Solistki Studia Piosenki HDK nagrodzone w Grajewie 16-11-2017

01s

10 listopada w Grajewskim Centrum Kultury odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej. Nasze Studio reprezentowały: Marta Waśkowska, Maria Sawicka oraz Izabela Karczewska. Jury przyznało naszym dziewczętom nagrody:

III miejsce - Izabela Karczewska

wyróżnienie - Maria Sawicka(149)

Amelia Klimiuk - uczennica SP nr 4 zwyciężczynią Wędrującego Ale Kino! 09-11-2017

17.11.09 amelia k

Uczennica SP nr 4 Amelia Klimiuk z klasy VIc została nagrodzona jako jedyna z Polski wśród uczestników konkursu Wędrującego Ale Kino!, które odwiedziło w tym roku Lipno, Cieplewo, Hajnówkę, Zbąszyń i Czarnków – została wybrana jako członek Jury Dziecięcego 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 3–10 grudnia 2017 r. Biorąc udział w konkursie na nagranie filmu o swoim ulubionym bohaterze filmowym, została wyłoniona jako osoba, która – oprócz zamiłowania do filmów – łączy ciekawość świata, sprawność w formułowaniu samodzielnych sądów oraz umiejętność pracy w zespole.

(376)
„Hajnówka – moje miasto" - wystawa prac plastycznych dzieci z Przedszkola Nr 2 - głosowanie 08-11-2017

2

Wystawa zorganizowana w ramach plastycznego konkursu dla 6 letnich dla dzieci z inicjatywy pedagogów Przedszkola Nr 2: Beaty Środy i Bożeny Janickiej.(211)

DKK o książce Barbary Gawryluk „Owocowe bajki" 06-11-2017

02dk

Dnia 28.10.2017 r. w Czytelni dla Dzieci kolejny raz spotkali się mali klubowicze. Tym razem miłośnicy książek dyskutowali o książce Barbary Gawryluk „Owocowe bajki". Książka składa się z pięciu rozdziałów o iście kulinarnych tytułach, np. „Bułeczki jagodowe", „Jeżynowy dżem", po prostu palce lizać...(205)

„O społeczności żydowskiej w Hajnówce” 06-11-2017

W ramach projektu Muzeum Polin wydano folder pod tytułem „O społeczności żydowskiej w Hajnówce", który mogli otrzymać zwiedzający Muzeum na kółkach, wystawę fotograficzną Grzegorza Pietraszka „Zostały tylko macewy" oraz uczestnicy uroczystości realizowanych w ramach projektu w Miejskiej Bibliotece Publicznej.(163)

Historia społeczności żydowskiej i jej tragiczny holokaust 03-11-2017

10h

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce w ramach projektu „Muzeum na kółkach" przygotowała prezentację multimedialną o historii społeczności żydowskiej w Hajnówce.

(242)
Sukcesy Studia Piosenki w Łapach 30-10-2017

09l

27-go października w Łapach odbył się Konkurs Piosenki ŁAPSKA AKADEMIA WOKALNA. Nasze Studio reprezentowały: Olga Miliszewska, Maja Szpilko, Kasia Waśkowska, Marta Waśkowska, Ola Wołczyk, Zosia Filipiuk, Iza Karczewska, Dorota Sztyler, Maria Sawicka oraz zespół Małe HDK.

(218)
„ZOSTAŁY TYLKO MACEWY" - wernisaż wystawy Grzegorza Pietraszka 30-10-2017

04m

18 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Grzegorza Pietraszka, prezentowanej w Małej Galerii Biblioteki. Zaszczyciła nas swoją obecnością pani Kinga Lewandowska, przedstawicielka Muzeum Polin, koordynator ogólnopolskiego projektu „Muzeum na kółkach".(184)

SHOAH - ZAGŁADA NARODU ŻYDOWSKIEGO W WOJEWÓDZTWIE BIAŁOSTOCKIM - wykład Joanny Sapieżyńskiej 26-10-2017

22

W piątkowy październikowy wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego odbył się wykład Joanny Sapieżyńskiej połączony z prezentacją multimedialną w ramach realizowanego projektu „Muzeum na kółkach".

(334)
Wystawa fotografii w Małej Galerii MBP - ZOSTAŁY TYLKO MACEWY 25-10-2017

1m
W Małej Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce jest eksponowana wystawa fotografii Grzegorza Pietraszka „Zostały tylko macewy”.  Wystawa niezwykła. Na fotografiach prezentują się kirkuty Polski Wschodniej. Fragmenty nekropolii w Krynkach, Narewce, Narwi, Jałówce, Tykocinie, Goniądzu, Orli, Gródku, Międzyrzecu, Łosicach, Kocku, Lubartowie, Szczebrzeszynie, Józefowie, Rymanowie. Fotografie owiane smutkiem i dramatem holocaustu ludu żydowskiego pozostają do dziś tajemnicą.(278)

Wyróżnienia hajnowianek na XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Tkaniny Unikatowej 25-10-2017

06k

XVIII Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej, to biennale, organizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury od ponad trzydziestu lat. Tkactwo przez skomplikowany i czasochłonny proces twórczy jest dziś dziedziną zagrożoną.

(240)
Muzeum na kółkach 25-10-2017

15m

„Muzeum na kółkach" jako mobilna wystawa Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, rozbudziło zainteresowania hajnowian historią żydowską. Muzeum gościło w Hajnówce tylko przez trzy dni, ale zdążyli je zwiedzić dorośli i uczniowie szkół miasta i powiatu.

(370)
KONCERT „MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ” 20-10-2017

49

Ruszyła kolejna – 9. edycja klubowych koncertów pod szyldem „Muzyka bez zastrzeżeń”. Pierwszy z tegorocznych koncertów odbył się w piątek 13. października.

(622)

Spotkanie z Katarzyną Zyskowską-Ignaciak 20-10-2017

06

17 października 2017 r. hajnowską Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. T. Rakowieckiego odwiedziła Katarzyna Zyskowska-Ignaciak, autorka między innymi zbeletryzowanych biografii Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Marii Skłodowskiej - Curie. Dzięki uprzejmości Książnicy Podlaskiej w Białymstoku z pisarką mieli okazję spotkać się licealiści z Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego i LO Nr 1.(440)

„Bohaterowie codzienności – prawa człowieka blisko nas” 16-10-2017

SAM 7474

13 października Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce gościła  Agnieszkę Krawczak-Chmielecką - prawniczkę, kroatystkę, specjalistkę projektów edukacyjnych i społecznych przedstawicielkę Biura Informacji Europejskiej w Polsce. Agnieszka Krawczak-Chmielecka wyspecjalizowana w realizacji warsztatów o prawach człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji, kompetencji międzykulturowych i realizacji działań publicznych jest też autorką scenariuszy lekcji oraz programów edukacyjnych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w Polsce i Europie,  związana z Helsińską Fundacją Praw Człowieka oraz Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.

