Kolęda z Wertepem

14

W styczniu, ulicami miasta Hajnówka przeszła wyjątkowa grupa kolędników. Różnokolorowe stroje, dzwonki, i wyjątkowy śpiew - zwróciły uwagę wielu przechodniów.

 

Stowarzyszenie Kulturalne "Pocztówka" zaanimowało międzypokoleniowe grupy mieszkańców Hajnówki i okolic do kreatywnej współpracy. Inicjatywa kolędowania jest praktykowana w regionie, ale po raz pierwszy kolędnicy wystąpili w tak niezwykłych strojach i wciągnęli do współpracy wiele osób z wielu miejscowości.

Piękne kostiumy wg. projektu Eleny Stupy powstały ze zbiorów lokalnego rękodzieła. Tkane kapy i chodniki zostały wyciągnięte z szaf, odświeżone i zyskały drugie życie - teraz są pięknymi kostiumami teatralnymi.

Obrzęd kolędowania w barwnej odsłonie zawitał do kilku miejscowości, w tym do Hajnówki - do Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, Biblioteki Miejskiej, Informacji Turystycznej, do hajnowskich szkół i do mieszkańców robiących zakupy na targu. Kolędnicy byli także w Policznej, Dobrowodzie, w Kleszczelach oraz w Dubiczach Cerkiewnych. Wszędzie przyjmowani z zaskoczeniem oraz radością. Kolędnicy zaśpiewali stare polskie i prawosławne kolędy, których nauczył ich diakon Łukasz Bartoszuk z Kleszczel.

Kolędowanie to nie jedyna aktywność  -  w grudniu na  scenie HDK miał miejsce pokaz przedstawiający uczestników warsztatów, którzy rozpoczęli pracę nad spektaklem o historii Hajnówki. Zatem niebawem mieszkańcy naszego miasta będą mogli chwalić się spektaklem o Hajnówce, w którym wystąpią Hajnowianie.

Działania realizowane w ramach projektu "Świadomie Aktywni- międzypokoleniowe zajęcia w obszarze kultury i sztuki" dofinansowane w ramach ASOS. Korespondowało też z projektem "Podlaskie wzornictwo wczoraj i dziś".

 

konsultacje reżyserskie; Dariusz Skibiński

autor filmu/fot.: Alexandr Feshchenko - wolontariat Erasmus+

autorka kostiumów: Elena Stupa - wolontariat Erasmus+

wystąpili: A3Teatr, wolontariat Erasmus+, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce oraz międzypokoleniowe grupy z Hajnówki i Kleszczel

realizacja: Stowarzyszenie Kulturalne "Pocztówka"/Wertep Festival

Emilia Rynkowska


 

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Hajnówka Biega


Rowerzysta na drodze


Lodowisko


Hajnowskie Morsy


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Klub Karate Tradycyjnego

Parkiet Hajnówka lekkoatletyka

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.