Podróżnik Tomasz Jakimiuk w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego w Hajnówce

01j

6 grudnia 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce odbyło się spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Jakimiukiem. Uczestniczyła w nim młodzież z Zespołu Szkół z Białoruskim Językiem Nauczania, Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz grupa podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy.

Pochodzący z Siemiatycz Tomasz Jakimiuk jest absolwentem politechniki białostockiej, podwójnym magistrem: ukończył dwa fakultety – turystykę i rekreację (zarządzanie przedsiębiorstwem) oraz zarządzanie publiczne. Młody, pozytywnie nastawiony do ludzi i świata chłopak postanowił zaryzykować, i zaraz po ukończeniu studiów, nie bacząc na stereotypowe schematy typu kariera – rodzina – dzieci, a także na ubogie dość środki finansowe, wyruszył na podbój świata. Tylko wrodzony optymizm pozwolił mu udać się na szaleńczą wyprawę na malownicza wyspę Gran Canaria. Skromniutkie 500 zł, którymi natenczas dysponował, głowa pełna pomysłów i otwartość na drugiego człowieka pozwoliły mu jednak dotrzeć na upragnione Wyspy Kanaryjskie. Niekonwencjonalne środki transportu - autostop czy jachtostop, to w zdecydowanej większości jego sposób na przemierzanie świata. Jak powiedział w trakcie spotkania, szczery uśmiech i pozytywne nastawienie to gwarancja powodzenia nawet najbardziej szalonego projektu. Dewizą tą kierował się zawsze, kiedy wyruszał na kolejną wyprawę, a ma ich na swoim koncie już całkiem sporo. Swoimi przeżyciami z miejsc, które dotychczas zwiedził, dzieli się regularnie na facebooku i stronie internetowej www.jaktodaleko.pl, gdzie relacjonuje przebieg każdej z wypraw. Hiszpania, Karaiby, Maroko, Meksyk - tam miedzy innymi dotarł Tomasz Jakimiuk, co więcej, budżet każdej z tych eskapad nie był większy niż 500 zł. Prezentacja multimedialna relacjonująca najlepsze i najciekawsze momenty z jego podróży, była jedynie namiastką tego, czego doświadczył. Niemniej, wywarła ogromne wrażenie na młodzieży obecnej na spotkaniu, a spontaniczny sposób bycia i zaraźliwy wręcz optymizm młodego podróżnika sprawiły, że w moment zjednał sobie hajnowską publiczność, która z zachwytem wypisanym na twarzach słuchała jego opowieści. Bajecznie kolorowe plaże, błękit oceanu, ludzie z najdalszych zakątków świata i ich obyczaje - o wszystkim tym opowiadał w trakcie spotkania, które na pewno na długo zapadnie w pamięć uczniów hajnowskich szkół średnich i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy.

Tomasz Jakimiuk udowodnił, że chcieć to znaczy móc, i nawet najbardziej szalony projekt jesteśmy w stanie zrealizować, kiedy od początku do końca wierzymy w jego powodzenie. Było to niezwykle inspirujące spotkanie, po którym przestaniemy się bać marzyć o wielkich podróżach.

Agnieszka Kazberuk

fot. Małgorzata Gromotowicz


Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Hajnówka Biega


Rowerzysta na drodze


Lodowisko


Hajnowskie Morsy


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Klub Karate Tradycyjnego

Parkiet Hajnówka lekkoatletyka

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.