(287)
Warsztaty ikonograficzne dla dzieci i młodzieży w Hajnówce 10-10-2017

10i

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i Całej Polski w dniach 11-15 września 2017r. po raz pierwszy przy parafii p.w. Św. Trójcy w Hajnówce odbyły się warsztaty pisania ikon. Nieodpłatnie uczestniczyli w nich uczniowie hajnowskich szkół i studenci.

(346)
Retrospektywna wystawa Diany Jańczuk w Muzeum Białoruskim w Hajnówce 06-10-2017

04

1 października 2017 w Muzeum  i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Diany Jańczuk. Jest to artystka znana  na Hajnowszczyźnie, osoba niezwykle barwna, zresztą tak jak prezentowana wystawa. Przygotowanych zostało 70 obrazów w trzech głównych tematykach. Pierwsza- najliczniejsza to pejzaże Podlaskie, w których artystka osiągnęła doskonałość. Druga tematyka to portrety, zaś w trzecim nurcie prezentowane są kwiaty, od których jak powiedziała artystka zaczęła się jej artystyczna droga i bez których malowania do dziś dnia nie może funkcjonować.

(463)
Wystawa Mirosława Chilimoniuka w Muzeum Białoruskim w Hajnówce 06-10-2017

15

Mirosław Chilimoniuk to Hajnowianin, którego wystawę można oglądać od 29 września 2017 roku w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Podczas uroczystego wernisażu sylwetkę twórcy przedstawił dyrektor Muzeum - Tomasz Tichoniuk. Artysta serdecznie podziękował za przygotowanie wystawy, katalog który został wydany na tę okazję oraz wręczył kwiaty. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać obrazy na wystawie zatytułowanej „Różnorodność Podlasia”. Mirosław Chilimoniuk pokazuje bowiem unikalne bogactwo kulturowe naszego zakątka, z przyrodą Puszczy Białowieskiej, wiejską drewnianą architekturą. Prezentowanych jest około 30 prac, głównie malarstwo olejne, jak również akwarele, pastele, oraz grafika – linoryt. To niezwykle pracowita osoba, wiele godzin spędza na doskonaleniu...

(572)
Mali garncarze w Muzeum Białoruskim w Hajnówce 05-10-2017

18

Przez dwa jesienne dni w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce 26 i 27 września 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Hajnówce wraz z wychowawczyniami poznawali lokalną tradycję i sztukę w ramach projektu „PRZYGRANICZNY ALIANS ETNICZNY”, którego koordynatorem jest Tomasz Tichoniuk. Muzeum Białoruskie zaprosiło Mirosława Piechowskiego z Czarnej Wsi Kościelnej - garncarza, którego rodzina od pokoleń zajmuje się tym rzemiosłem.

(333)
„Przystanek Historia” – Hajnówka 05-10-2017

SAM 6851

„Przystanek Historia” to spotkanie, które odbyło się 21 września 2017 r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce, a jego pomysłodawcą jest  białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Po powitaniu gości i licznie zgromadzonej publiczności,  pani dyrektor  Miejskiej Biblioteki Alla Gryc przeczytała wspomnienia prof. Jerzego Olszewskiego „Dzieje jednej płyty”, którego pełną treść zamieszczamy pod linkiem: http://biblioteka.hajnowka.pl/event/587.

(367)
Wystawa ikon - podsumowanie warsztatów ikonograficznych 25-09-2017

W piątek 15.09.2017 r. w Hajnówce zakończyły się warsztaty ikonograficzne dla dzieci i młodzieży. Zorganizowanie warsztatów było możliwe dzięki pracownikom fabryki mebli FORTE w ramach Programu Inicjatyw Pracowniczych FORMY – FABRYKA INICJATYW, działającego w FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A. Program ten umożliwia pracownikom pozyskanie środków na organizację własnego przedsięwzięcia, skierowanego na rzecz lokalnych środowisk. Zgłoszenia mogły dotyczyć zagadnień takich jak: edukacja, kultura i sztuka, sport i rekreacja, promocja zdrowia, ekologia czy wyrównywanie różnic społecznych. Pracownicy sami angażują się w realizację projektu, zapraszając do pomocy także przyjaciół, rodziny czy lokalne instytucje.

(405)
PLENEROWE KINO LETNIE I POTAŃCÓWKA SOBOTNIEJ NOCY 05-09-2017

20935047 2000956870185091 8734213721301624870 o

Dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce, a także Miasta Hajnówka odbył się projekt „Plenerowe kino letnie”.

(745)
Solistki Studia Piosenki HDK na podium Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Bułgarii 30-08-2017

20992606 677830819080887 1900488978790767593 n

Izabela Karczewska oraz Maria Sawicka reprezentantki Hajnowskiego Studia Piosenki promowały nasz kraj podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki MY XXI WIEK w Bułgarii.  Festiwal rozpoczął się 17go a zakończył 22go sierpnia. Obie wokalistki zostały nagrodzone III miejscem ! Gratulujemy serdecznie naszym dziewczynom ! Wyjazd w całości sfinansowany przez rodziców dziewcząt, za co serdecznie dziękujemy!

Marta Gredel-Iwaniuk, Hajnowski Dom Kultury

(443)
Europejski Folklor w Amfiteatrze Miejskim! Podlaska Oktawa Kultur 2017 27-07-2017

Już w najbliższą niedzielę 30 lipca godz. 17.00 w Amfitearze Miejskim będziemy mieli okazję spotkać się z zagranicznym folklorem.

W ramach jubileuszowego X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru Podlaska Oktawa Kultur na hajnowskiej scenie wystąpią zespoły z Bułgarii oraz Rosji. Przepiękne barwne stroje, wirujące w rytm rodzimej regionlanej muzyki. Poniżej przedsmak muzycznej folklorystycznej podróży:

CHUDESIYA (Pazardżik, BUŁGARIA)
lider zespołu, choreograf: Tanya Dimitrova nauczyciel tańca: Atanas Dimitrov

chudesiya1
Grupa Chudesiya działa od 2005 roku przy Centrum Młodzieżowym w bułgarskim mieście Pazardżik. Na jej repertuar składają się opracowania taneczne ze wszystkich etnograficznych regionów Bułgarii, stworzone przez najsłynniejszych krajowych choreografów. Zespół z...

