Wizyta Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa

21

W naszym mieście przebywał z wizytą kanoniczną Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus. Wizytował Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego. Celem takich odbywających się co pięć lat wizytacji jest umocnienie wiary parafian i zapoznanie się biskupa z życiem i funkcjonowaniem parafii.
W ramach tej wizyty ordynariusz diecezji drohiczyńskiej odwiedził dnia 12.09.2017r. nasze przedszkole. Ksiądz Biskup przybył do nas w towarzystwie proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego – księdza Józefa Poskrobko oraz sekretarza diecezji drohiczyńskiej – księdza Tomasza Szmurło.

Czytaj więcej...

 

„ I my tam byliśmy …”

64

To było najbardziej radosne rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce mieli zaszczyt i okazję wziąć udział w Wielkim Meczu WOŚP i TVN.

Czytaj więcej...

 

Organizacja nowego roku szkolnego w hajnowskich szkołach

W dniu 4 września 2017 roku o godzinie 9.00 nastąpi inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018 w szkołach. Natomiast przedszkola samorządowe rozpoczynają rok szkolny w dniu 1 września 2017 r.

Czytaj więcej...

 

Sprawozdanie z realizacji Innowacji Pedagogicznej „Z angielskim poznaję świat” w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce

clip image002

 

Sprawozdanie z realizacji Innowacji Pedagogicznej

Iwona Raszkiewicz Dyrektor Przedszkolna nr 2 w Hajnówce

Ewa Horosz, Agata Majewska-Iwaniuk, Julia Prokopiuk

 

 

Hajnowskie przedszkolaki w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

1

W dniach 23, 27 i 28 czerwca 2017 roku dzieci z Przedszkola Nr 2 w Hajnówce, Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce oraz Przedszkola Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce zwiedzały Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Czytaj więcej...

 

III Festiwal Tańca „Po prostu tańcz” Pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka

taniec03

W dniu 21.04.2017r. odbyła się III edycja Festiwalu Tańca „Po prostu tańcz” Pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka w Hajnowskim Domu Kultury, który był partnerem tego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej...

 

JUBILEUSZ 40-LECIA PRZEDSZKOLA NR 2 W HAJNÓWCE

przedszkole11

Przedszkole nr 2 w Hajnówce obchodzi w tym roku Jubileusz 40-lecia istnienia. Galę Jubileuszową w Hajnowskim Domu Kultury rozpoczęła Pani dyrektor Iwona Raszkiewicz, która w swoim przemówieniu przywitała przybyłych gości.

Czytaj więcej...

 

Uroczyste podsumowanie Rodzinnego Konkursu Fotograficznego

27 DCE

20 czerwca w Przedszkolu nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce odbyło się uroczyste podsumowanie VI Edycji Rodzinnego Konkursu Fotograficznego, w tym roku pod hasłem Moja rodzina, nasze miejsce na Ziemi. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice i dzieci biorące udział w konkursie oraz goście specjalni Pani Julia Melchior z Nadleśnictwa Browsk, Pani Bożena Niemiec z Nadleśnictwa Hajnówka i Pan Zbigniew Dzwonkowski - fotograf.

Czytaj więcej...

 

VI PRZEDSZKOLNY BIEG PO ZDROWIE

7

13 czerwca wszystkie grupy z naszego przedszkola: od trzylatków po sześciolatki, wzięły udział w cyklicznej imprezie odbywającej się pod honorowym patronatem Burmistrza Hajnówki – „Przedszkolnym biegu po zdrowie”. Była to już szósta edycja, tak więc wielu przedszkolaków doskonale znało zasady, jakie na niej obowiązują.

Czytaj więcej...

