PLENEROWE KINO LETNIE I POTAŃCÓWKA SOBOTNIEJ NOCY

20935047 2000956870185091 8734213721301624870 o

Dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce, a także Miasta Hajnówka odbył się projekt „Plenerowe kino letnie”.


Idea projektu była prosta – integracja międzypokoleniowa poprzez uniwersalne medium jakim jest film. Chciałyśmy uruchomić kino plenerowe na czas wakacji letnich, które urozmaiciłoby dotychczasowy kalendarz imprez oraz przyciągnęło nie tylko sympatyków filmu, ale i wszystkich zainteresowanych mieszkańców Hajnówki i okolic. W programie zaoferowałyśmy filmy z całego świata, m. in. filmy produkcji polskiej, hiszpańskiej, francusko-tureckiej oraz amerykańskiej. Filmowym spotkaniom towarzyszyły dyskusje i prelekcje z wybitnym krytykiem filmowym i filmoznawcą Adamem Radziszewskim oraz filmoznawcą, prowadzącym Dyskusyjny Klub Filmowy w Białymstoku – dr Maciejem Białousem.
Pierwszy seans odbył się w czerwcu. Był to pokaz filmu „Wnyki” w reż. Szymona Nowaka zrealizowanego dzięki pomysłowi kreatywnych bielszczan: Marka Vładzimirowa, Mateusza Sacharzewskiego oraz Tomasza Sulimy -kierownika produkcji. Niestety na spotkanie nie dotarła pochodząca z Hajnówki Gosia Karpiuk (kostiumograf). Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z reżyserem oraz grupą inicjatywną, którą poprowadził filmoznawca – Maciej Białous. Kolejne seanse to spotkania z filmami produkcji Gutek Film. Widzowie mogli zobaczyć turecki film "Mustang" (reż. Deniz Gamze Ergüven) oraz "Debiutantów" (reż. M. Mills).
12 sierpnia br. w Hajnówce można było poczuć klimat dawnych miejskich potańcówek. Teren wokół Hajnowskiego Domu Kultury, a dokładniej wewnętrzny parking przemienił się w parkiet taneczny. Potańcówka Sobotniej Nocy to impreza towarzysząca projektowi Plenerowe Spotkania Filmowe. Tytuł nawiązuje oczywiście do kultowej "Gorączki Sobotniej Nocy" reż. J. Badhama z Johnym Travolta w roli głównej. Goście mogli usłyszeć nie tylko kapelę Dawid Szymczuk Band grającą na żywo tradycyjną muzykę Podlasia, ale także zatańczyć dobrze znane przeboje, m.in. rock'n'rolla, lambadę, swinga. Klub Mrs Sporty z Hajnówki przygotował taneczną niespodziankę. Dzięki czemu pod okiem znakomitej tancerki Pauliny Kisiel wszyscy goście mogli nauczyć się układu do piosenki z musicalu "Grease"(reż. R. Kleiser).
Tydzień później odbyła się ostatnia projekcja filmowa. Niestety nie plenerowa. Pogoda nam w tym roku nie sprzyjała. 19 sierpnia br. zobaczyliśmy film hiszpańskiej produkcji pt. "Dzikie historie" w reż. D. Szifona. Film składa się z sześciu różnych historii opowiadających o tym, co może się wydarzyć jeśli puszczą nam nerwy. Mimo, że to czarna komedia można było odnieść wiele sytuacji do naszego współczesnego życia. Spotkanie po projekcji poprowadził dr Maciej Białous. Widzowie wymienili się spostrzeżeniami dotyczącymi filmu, żywo komentowali i wyrażali swoje opinie.
Projekt "Plenerowe Spotkania Filmowe" skupił już grupę zafascynowanych kinem hajnowian. Będziemy dążyli do powstania Dyskusyjnego Klubu Filmowego w naszym mieście. Liczymy na to, że potańcówki również na stałe wpiszą się do kulturalnego kalendarza imprez naszego miasta. Inicjatywę zgłosiłyśmy do Budżetu Obywatelskiego na 2018 r.
Jeśli chcą Państwo żeby tradycja miejskich potańcówek wróciła do Hajnówki to liczymy na Państwa głosy! Głosować można do 16 września w UM Hajnówka.
Dziękujemy wszystkim partnerom oraz sponsorom! Dziękujemy tym, którzy sprawili, że potańcówka była tak klimatyczna (Panu Igorowi Łukaszukowi - przewodniczącemu Stowarzyszenia na rzecz promocji kultury białoruskiej -SZCZYTY za wypożyczenie lampek) oraz pani Ewie Szwed z kawiarni LipowaArt za  zrobienie pięknych girland.
Dziękujemy widzom oraz wszystkim, którzy świetnie bawili się na potańcówce! Szczególne podziękowania kierujemy do młodzieży, która zaoferowała swoją pomoc przy uprzątnięciu terenu oraz Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.

Obejrzyj filmik z naszej potańcówki: www.youtube.com/watch?v=twI37cPPNvY.

Stowarzyszenie Metamorphosis
                                                    oraz  Dziew/czyny z cool'turą

Sport

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.