(626)
XI Jarmark Żubra – „Rozsmakuj się w hajnowskim miodzie” 16 lipca 2017r. 18-07-2017

DSC 1408

         Tegoroczny Jarmark Żubra niewątpliwie można zaliczyć do udanych. Dopisała pogoda, ilość wystawców oraz odwiedzających stoiska, wśród których byli miejscowi, jak również turyści. Cieszy nas to bardzo, gdyż jest to dowodem na utrzymujące się duże zainteresowanie tym markowym dla naszego regionu wydarzeniem. W przeciągu jednego dnia, w jednym miejscu zgromadził się przekrój dziedzictwa kulturowego Podlasia – rękodzieło ludowe, rzemiosło, sztuka ludowa i kuchnia regionalna.

(1105)
IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy „Wiara, nadzieja, miłość” 12-07-2017

DSC 1102

Po raz czwarty miłośnicy poetyckiej piosenki rosyjskiej spotkali się podczas kolejnej odsłony Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy. Jak co roku towarzyszyło mu szereg muzycznych spotkań, odbyły się koncerty towarzyszące - w Lublinie, Białymstoku, Szepietowie. Tradycyjnie zaś przesłuchania konkursowe i Koncert Galowy miały miejsce w Hajnówce. I to nasze miasto na ten jeden lipcowy weekend stało się „festiwalowym muzycznym sercem”, przepełnionym wiarą, miłością i nadzieją, wypływającymi z utworów rosyjskiego barda. Podczas tych wyjątkowych dni nie mogło zabraknąć honorowego gościa – Pani Olgi Okudżawy, małżonki nieżyjącego barda.

(796)
Studio Piosenki laureatem Festiwalu Piosenki Współczesnej w Dąbrowie Białostockiej 10-07-2017

18720771 810208195810147 1398383189 o

25-go maja w Dąbrowie Białostockiej odbył się Wojewódzki Festiwal Piosenki. Nasze Studio reprezentowały solistki : Ola Leoniuk, Natalia Pietroczuk, Zofia Filipiuk, Magdalena Lunda, Katarzyna Drużba, Wanda Ginszt, Maria Sawicka, Izabela Karczewska i Dorota Sztyler oraz zespoły : LEMONKI i Małe HDK.
Jury doceniło nasze dziewczęta przyznając im czołowe miejsca :
 
I miejsce - LEMONKI
I miejsce - MAŁE HDK
I miejsce - Zofia Filipiuk
II miejsce - Maria Sawicka
II miejsce - Natalia Pietroczuk
III miejsce - Ola Leoniuk
III miejsce - Katarzyna Drużba
wyróżnienie - Magda Lunda, Iza Karczewska i Dorota Sztyler
 
Gratulujemy !

Marta Gredel-Iwaniuk, Hajnowski Dom Kultury

 

(485)
Konkurs "Kultura od nowa - inicjatywy lokalne w Hajnówce" - rozstrzygnięty! 06-07-2017

logo-NCK

W dniu 27 czerwca odbyła się ocena projektów inicjatyw lokalnych złożonych w konkursie pn. „Inicjatywy lokalne w Hajnówce” w ramach projektu „Kultura od nowa – inicjatywy lokalne w Hajnówce” realizowanego przez Hajnowski Dom Kultury, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017.

(608)
Projekcja filmu "Znachor 2: Wnyki" 22-06-2017

 20170623-plakat wnyki

Grupa Nieformalna "Dziewczyny z kulturą" i Stowarzyszenie Metamorphosis zapraszają na projekcję filmu "Znachor 2: Wnyki"
oraz spotkanie z twórcami 25.06.2017r., godz. 17.00, Hajnowski Dom Kultury.

Wstęp bezpłatny!
Partnerzy: Hajnowski Dom Kultury, Miasto Hajnówka.


Dofinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polske oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce.

 

(937)
Osiągnięcia mażoretek na "Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerlederek POM-PA 2017 Białystok" 22-06-2017

03

Nasze osiągnięcia na Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerlederek POM-PA 2017 Białystok

(642)
Rusza konkurs na inicjatywy lokalne!!! 22-06-2017

logo-NCK

Jeśli masz pomysł na ciekawe wydarzenie w naszym mieście zgłoś je do konkursu organizowanego przez Hajnowski Dom Kultury w Hajnówce. Wszystkie dostarczone do nas pomysły w formie wypełnionego wniosku (załącznik nr 1) poddane zostaną ocenie przez Komisję Konkursową. Na realizację od 3 do 7 inicjatyw przeznaczyliśmy kwotę 22 000 zł.

Czytaj więcej: http://hdk.hajnowka.pl/rusza-konkurs-na-inicjatywy-lokalne/

(599)
Inauguracja 36-go Międzynarodowego Festiwalu "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej" 11-05-2017

20170511 inauguracja festiwalu
W przepięknym Soborze Świętej Trójcy w Hajnówce, jak co roku, w maju, znowu zabrzmiała uroczysta pieśń Gaude Mater Polonia. To znak, że rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Inauguracja 36 Festiwalu odbyła się 8 maja 2017 r., o godzinie 18.


Całość artykułu: http://www.festiwal.cerkiew.pl/news.php?id_n=224&id=180

źródło: http://www.festiwal.cerkiew.pl/

(1042)
WYSTAWA MALARSTWA MIROSŁAWA ZDRAJKOWSKIEGO „BYLIŚMY, JESTEŚMY, BĘDZIEMY…” 11-05-2017

20170511 wystawa malarstwa

Wystawa składa się z kilkunastu obrazów. Ukazuje bogactwo kultury materialnej, jak i duchowej mieszkańców Ziemi Bielskiej, przypomina o niepowtarzalnym fenomenie ręcznika ludowego. Wiodący temat prac to ręcznik ludowy- temat bliski Muzeum w Bielsku Podlaskim.