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „ Ratujemy i Uczymy Ratować”

zzz

Za nami niesamowity 6 Finał Konkursu „ Ratujemy i Uczymy Ratować” , do którego w początkowej fazie przystąpiło około 1200 szkół z całej Polski. Pierwszy etap konkursu polegał na stworzeniu plakatu edukacyjnego podejmującego tematykę ratowania życia ludzkiego. Plakat wykonany przez uczniów SP nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce dotyczył ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej. Dzięki swojej pracy pod czujnym okiem pani Joanny Rejent i pani Heleny Wasyluk dzieci zakwalifikowały się do drugiego etapu, w którym miały za zadanie przygotowanie gry edukacyjnej poświeconej pierwszej pomocy. Jury konkursowe wybrało spośród 50 gier tylko 10 prac i postanowiło zaprosić ich autorów do Finału Konkursu RUR. Wśród wytypowanych była również Szkoła Podstawowa nr 2 z Hajnówki.

Czytaj więcej...

 

Uroczyste zakończenie roku akademickiego Hajnowskiego Uniwersytetu Dziecięcego PB

W dniu 24 czerwca 2017 roku odbędzie się UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO Hajnowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Będzie to ostatnie spotkanie w ramach inicjatywy Podlaski Uniwersytet Dziecięcy w roku akademickim 2016/2017 połączone z wręczeniem dyplomów najmłodszym studentom Politechniki Białostockiej oraz podziękowań wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację przedsięwzięcia.

W przypadku pytań proszę o kontakt z Zespołem Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Hajnówka (pokój 206), tel. (85) 682 – 24 – 88.

Jolanta Stefaniuk, Urząd Miasta Hajnówka

Wyjazd dzieci do Białowieży zorganizowany w ramach realizacji projektu pt. "Witamy w przedszkolu"

loga projektowe-mod

W dniu 28 kwietnia 2017 roku odbył się wyjazd 30 dzieci (po 10 dzieci z Przedszkola Nr 2 w Hajnówce, Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce oraz Przedszkola Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce), uczęszczających na kółko badawcze, do Białowieży. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu "Witamy w przedszkolu" dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Regionalnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020.

Dzieciom został zapewniony transport, bilety wstępu do Muzeum Przyrodniczo – Leśnego  Białowieskiego Parku Narodowego i posiłek podczas wyjazdu. Dyrektorzy w/w przedszkoli oddelegowali nauczycieli do sprawania opieki nad dziećmi (po jednym nauczycielu z placówki).

W trakcie wyjazdu dzieci miały możliwość zapoznania się ze wszystkich elementami przyrody. Poznały najbardziej charakterystyczne dla Puszczy zbiorowiska leśne, procesy ekologiczne (np. fazy rozkładu drewna) i zjawiska przyrodnicze (np. niezwykłe bogactwo gatunków królestwa grzybów i świata zwierząt). Zapoznały się ze sposobami historycznego użytkowania Puszczy na przestrzeni wieków (sianokosy, bartnictwo, przerób drewna na terpentynę i węgiel drzewny, wąskotorowe kolejki leśne). Udział w zajęciach przyczynił się do lepszego poznania przez dzieci otaczającego je świata przyrody.

Jolanta Stefaniuk, Urząd Miasta Hajnówka

Realizacja atrakcyjnych zajęć specjalistycznych i kół zainteresowań w hajnowskich przedszkolach w ramach projektu pt. "Witamy w przedszkolu"

loga projektowe-mod

W roku szkolnym 2016/2017 Gmina Miejska Hajnówka realizuje projekt pt. "Witamy w przedszkolu" dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Regionalnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020. Wartość projektu wynosi: 1.001.838,00 zł, w tym dofinansowanie z EU: 851.162,00 zł. Jego realizacja odbywa się na terenie miasta Hajnówka w trzech przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Hajnówka: Przedszkolu Nr 2 w Hajnówce przy ul. Warszawskiej 2, Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce przy ul. Rzecznej 3 oraz Przedszkolu Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce przy ul. Reja 2.

Czytaj więcej...

Projekt InnoGastro w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce

Projekt InnoGastro

REALIZOWANY W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+,
AKCJI 2: PARTNERSTWA STRATEGICZNE,
SEKTOR: KSZTAŁCENIE I SZKOLENIA ZAWODOWE.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

logo PBHUD

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Lodowisko


Rowerzysta na drodze


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

Klub Karate Tradycyjnego


 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                     Kontakt do referatów

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.