra zostaje zaproszona do udziału w paradzie szczególnie, jeśli ranga parady jest wysoka.... Dlatego piąte w tym roku zaproszenie na tego typu imprezę, które otrzymała orkiestra z Hajnówki jest wyrazem zaufania do jej poziomu, do profesjonalizmu, który może prezentować z satysfakcją także za granicą.

 

Wyjazd do Czech miesiąc po powrocie z parady z niemieckiego Hattstedt, wymagał wielu przedsięwzięć. Przede wszystkim kolejnej pracy nad utworami, które mimo, że zostały doskonale opracowane na konkurs, po dwutygodniowej przerwie należało znów solidnie „odświeżyć". Dla dużej grupy muzyków orkiestry okres tych przygotowań wiązał się nie z wakacyjnym odpoczynkiem, ale z ponowną pracą, z obowiązkiem utrzymania odpowiedniego muzycznego poziomu, z ponownymi wieloma kilkugodzinnymi próbami. Wszystko po to, by za granicą móc prezentować się z honorem i godnością.

Jistebnik to małe romantyczne miasteczko leżące w cieniu Ostrawy, trzeciego co do wielkości miasta w Czechach. Można się było osobiście przekonać o tym, że jego mieszkańcy to ludzie bardzo kochający muzykę oraz dobrą zabawę, połączoną z tańcem, śpiewem i biesiadą. Podczas wieczornych spotkań pierwszego i drugiego dnia pobytu, młodzież i studenci hajnowskiej orkiestry wyśmienicie bawili się z rówieśnikami orkiestry z Jistebnika. Gdyby nie obowiązkowy powrót do Ostrawy, w której zapewniony był nocleg, zabawa trwałaby zapewne do rana. Muzycy tej profesjonalnej czeskiej orkiestry, okazali się bardzo życzliwi, sympatyczni i otwarci. Śmiało można powiedzieć, że pomimo bariery językowej spotkały się bratnie dusze. Zawiązało się również kilka przyjaźni.

Orkiestra dęta OSP z Hajnówki biorąc udział w paradzie, która odbyła się 27 sierpnia 2016 roku, uczestniczyła w jednej z trzech uroczystości, które organizowane są w ciągu każdego roku w Jistebniku. Udział w niej, był dla orkiestrantów nie tylko zaszczytem, ale również przede wszystkim wielką przyjemnością.

Krzysztof Łapiński


Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Hajnówka Biega


Rowerzysta na drodze


Lodowisko


Hajnowskie Morsy


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Klub Karate Tradycyjnego

Parkiet Hajnówka lekkoatletyka

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.