Całość artykułu: http://www.festiwal.cerkiew.pl/news.php?id_n=222&id=180

źródło: http://www.festiwal.cerkiew.pl/

(831)
Współczesna antroponimia mieszkańców Hajnówki i okolic na podstawie danych z dzienników szkolnych Zespołu Szkół z DNJB w Hajnówce - wykład Małgorzaty Cetry 17-03-2017

01m

Dnia 14 marca 2017 roku, w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wykład pani Małgorzaty Cetry. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunku filologii polskiej, swoją pracę licencjacką poświęciła Współczesnej antroponimii mieszkańców Hajnówki i okolic na podstawie danych z dzienników szkolnych Zespołu Szkół z DNJB w Hajnówce. Liczne grono z zainteresowaniem słuchało wykładu o pochodzeniu swoich imion i nazwisk.(2383)

Spotkanie z Ryszardem Paterem 10-03-2017

02p

3 marca 2017 r. odbyło się spotkanie autorskie i promocja najnowszej książki Ryszarda Patera „Dawna zabudowa ulic w Hajnówce". Jest to kolejna publikacja hajnowianina poświęcona tematyce lokalnej, a promocja tego wydawnictwa wpisała się w obchody Tygodnia Książki Regionalnej w Miejskie Bibliotece Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego w Hajnówce.(1210)

Muzycznych życzeń moc wszystkim Kobietom… 09-03-2017

28 k

Muzycznych życzeń moc wszystkim Kobietom…

…przekazały zespoły artystyczne Hajnowskiego Domu Kultury podczas koncertu „Dla Ewy” z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, jaki miał miejsce w dniu tego święta. Do życzeń dołączyli się Jerzy Sirak Burmistrz Miasta Hajnówka wraz z Rościsławem Kuncewiczem Dyrektorem HDK.

(1087)
Solistka Studia Piosenki HDK wygrała Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar w Głownie 08-03-2017

03s

4. marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie (woj. łódzkie) odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar. Wykonawcy zjechali się z różnych stron Polski. Nasze Studio reprezentowały dwie solistki: Maria Sawicka ("Żeby szczęśliwym być") i Izabela Karczewska ("Wielka dama"). Dziewczęta wykonały utwory w nowych aranżacjach przygotowanych przez Pawła Waśkowskiego. Poziom Festiwalu był wysoki, tym bardziej cieszy fakt, że Maria Sawicka zdobyła I nagrodę w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy serdecznie!

(1028)
Występy hajnowianki Julity Wawreszuk na 38 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu 14-04-2017

W dniach 24-31III 2017r. w gmachu Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu odbył się 38 Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W prestiżowym przeglądzie wzięła udział Julita Wawreszuk, absolwentka Studia Piosenki Estradowej oraz Szkoły Muzycznej w Hajnówce,  a od 2 lat studentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku.

(1474)
Spotkanie DKK dla Dzieci - "Nie płacz Koziołku" Siergieja Michałkowa 02-03-2017

5d

Dnia 25.02.2017 r. w MBP w Hajnówce odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tym razem rozmawialiśmy o książce "Nie płacz Koziołku" Siergieja Michałkowa - rosyjskiego poety i bajkopisarza nagrodzonego m. in. Orderem Uśmiechu w 1978 r.(703)

SAGA PRASTAREJ PUSZCZY. OPOWIEŚĆ FILMOWA Bożeny i Jana Walencik 02-03-2017

02sp

SAGA PRASTAREJ PUSZCZY. OPOWIEŚĆ FILMOWA to książka, jakiej dotąd nie było: FABULARNY ALBUM FILMOWY. Powstał na kanwie 10-częściowego fabularnego serialu przyrodniczego SAGA PRASTAREJ PUSZCZY, zrealizowanego przez Bożenę i Jana Walencików dla TVP, w latach 2000 – 2009, a zrewitalizowanego do HD w 2015 i 2016r. Zawarte w nim scenariusze i 1942 fotografie, to efekt prawie 10 lat jednoczesnego fotografowania i filmowania.  664-stonicowy album SAGA PRASTAREJ PUSZCZY. OPOWIEŚĆ FILMOWA składa się z: filmowego prologu, 10 części – fabularnych opowieści o 10 zwierzęcych bohaterach z Puszczy Białowieskiej oraz eseju fotograficznego o kulisach powstawania zdjęć.

(951)
Praca 8-letniej hajnowianki Anastazji Gromadzkiej została wylicytowana za 7 tysięcy złotych 28-02-2017

17.02.28 anastazja gromadzka

8-letnia Anastazja Gromadzka z Hajnówki namalowała piękną pracę w ramach akcji „Choinki Jedynki" i właśnie jej obraz został wylicytowany na antenie Program 1 Polskie Radio za najwyższą kwotę 7000 złotych.

(1116)
Sputnik nad Polską i wydarzenia towarzyszące 28-02-2017

22s

10 edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską zawitała i w tym roku do Hajnówki. W ramach festiwalu w Hajnówce odbyła się projekcja filmu „Mnich i demon" w reż N. Dostała z 2016 r. Film zdobył już rozgłos za naszą wschodnią granicą (i nie tylko). Jesienią ubiegłego roku obraz ten został laureatem Grand Prix Festiwalu „Pokrow" w Kijowie. Klasyfikuje się go jako komedię historyczną i rzeczywiście na projekcji w Hajnówce w sali często można było usłyszeć żywe reakcje publiczności. Jednak śmiech dość szybko zastępowała refleksja. Film Dostała dotyka spraw niezwykle poważnych, ale mówi o nich w lekko przekornym tonie dzięki czemu przypadł do gustu zarówno starszej jak i młodszej publice.(746)

Promocja wydawnictwa „Od puszczy do tajgi” 27-02-2017

03

10 lutego 2017 roku, dokładnie w 77. rocznicę tragicznej wywózki leśników z Puszczy Białowieskiej w głąb republiki radzieckiej, miała miejsce promocja wydawnictwa „Od puszczy do tajgi. Leśnicy wywiezieni z zachodniej części Puszczy Białowieskiej do ZSRS 10 II 1940 roku”. Książka była zwieńczeniem półtorarocznej współpracy dr Ewy Pirożnikow, pracownika naukowego Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej, specjalizującej się w ekologii roślin i etnobotanice, z historykiem białostockiego Muzeum Pamięci Sybiru – Bogusławem Koselem.(688)

Kwiaty z wełny 27-02-2017

18

9 lutego 2017r. w pracowni plastycznej Hajnowskiego Domu Kultury odbyły się oryginalne warsztaty filcowania wełną owczą.(737)

Wystawa Janki Kupały 24-02-2017

01

„Nie ma narodu bez literatury. Tak jak dla Polski i polskości trudno sobie wyobrazić współczesną literaturę bez Mickiewicza, Słowackiego czy Norwida, tak samo dla narodu białoruskiego bardzo ważna jest twórczość Janki Kupały, jest on narodowym poetą. (...)(861)

„Wybieram przygodę z książką” – ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego w Hajnówce 10-02-2017

06b

Drugi tydzień zimowego wypoczynku upłynął dzieciom korzystającym z naszej tegorocznej oferty pod znakiem kreatywności. Dzieci i młodzież uwielbiają realizować się twórczo, a poznawanie nowych technik plastycznych jest ku temu znakomitą okazją.

