Zimowe opowieści w Przedszkolu Nr 5

01

Sroga zima lasem, polem wędrowała.

Wszystkie dróżki białym śniegiem zasypała.

Śnieżne płatki świat przykryły kołdrą białą.

Patrz, ktoś zrobił ślad na śniegu nóżką małą!

Szary ptaszek tam po śniegu skacze żwawo,

lecz po chwili jest zmęczony tą zabawą.

I rozgląda się wokoło nastroszony,

szara główka kręci się we wszystkie strony...

Mały dziobek śnieg rozgarnia, nóżka w śniegu grzebie;

pilnie szuka, nie przestaje – w wielkiej jest potrzebie! (...)
Zofia Owsieniuk

Zima to trudny czas dla zwierząt... Wiedzą o tym wszystkie przedszkolaki. Aby dowiedzieć się więcej na temat życia zwierząt w okresie zimy zaprosiliśmy do nas eksperta: pana Marcina Kliszcza z Nadleśnictwa Browsk, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył dzieciom omawianą tematykę. W spotkaniu brały udział przedszkolaki z grup IV, V i VIII. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, odpowiadał na zadawane pytania oraz w skupieniu słuchały informacji na temat zimowych zachowań zwierząt i sposobów udzielania im pomocy. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się śliczne ptaszki – maskotki wyglądające i śpiewające zupełnie jak prawdziwe ptaki.

Ale nie był to koniec atrakcji, ponieważ po zakończeniu zajęć przyrodniczych pan Marcin przeszedł do podsumowania konkursu ogłoszonego przez Nadleśnictwo Browsk dla naszego przedszkola. Konkurs nosił nazwę „Wilcze opowieści", a jego celem było napisanie przez grupę przedszkolną wspólnego opowiadania dotyczącego wilków. Konkurs został ogłoszony podczas Dnia Wilka, który obchodziliśmy w naszym przedszkolu w grudniu. Do wykonania zadania konkursowego przystąpiły trzy grupy: IV, V i VIII – dzieci tworzyły wspólne opowiadania, a panie zapisywały je. Okazało się, że każde opowiadanie tak bardzo spodobało się Jury, iż trzy grupy zajęły I miejsce! Dumne i uradowane dzieci otrzymały od pana Marcina piękne prezenty, dzięki którym jeszcze lepiej poznają zwierzęta zamieszkujące polskie lasy.

Dziękujemy serdecznie panu Marcinowi Kliszczowi z Nadleśnictwa Browsk za przeprowadzenie interesujących zajęć przyrodniczych, wspaniałe upominki oraz serdeczną atmosferę spotkania!

Nauczycielki: Zofia Owsieniuk, Iwona Zaniewska – Ciep, Barbara Markiewicz,
Alicja Jurczak, Ewa Anchimiuk, Lucyna Stawarz

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.