ZAPROSZENIE na XXXVII Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej 7-12 maja 2018

Ramowy program XXXVII Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej 2018

 

 

 
 
FILM PROMOCYJNY FESTIWALU:
 
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Inauguracja Festiwalu

7 maja 2018 (poniedziałek), godz. 18:00

Koncert Inauguracyjny w wykonaniu Akademickiego chór studentów Charkowskiej Państwowej Akademii Kultury, Charków (Ukraina)

Przesłuchania konkursowe

9 maja 2018 (środa), godz. 16:00
  1. Chór „Szyszkin lies”, Hajnówka (Polska)
  2. Chór Parafii Prawosławnej św. Mikołaja, Narewka (Polska)
  3. Chór Parafii Prawosławnej św. Barbary, Kuzawa (Polska)
  4. Grupa „Preobrażenije”, Żytomierz (Ukraina)
  5. Chór Soboru św. Trójcy, Hajnówka (Polska)
  6. Chór „Aksios”, Synkowicze (Białoruś)
  7. Chór „Żurawinka”, Mińsk (Białoruś)
  8. Zespół „Katharsis”, Białystok (Polska)
  9. Chór młodzieżowy p.w. św. wielkiego męczennika Pantelejmona, Zaścianki (Białystok)
  10. Dziecięcy chór Soboru św. Trójcy, Hajnówka (Białystok)

Przesłuchania konkursowe

10 maja 2018 (czwartek), godz. 16:00
  1. Chór dziewczęcy Parafii Narodzenia NMP, Bielsk Podlaski (Polska)
  2. Chór „Fest”, Mińsk (Białoruś)
  3. Chór „Polichronion”, Odessa (Ukraina)
  4. Chór Parafii Prawosławnej św. proroka Eliasza, Białystok (Polska)
  5. Chór „Axios”, Krzywy Róg (Ukraina)
  6. Chór Parafii Prawosławnej Hagia Sophia, Białystok (Polska)
  7. Chór „Łampada”, Kursk (Rosja)
  8. Chór „Duschechka”, Ryga (Łotwa)
  9. Charkowski chór chłopięcy, Charków (Ukraina)

Przesłuchania konkursowe

11 maja 2018 (piątek), godz. 16:00
  1. Chór Katedry Prawosławnej św. Aleksandra Newskiego, Łódź (Polska)
  2. Chór Archikatedry Warszawskiej św. Jana Chrzciciela, Warszawa (Polska)
  3. Chór „Trimifunt”, Kijów (Ukraina)
  4. Chór „Agia Dimitra”, Kijów (Ukraina)
  5. Chór Akademicki Zespołu Pieśni i Tańca Sił Zbrojnych Republiki Białoruś, Mińsk (Białoruś)
  6. Chór „Vivat Musica”, Suczawa (Rumunia)
  7. Chór „Woskriesienije”, Kijów (Ukraina)
  8. Chór Metropolitalny, Nikozja (Cypr)
  9. Chór Metropolitarnego Okręgu Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej w Republice Kazachstanu, Ałma-Ata (Kazachstan)

Zakończenie Festiwalu

12 maja 2018 (sobota)
godz. 13:00 – Ogłoszenie wyników (Hajnowski Dom Kultury)
godz. 15:00 – Koncert Galowy w Soborze św. Trójcy w Hajnówce (ul. ks. A. Dziewiatowskiego 15)
godz. 18:00 – Koncert Galowy w cerkwi Hagia Sophia w Białymstoku (ul. Trawiasta 5)



KONCERTY TOWARZYSZĄCE

Wtorek 8 maja
Godz. 17:00 Hajnowski Dom Kultury – koncert pieśni Patriotycznych poświęconych Stuleciu Odzyskania Niepodległości w wykonaniu Chóru Duchowieństwa Diecezji Warszawsko-Bielskiej , Leśników Puszczy Białowieskiej, Studio Piosenki HDK

Środa 9 maja
godz. 9:00 Hajnówka - Chór „Woskriesienije”, Kijów (Ukraina)
godz. 14:00 Suchowola - Zespół szkół - Chór Fest -Mińsk ( Białoruś)
godz. 18:00 Michałowo -Cerkiew parafialna - Chór „Polichronion”, Odessa (Ukraina)
godz. 18:00 Gmina Hajnówka -Mochnate - Chór „Duschechka”, Ryga (Łotwa)
godz. 18:00 Białowieża - Ośrodek Kultury - Charkowski chór chłopięcy, Charków (Ukraina)
 
Czwartek 10 maja
godz. 12:00 Białystok- Centrum - Chór „Żurawinka”, Mińsk (Białoruś)
godz. 17:00 Mielnik –Cerkiew parafialna Chór „Trimifunt”, Kijów (Ukraina)
godz. 18:00 Hajnówka Amfitetr - Chór Akademicki Zespołu Pieśni i Tańca Sił Zbrojnych Republiki Białoruś, Mińsk (Białoruś)
godz. 18:00 Białowieża – Ośrodek Kultury - Chór „Vivat Musica”, Suczawa (Rumunia)
godz. 17:00 Gródek – Cerkiew parafialna- Chór „Woskriesienije”, Kijów (Ukraina)
godz. 18:00 Ełk – Dom Kultury - Chór Metropolitalny, Nikozja (Cypr)
godz. 18:00 Czeremcha – Ośrodek Kultury - Chór Metropolitarnego Okręgu Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej w Republice Kazachstanu, Ałma-Ata (Kazachstan)

Piątek 11 maja
godz. 18:00 Bielsk Podlaski- Dom Kultury - Chór „Fest”, Mińsk (Białoruś)
godz. 16:00 Ełk -Dom Kultury -Chór „Polichronion”, Odessa (Ukraina)
godz. 16:00 Ełk- Dom Kultury- Chór „Łampada”, Kursk (Rosja)
godz. 17:00 Kleszczele – Cerkiew parafialna- Chór „Aksios”, Synkowicze (Białoruś)
godz. 18:00 Łosice – Dom Kultury- Charkowski chór chłopięcy, Charków (Ukraina)
godz. 18:00 Gmina Hajnówka -Orzeszkowo - Chór „Duschechka”, Ryga (Łotwa)
godz. 20.30 Białowieża - Uczta Folkolrystyczna w Ośrodku Edukacji Leśnej w Uroczysku Jagiellońskie

Sobota 12 maja
godz. 8:00 Św. Góra Grabarka Św. Liturgia Chór „Axios”, Krzywy Róg (Ukraina)
godz. 18:00 Białowieża – Muzeum BPN – Noc Muzeów- Chór „Polichronion”, Odessa (Ukraina)
 
 

 

 

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Hajnówka Biega


Rowerzysta na drodze


Lodowisko


Hajnowskie Morsy


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Klub Karate Tradycyjnego

Parkiet Hajnówka lekkoatletyka

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.