(616)
XXIX Wojewódzkie Spotkanie Zespołów Kolędniczych Hajnówka 2017 10-02-2017

27w

Tym wydarzeniem podsumowaliśmy tegoroczną wędrówkę podlaskich zespołów kolędniczych po naszym regionie, a także zamknęliśmy okres bożonarodzeniowy w kalendarzu kulturalnym. Zespoły kolędnicze stanowią cenny zasób etnograficzny, który od wieków przekazywany jest za pokolenia na pokolenie. Kultywowanie tego obrzędu pozostaje wciąż żywe, szczególnie na terenach wiejskich. Celem przeglądu jest kontynuowanie tradycyjnego kolędowania osadzonego w tradycji lokalnej i zarazem ocena aktualnego stanu, artystycznego poziomu zespołów kolędujących zgodnie z tradycją.(656)

Wystawa malarstwa Zenka 08-02-2017

04w

W Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce zaprezentowana została wystawa dokumentalna twórczości Iłariona Daniluka, znanego na Hajnowszczyźnie jako Zenek.Iłarion Daniluk urodził się w 1939 roku we wsi Kamień, niedaleko Hajnówki, zmarł w roku 2000. Kilkanaście lat po jego śmierci coraz więcej śladów jego twórczości przestaje istnieć. Zadanie, jakie sobie postawiło Muzeum to udokumentowanie jego twórczości i zwrócenie uwagi na zjawisko powszechne w latach powojennych- „malarzy pokojowych", których znakomitym przedstawicielem był Zenek.(867)

Solistki Studia Piosenki HDK Stypendystkami Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej 08-02-2017

07s

20 stycznia w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta Gala rozdania Stypendiów Marszałka uczniom uzdolnionym artystycznie.

(560)
Studio Piosenki HDK laureatem Podlaskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek 07-02-2017

02

23. stycznia 2017r. w Czarnej Białostockiej odbył się Podlaski Konkurs Kolęd i Pastorałek. Hajnówkę reprezentował zespół Małe HDK oraz solistki Aleksandra Wołczyk i Katarzyna Drużba.(554)

Wernisaż wystawy Tamary Kierdelewicz 06-02-2017

02

W Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce 28 grudnia 2016 r. otwarto wystawę Tamary Kierdelewicz z Czeremchy. Jest to pierwsza indywidualna wystawa tej artystki, choć twórczością artystyczną zajmuje się od dziesięcioleci.(622)

Eliminacje rejonowe XXIV Ogólnopolskiego Konkursu „Piosenka Białoruska 2017” - poznaliśmy laureatów 31-01-2017

image22

29 stycznia Hajnowski Dom Kultury rozbrzmiewał białoruskimi melodiami w wykonaniu zespołów z terenu powiatu hajnowskiego. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym powodzeniem wśród społeczności lokalnej. Mogli usłyszeć pieśni bliskie ich sercu, wywodzące się z rodzimej kultury. Muzyka białoruska jest częścią dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Przedsięwzięcie takie jak „Piosenka Białoruska” pozwalają zachować ten element, angażując nie tylko starsze pokolenie, ale co najważniejsze osoby młode.(1183)

Kolęda z Wertepem 20-01-2017

14

W styczniu, ulicami miasta Hajnówka przeszła wyjątkowa grupa kolędników. Różnokolorowe stroje, dzwonki, i wyjątkowy śpiew - zwróciły uwagę wielu przechodniów.

(849)
Festiwal Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną 2017 18-01-2017

12k

Okres świąteczno-noworoczny w kulturze prawosławnej to czas bardzo radosny. Atmosferę w tym czasie budują kolędy. One są wyznacznikiem chrześcijańskich zwyczajów i obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Natomiast ich treść pozwala ukazać duchowe piękno oraz wartości religijne. W związku z tym już po raz kolejny w Hajnowskim Domu Kultury przez kilka dni rozbrzmiewała kolęda prawosławna. W dniach 10-11 stycznia miały miejsce przesłuchania konkursowe kolejnej edycji Hajnowskich Spotkań z Kolędą Prawosławną.(956)

12. konkurs fotograficzny „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa” rozstrzygnięty 20-12-2016

15p

Dwunasta edycja ogólnopolskiego konkursu za nami. W tym roku zgłosiły się 53 osoby, nadsyłając około 150 fotografii Podlasia. Zgłosili się uczestnicy z całej Polski, z przewagą uczestników z województwa podlaskiego.

(899)
Piękne, użyteczne, zbędne... Obiekty kolejowe w Polsce 19-12-2016

Tytułem „Piękne, użyteczne, zbędne... Obiekty kolejowe w Polsce" została opatrzona monografia poświęcona ponad 170. letniej historii kolei żelaznej w Polsce. Książka pod redakcją Michała Kapiasa i Dawida Kellera wydana została staraniem Muzeum w Rybniku. Redaktorem wydawnictw Muzeum w Rybniku jest dr Bogdan Kloch i dzięki jego uprzejmości książka trafiła do zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce.(812)

Podróżnik Tomasz Jakimiuk w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego w Hajnówce 19-12-2016

01j

6 grudnia 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce odbyło się spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Jakimiukiem. Uczestniczyła w nim młodzież z Zespołu Szkół z Białoruskim Językiem Nauczania, Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz grupa podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy.(776)

XXIII Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej 2016 16-12-2016

25

Dnia 9 grudnia o godz. 17.00 w Galerii Hajnowskiego Domu Kultury nastąpiło podsumowanie XXIII Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej. Przedsięwzięcie to od wielu lat docenia artystyczny talent lokalnych twórców: malarzy, rzeźbiarzy, rysowników. Przegląd daje także możliwość promocji twórczości amatorskiej w środowisku, a także konfrontacji ze sztuką profesjonalną.(844)

Wieczór Prawosławnej Poezji Religijnej 05-12-2016

15

27 listopada 2016 r. po raz dwunasty w Hajnowskim Domu Kultury odbył się Wieczór Prawosławnej Poezji Religijnej. Przed publicznością wystąpili laureaci Konkursu Recytatorskiego Prawosławnej Poezji Religijnej p.t. „Poezja źródeł", który odbył się 17 listopada 2016r.

