Areszt Śledczy w Hajnówce otwarty na współpracę z lokalnymi pracodawcami

02a

Na spotkanie pt.: „Zatrudnienie skazanych" Dyrektor Aresztu Śledczego w Hajnówce zaprosił kontrahentów, którzy zatrudniają osadzonych, firmy, które są zainteresowani taką współpracą. W spotkaniu udział wzięli:

Spotkanie w gronie osób zainteresowanych pracą skazanych odbyło się 21 kwietnia 2016 roku na terenie hajnowskiej jednostki.

Celem spotkania była promocja oraz zwiększenie szans na zatrudnienie skazanych przebywających w hajnowskim Areszcie Śledczym. W trakcie spotkania zaprezentowano hajnowską Służbę Więzienną, jej zadania i aktywność we współdziałaniu w zakresie zatrudnienia skazanych na lokalnym rynku pracy. W trakcie spotkania zostały przedstawione informacje dotyczące aktów prawnych regulujących zatrudnianie osób pozbawionych wolności a także korzyści płynące z zatrudnienia skazanych. Zaprezentowane zostały również możliwości pozyskania z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy dotacji z przeznaczeniem na zagospodarowanie istniejących pomieszczeń lub na budowę infrastruktury dla potrzeb prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Aresztu Śledczego w Hajnówce.

W trakcie spotkania padły ze strony zaroszonych gości konkretne propozycje nawiązania współpracy w zakresie zatrudniania skazanych.

Na zakończenie spotkania dyrektor jednostki podziękował wszystkim za dotychczasową współpracę, podjęty trud związany z zatrudnianiem osób pozbawionych wolności, a także podkreślił udział zaproszonych gości w szeroko rozumianym procesie readaptacji społecznej osób pozbawionych wolności.

Wszystkich potencjalnych pracodawców zainteresowanych nawiązaniem współpracy z aresztem zachęcamy do kontaktu: Tel. 85 6832007 w. 128, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

mjr Mirosław Andrejuk

Kierownik Działu Penitencjarnego

Areszt Śledczy w Hajnówka

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.