Wernisaż wystawy Joanny Kiersnowskiej

09k

19 sierpnia odbył się wernisaż wystawy Joanny Kiersnowskiej. Joanna Kiersnowska, malarka i grafik, mieszka w Hajnówce. Ukończyła PWSSP w Łodzi na Wydziale Grafiki Warsztatowej oraz malarstwo w pracowni Stanisława Fijałkowskiego. Tworzy w technikach: olej, pastel, akwarela.

 

Na wystawie znalazły się fotografie z cyklu „Ekokornik" Tadeusza Topolskiego, męża Joanny Kiersnowskiej, oraz grafiki i pastele Joanny Kiersnowskiej. Tematem eksponowanych prac jest Puszcza Białowieska, którą oboje kochają bezgranicznie. Artystka mówi: Puszcza Białowieska jest tak piękna, że można ja malować całe życie.

Wystawa jest wołaniem o pomoc dla Puszczy Białowieskiej. Nie przypadkiem artystka zaplanowała edukacyjno-integracyjny scenariusz wernisażu. Po obejrzeniu wystawy fotografii przedstawiającej pokornikową Puszczę, Joanna Kiersnowska kolejno przedstawiała swoje obrazy, które wyszły spod jej pędzla w 2016 roku. Malarka dzieliła się swoimi obserwacjami, emocjami i uczuciami, towarzyszącymi jej podczas ostatnich ekspedycji po Puszczy. Przeraża mnie to co widzę - mówiła z wielkim niepokojem - Puszcza umiera na naszych oczach, leśnicy mają związane ręce a my mieszkańcy też nie możemy nic z tym zrobić. Najbardziej przykre jest to, że na forach internetowych, my mieszkańcy jesteśmy postrzegani jak złoczyńcy.... którzy niszczą i wycinają Puszczę. To oburzające, przecież my mieszkamy tu od wieków, nasi przodkowie zostali tu ulokowani dla ochrony Puszczy, chronili Puszczę nasi pradziadowie i my ją chronimy, przynajmniej staramy się robić wszystko, by ją chronić, a teraz.... To co się dzieje z naszą Puszczą, to czarna rozpacz. Musimy interweniować..... tylko jakie mamy szanse?

Zwieńczeniem wernisażu była projekcja filmu Tadeusza  Łukjaniuka „O korniku i Puszczy", który daje smutny obraz kornikowych zniszczeń w Puszczy Białowieskiej.

Do zaproszenia - katalogu Joanny Kiersnowskiej - dołączono wymowny tekst Tadeusza Topolskiego, byłego wieloletniego redaktora Gazety Hajnowskiej, który jest krytycznym zaopiniowaniem dotychczasowych działań w obronie Puszczy, tych którzy tej Puszczy w rzeczywistości nie znają i nie kochają tak jak my tutejsi.

Alla Gryc

Fot. M.Gromotowicz


Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Hajnówka Biega


Rowerzysta na drodze


Lodowisko


Hajnowskie Morsy


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Klub Karate Tradycyjnego

Parkiet Hajnówka lekkoatletyka

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.