(847)
„Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy" 02-12-2016

00t

23 listopada 2016 r. autorka książki „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy" Aneta Prymaka-Oniszk, spotkała się z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego w Hajnówce.(869)

W sentymentalną podróż z białoruskim obrzędem... 29-11-2016

24o

....udaliśmy się w ramach XXIII Prezentacji Zespołów Obrzędowych „Białoruski Obrzęd na Scenie", jakie miały miejsce 20 listopada 2016r. w Hajnowskim Domu Kultury. Było to zarazem podsumowanie tegorocznych prezentacji, które przemierzyły przez podlaskie miejscowości (m.in. Białystok, Bielsk Podlaski, Dubicze Cerkiewne). Od wielu lat przedsięwzięcie to organizowane jest przez Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Białymstoku. Przy jego organizacji w Hajnówce wspiera go w tym Hajnowski Dom Kultury.

(945)
Przystanek Niepodległość w Bibliotece 22-11-2016

 

 

03n

Po ubiegłorocznym zainteresowaniu akcją „Przystanek Niepodległość w Bibliotece”, również i w tym roku hajnowska biblioteka przygotowała cykl imprez i zajęć akcentujących obchody Święta Niepodległości, adresowanych w głównej mierze do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.(1054)

Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej 22-11-2016

6p

17 listopada 2016 r. po raz XII. w Hajnowskim Domu Kultury w ramach Spotkań z poezją i prozą w języku mniejszości narodowych „Poezja Źródeł" - dziedzictwo kulturowe mniejszości narodowych w literaturze pięknej odbył się Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej.

(1123)
Studio Piosenki laureatem Konkursu Pieśni Patriotycznej "Jeszcze Polska nie zginęła" 18-11-2016
01z 
12-go listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Mońkach odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej o zasięgu ogólnopolskim JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA.(843)
Operowe klimaty w Hajnowskim Domu Kultury 25-01-2017

17

 21 stycznia, w sobotnie popołudnie, sala kolumnowa Hajnowskiego Domu Kultury rozbrzmiewała niecodziennymi melodiami muzyki operowej.

(1037)
Kto się boi wilka? – warsztaty dla dzieci 16-11-2016

10w

 

W październiku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego w Hajnówce odbył się cykl zajęć warsztatowych dla dzieci zorganizowanych w ramach projektu „Wilk w kulturze”. Projekt realizowany przez Fundację „Biała Wieża” powstał przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, a jego głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, które w trakcie zajęć mogą zmierzyć się ze stereotypowym postrzeganiem wilka w życiu i kulturze.

(923)
Święto Niepodległości - koncert okolicznościowy 14-11-2016

26k

W przeddzień narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada, w Hajnowskim Domu Kultury o godz. 17.00,odbyła się akademia upamiętniająca 98. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program był bardzo bogaty, nawiązujący treścią do tych wzniosłych historycznych wydarzeń. Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele lokalnych władz: Andrzej Skiepko Zastępca Burmistrza Miasta Hajnówka, Jadwiga Dąbrowska Wicestarosta Powiatu Hajnowskiego, Lucyna Smoktunowicz Wójt Gminy Hajnówka, Mikołaj Janowski Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego; duchowni, reprezentanci służb mundurowych.

(1206)
Spektakl na podstawie sztuki „Słońce i Bałwanki" autorstwa Alexandra Veselova 10-11-2016

03b

31 października 2016 r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce miała miejsce kolejna z zaplanowanych inicjatyw Klubu Młodych Mam, realizowanych w ramach projektu „Kreatywni Rodzice Angażują Okolicę". Tego popołudnia nasza Biblioteka na chwilę zamieniła się w teatr! Mieliśmy przyjemność wraz z naszymi najmłodszymi pociechami obejrzeć spektakl na podstawie sztuki „Słońce i Bałwanki" autorstwa Alexandra Veselova, w reżyserii i scenografii Olesi i Stanislava Voitsekhovskiy.(912)

Natura w obiektywie według Andrzeja Jana Janiuka 09-11-2016

01j

Galeria Hajnowskiego Domu Kultury od dnia 8 listopada wypełniła się cudownymi ujęciami wszelkich aspektów przyrodniczych w wykonaniu miejscowego fotografa Andrzeja Jana Janiuka. Tego dnia odbył się wernisaż wystawy jego interesujących fotografii. Jest to zbiór, będący efektem licznych wypraw autora w głąb Puszczy Białowieskiej, tajemnicze zakątki Zbiornika Wodnego Siemianówka – raju ornitologicznego. Wystawie z zachwytem przyglądali się przybyli goście.

(1138)
Studio Piosenki nagrodzone podczas I Międzynarodowego Festiwal Młodych Talentów POLSHA PRIVET 09-11-2016

00

3-go listopada w Domu Ludowym w Supraślu odbyły się przesłuchania konkursowe w kat vocal estradowy I Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów POLSHA PRIVET. Nasze Studio Piosenki reprezentował zespół Małe HDK oraz solistki: Aleksandra Leoniuk, Aleksandra Wołczyk, Maria Sawicka, Wanda Ginszt, Izabela Karczewska, Dorota Sztyler, Katarzyna Drużba i Julita Wawreszuk. Aranżacje do prezentowanych utworów wykonał Paweł Waśkowski.(878)

Spotkanie autorskie z Joanną Kruszewską 09-11-2016

05k

21 października 2016 r. Miejską Bibliotekę Publiczną im. Dr. T. Rakowieckiego w Hajnówce odwiedziła Joanna Kruszewska, autorka powieści obyczajowych dla kobiet , takich jak „Szczęście spod igły”, „Miłość raz jeszcze”, czy też wydanych w 2016 r. „Małych wojen”.(905)

Solistki Studia Piosenki HDK nagrodzone w Siedlcach 07-11-2016

2s

W dniach 20-21 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach odbył się Festiwal Piosenki DEBIUT. Nasze Studio reprezentowały solistki: Aleksandra Wołczyk, Dorota Sztyler, Maria Sawicka, Wanda Ginszt oraz Izabela Karczewska. Mimo dużej konkurencji komisja doceniła nasze dziewczęta przyznając im następujące nagrody:(801)

25. Festiwal Kultury Ukraińskiej na Podlasiu „Podlaska Jesień” 2016 07-11-2016

36u

23 października w Hajnowskim Domu Kultury spotkaliśmy się z kulturą ukraińską. Stało się to za sprawą 25. Festiwalu Kultury Ukraińskiej na Podlasiu „Podlaska Jesień” 2016, który organizowany jest od lat w miejscowościach województwa podlaskiego (np. Białystok, Bielsk Podlaski, Siemiatycze) przez Związek Ukraińców Podlasia. Koncertowi przysłuchiwali się zaproszeni goście m.in. Jerzy Sirak Burmistrz Miasta Hajnówka, Andrzej Skiepko Zastępca Burmistrza, Mirosław Romaniuk Starosta Powiatu Hajnowskiego, Mikołaj Janowski Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, Rościsław Kuncewicz Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury oraz licznie przybyli mieszkańcy Hajnówki i okolic.(828)

Narodowe Czytanie – kreską Piotra Gagana 03-11-2016

08n
Artysta Piotr Gagan jest wielkim miłośnikiem literatury i należy do grona bliskich przyjaciół biblioteki.  Jego twórczość artystyczną  eksponowaliśmy na wystawach w  Małej Galerii naszej biblioteki. Z licznym udziałem hajnowian odbywały się uroczyste wernisaże wystaw Piotra Gagana, podczas których wzruszał nas  swoim śpiewem przy akompaniamencie gitary.  Wieczory literackie w bibliotece wielokrotnie odbywały się z recitalem poezji śpiewanej znanego  artysty.

(944)
„Poznaj Białoruś”- wystawa- warsztaty- kiermasz 25-10-2016

02w

12 października 2016 r. w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Otwarta została wystawa pokonkursowa „Poznaj Białoruś”. To konkurs plastyczno- literacki organizowany przez Centrum Kulturalne Białorusi już od 2009 r. Przez 7 lat trwania konkursu zgłosiło się ponad 2000 uczestników dzieci i młodzieży głównie z Województwa Podlaskiego. Wśród laureatów było wielu uczestników z Hajnowskich szkół. Na wystawie zaprezentowano wybrane prace wykonane w przeróżnych technikach: rysunku, pracy malarskiej, czy fotografii.

(1049)
Mali garncarze 12-10-2016

21

4 października 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Hajnówce wraz z wychowawczyniami poznawali lokalną tradycję i sztukę w ramach projektu „PRZYGRANICZNY ALIANS ETNICZNY".

(953)
Jesień może być ciekawa – zajęcia literacko-artystyczne z zastosowaniem metody WebQuest 07-10-2016

09q

WebQuest to nowa metoda pracy z dziećmi w wieku szkolnym, zyskująca coraz większe uznanie i sprawdzająca się na każdym etapie kształcenia. Lekcje biblioteczne to doskonała okazja do zastosowania tej formy pracy, która polega na pozyskiwaniu informacji w oparciu o Internet, a potem ich weryfikacji w źródłach książkowych.(1050)

Pierwszy odcinek animowanego Żubra Pompika już w niedzielę 9 października 07-10-2016

16.10.07 pompik

Na tą chwilę czekali wszyscy sympatycy wspaniałej twórczości Tomasza Samojlika. Projekt stworzenia filmowej adaptacji książek hajnowianina otrzymał dofinansowanie Dyrektora PISF. Za produkcję tej animacji odpowiedzialne jest Studio EGo Film.(1098)

„Słońce na kobiercu” – wystawa Pracowni Gobelinu HDK 07-10-2016

02

Od 30.09 do 30.10.2016r w Hajnowskim Domu Kultury można oglądać najnowsze realizacje tkackie Pracowni Gobelinu HDK. Tym razem w centrum zainteresowania tematycznego tkaczek znalazło się SŁOŃCE. 20 kompozycji na temat słońca, jego ekspresji i barw oraz roli w świecie przyrody , ale przede wszystkim przełożenie słonecznego obrazu na język tkaniny to główne założenie prezentacji.

(1003)
8. Literackie Urodziny Żubra Pompika 06-10-2016

12 z

26 września 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego obchodziliśmy Literackie Urodziny Żubra Pompika. Bohater cyklu książek hajnowianina Tomasza Samojlika w tym roku kończy 8 lat, a niesłabnąca sympatia najmłodszych czytelników obliguje nas – bibliotekarzy, do kontynuowania zainicjowanej w ubiegłym roku tradycji organizowania literackich urodzin Pompika.(964)

Puszcza Białowieska, Świerki i Ekokornik 22-09-2016

3w

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy Joanny Kiersnowskej, która eksponowana jest w Małej Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego. Została otwarta uroczystym wernisażem 19 sierpnia i będzie można ja oglądać do 19 października br.

(1081)
Wernisaż wystawy Joanny Kiersnowskiej 22-09-2016

09k

19 sierpnia odbył się wernisaż wystawy Joanny Kiersnowskiej. Joanna Kiersnowska, malarka i grafik, mieszka w Hajnówce. Ukończyła PWSSP w Łodzi na Wydziale Grafiki Warsztatowej oraz malarstwo w pracowni Stanisława Fijałkowskiego. Tworzy w technikach: olej, pastel, akwarela.

(1263)
Orkiestra Dęta OSP w Hajnówce wzięła udział w paradzie orkiestr dętych w miejscowości Jistebnik w Czechach 21-09-2016

03o

Udział w paradzie to dla każdej orkiestry dętej szczególne wydarzenie. Można na niej bez stresu zaprezentować wszystko, na co dyrygent i orkiestra ma ochotę, byleby tylko zostać docenionym przez publiczność.

(1202)
Podsumowanie ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Najpiękniejsze wiersze o miłości” 21-09-2016

02

9 września 2016 r. miało miejsce oficjalne, uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Najpiękniejsze wiersze o miłości”.(1012)

Hajnowscy twórcy nagrodzeni na XIX Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego 20-09-2016

05

HAJNOWSCY TWÓRCY NAGRODZENI na XIX Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego pt. "Obrazy zapamiętane".(963)

V Festyn Zdrowia w Hajnówce 09-09-2016

38

„W zdrowym ciele - zdrowy duch” – pod takim hasłem po raz piąty w Hajnówce odbył się Festyn Zdrowia organizowany przez Bractwo Prawosławne Św. Św. Cyryla i Metodego koło terenowe w Hajnówce. Organizatorzy zadbali o to, aby uczestnicy otrzymali dużą dawkę „witamin” dla ciała, jak i dla ducha.(1316)

Kolejne spotkanie członków Polskiego Związku Niewidomych w bibliotece 31-08-2016

1n

W dniu 26.08.2016 r. członkowie Koła PZN w Hajnówce wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Rakowieckiego na prelekcję pod tytułem „Ks. Mitrat Antoni Dziewiatowski - budowniczy Soboru św. Trójcy w Hajnówce. Pani dyrektor biblioteki - Alla Gryc, przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą rysu historycznego Hajnówki i życie Antoniego Dziewiatowskiego.

(999)
Kultura Na Widoku – plakaty w Bibliotece? 31-08-2016

16.08.31 legalna kultura

Kultura na widoku to multimedialny projekt Fundacji Legalna Kultura. który daje dostęp do legalnych zasobów źródeł kultury w Internecie. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej, a współorganizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.(912)

Kino z Biedronką w Hajnówce 20-08-2016

04k

Kino z Biedronką, to objazdowy projekt, który już od czterech lat dostarcza widzom filmowych emocji.

 

(1723)
19. edycja Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Hajnówce 18-08-2016

14

Kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego szczyci się wyjątkowym instrumentem. Organy mają niespotykane brzmienie i szkoda byłoby nie wykorzystać ich potencjału. Za sprawą śp. ks. prał. Mariana Świerszczyńskiego i pasjonatów, którzy powołali Hajnowską Fundację Muzyki Organowej i Kameralnej, w 1997 roku odbył się pierwszy koncert. Nikt wówczas chyba nie przypuszczał, iż przez kolejne 19 lat koncerty będą cieszyć się popularnością oraz wsparciem władz samorządowych i osób kochających muzykę. - Już na dobre nasze koncerty wpisały się do kalendarza hajnowskich imprez – powiedział na zakończenie proboszcz ks. kan Józef Poskrobko. - Przez 19 sezonów mogliśmy słuchać i podziwiać muzyków-wykonawców z różnych stron świata: z USA, Kanady, Niemiec, Szwecji, Danii, Korei, Finlandii,...

(958)
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego 17-08-2016

19

12 sierpnia, ten kto przybył do Amfiteatru Miejskiego w Hajnówce, mógł być świadkiem niesamowitego koncertu, pozostawiającym w pamięci niezapomniane wrażenia. Już po raz kolejny gościliśmy w mieście prestiżowy Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Tym razem odwiedził nas w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego.

(1297)
8. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WERTEP 09-08-2016

38

Już po raz ósmy Stowarzyszenie Kulturalne "Pocztówka" zaprosiło nas na wspaniałą przygodę z teatrem ulicznym. Tegoroczny festiwal został objęty honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zagościł w ośmiu miejscach: w Narewce, w Narwi, w Kleszczelach, w Policznej, w Dubiczach Cerkiewnych i w Bielsku Podlaskim. Finał wertepowych wrażeń tradycyjnie odbył się w Hajnówce. W sumie odbyło się blisko 60 przedstawień. Przed licznie przybyłą publicznością zaprezentowały się teatry polskie i zagraniczne, między innymi z Ukrainy, Rumunii, Włoch i Słowacji.

(1615)
Podlaska Oktawa Kultur w Hajnówce 04-08-2016

11o

Folklor europejski zawitał także do naszego miasta. Stało się to dzięki IX Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki, Sztuki i Folkloru Podlaska Oktawa Kultur, który odbywał się w dniach 26-31.07.2016r. na terenie Województwa Podlaskiego. Jego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Koncert w Hajnówce był jednym z wielu, jakie miały wówczas miejsce (odbyły się także m.in. w Białymstoku, Białowieży, Bielsku Podlaskim, Goniądzu, Łomży, Narewce, Czarnej Białostockiej).

Na scenie Amfiteatru zaprezentowały się dwa zespoły. Jako pierwsza wystąpiła białostocka grupa BIAŁKA z projektem „Babuka” (z romskiego – lalka), której muzyka przeniosła słuchaczy w romskie klimaty. Łączy on w sobie muzyczne tradycje folkloru romskiego z elektroniką i alternatywnym spojrzeniem na...

(1162)
Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce wróciła z sukcesem z XII Święta Muzyki w Hattstedt 01-08-2016

02o

W dniach 21 – 26 lipca Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce brała udział w XII Święcie Muzyki w Hattstedt w Niemczech. Wspólnie z orkiestrą przed publicznością prezentował się również zespół hajnowskich mażoretek, upiększając profesjonalnym tańcem, jej kolejne występy. Zaproszenie orkiestry dętej do udziału w tym prestiżowym festiwalu muzycznym było możliwe dzięki wieloletniej współpracy Powiatu Hajnowskiego z Urzędem Nordsee - Treene, która trwa już od 2000 r. Tegoroczny wyjazd był już szóstą prezentacją hajnowskiej orkiestry podczas Międzynarodowego Święta Muzyki.

Wyjazd do Niemiec był możliwy przede wszystkim dzięki dofinansowaniu przez organizację PNWM (Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży). Organizacja ta od wielu lat wspiera inicjatywy, w których motywem...

(1887)
Wernisaż nowej wystawy czasowej w Muzeum BPN „Morusy w fotografii Włodzimierza Puchalskiego” 29-07-2016

29 lipca 2016 r. w Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego odbył się wernisaż nowej wystawy czasowej w Muzeum BPN  „Morusy w fotografii Włodzimierza Puchalskiego”.

Wystawa fotografii z archiwum fotograficznego Włodzimierza Puchalskiego ze zbiorów Muzeum Niepołomickiego w Zamku Królewskim dostępna bedzie w sierpniu.

(938)
Wywiad z Ireną Poskrobko 21-07-2016

01

 

(1377)
10. Jarmark Żubra w Hajnówce 21-07-2016

 07j

Tegoroczny Jarmark obchodził cudowny jubileusz. Zdaje się nie tak dawno organizowano pierwszy jarmark w naszym mieście. Organizatorzy nie wiedzieli, czy pomysł przyjmie się i jakie będzie zainteresowanie ze strony wystawców oraz kupujących. Z roku na rok o Jarmarku Żubra było coraz głośniej nie tylko w naszym regionie, w Polsce, ale i za granicą. Wielbicieli wschodniej kuchni i rękodzieła przybywało. Pojawiało się coraz więcej wystawców, co za tym idzie różnorodność wystawianych produktów.

(1826)
III Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy 18-07-2016

46b

„Wiara. Nadzieja. Miłość” już po raz trzeci towarzyszyły Międzynarodowemu Festiwalowi Piosenki Poetyckiej im. B. Okudżawy. Od lat cieszy się on dużym zainteresowaniem, wzbudza sentyment w duszach wielbicieli rosyjskiej piosenki. W dniach 15 lipca i 17 lipca Hajnówka rozbrzmiewała przepięknymi balladami znamienitego rosyjskiego barda. W tym czasie miały miejsce dwa znaczące festiwalowe wydarzenia.

(1231)

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Lodowisko


Rowerzysta na drodze


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

Klub Karate Tradycyjnego


 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                     Kontakt do referatów

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.