„Kotylion dla Niepodległej” – uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w Przedszkolu Nr 3

19

W związku z uroczystymi obchodami 100 lat Niepodległości Polski nasze przedszkole – Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce – było organizatorem konkursu plastycznego adresowanego do wszystkich przedszkoli w mieście pt. „Kotylion dla Niepodległej”. Konkurs objęty był honorowym patronatem Dyrektora Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, Pani Doroty Durzyńskiej. Uroczyste rozstrzygnięcie przedsięwzięcia odbyło się 24 kwietnia 2018 roku w naszym przedszkolu.

 

Wśród delegacji przedszkolaków i nauczycielek biorących udział w konkursie zaproszenie przyjęli: Jerzy Sirak – Burmistrz Miasta Hajnówka, Nadleśniczy Mariusz Agiejczyk – z Nadleśnictwa Hajnówka, Nadkomisarz Bartosz Lorenc – Komendant Powiatowej Policji w Hajnówce, Podporucznik Maciej Mościcki, Chorąży Dariusz Zgierun, Szeregowy Wioleta Cyganik – reprezentaci14 batalionu lekkiej piechoty Hajnówka stanowiącej pododdział 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Podporucznik Waldemar Antoniuk – z placówki Straży Granicznej w Białowieży, Młodszy chorąży Bartosz Godlewski i Starszy sierżant Ewelina Łuszcz – z Aresztu Śledczego w Hajnówce oraz pani Elżbieta Mackiewicz – Główna księgowa z PSS Społem w Hajnówce.

Razem z organizatorkami konkursu: Anną Olszewską, Joanną Ruszuk i Jolantą Wołkowycką, wszystkich gości przywitała Dyrektor Przedszkola Dorota Durzyńska, dodając, że „tak wielu mundurowych w naszej placówce jeszcze nie było…”.

Tuż po wejściu pocztu sztandarowego, złożonego z delegacji najstarszych przedszkolaków wszyscy zaśpiewali Hymn państwowy, którego wyjątkowo uroczysty akompaniament był zaprezentowany poprzez grę na sygnałówce przez pana Łukasza Moszczyńskiego. W dalszej części uroczystości poznaliśmy historię kotylionu, którą przedstawiła pani Joanna Ruszuk. Dowiedzieliśmy się między innymi, o jego błędnie, powszechnie używanej nazwie. Powinno się mówić: „kokarda narodowa” a nie „kotylion”, ale to już zupełnie inna historia…

Podniosłego charakteru uroczystości dodał również występ dzieci z grupy "Zajaczków", które przy muzyce Chopina zaprezentowały improwizację ruchową z białymi i czerwonymi woalami w rękach.

Gdy przyszedł czas na rozdanie nagród, okazało się, że wszystkie dostarczone na konkurs prace zostały równorzędnie docenione. To była super niespodzianka dla wszystkich uczestników - warto było wziąć udział!

Nasi zwycięzcy:

Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

gr. V 5-6 latki - opiekunowie: Danuta Bortniczuk i Mirosława Nikonczuk

gr. 5 latki – opiekun: Monika Stepaniuk

gr. IV 6 latki – opiekunowie: Aneta Jurczuk i Elżbieta Prokopiuk

Przedszkole Nr 2 w Hajnówce

Biedroneczki” 3 latki – opiekunowie: Agnieszka Charytonow i Ewelina Wasiluk

Jeżyki” – opiekunowie: Bożena Janicka i Mariola Krawczyńska

Żabki” 4-5 latki – opiekunowie: Joanna Baczyńska i Barbara Kiślak

Motylki” – opiekunowie: Barbara Grosz i Agata Majewska - Iwaniuk

Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Wiewiórki” – opiekunowie: Jolanta Wołkowycka i Joanna Ruszuk

Zajączki” – opiekunowie: Anna Olszewska i Bogusława Wołodkiewicz

Jeżyki” – opiekun: Halina Pawluczuk

Żubry” – opiekun: Anna Sawicka

Sarenki” – opiekun: Justyna Karpiuk

Przedszkole Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce

gr. I 3 latki – opiekun: Barbara Dmitruk

gr. II 4 latki – opiekunowie: Alina Lipczyńska i Anna Sacharczuk

gr. III - opiekunowie: Elżbieta Omelianiuk i Kinga Litwiniec-Burnecka

gr. IV - opiekunowie: Zofia Owsieniuk i Alicja Jurczak

gr. V - opiekunowie: Ewa Anchimiuk Iwona Zaniewska – Ciep

gr. VIII - opiekunowie: Barbara Markiewicz i Lucyna Stawarz

6 latki gr. IX - opiekunowie: Renata Bartoszewicz i Sylwia Filinowicz

Lena Kazberuk

Niepubliczne Przedszkole Red Bus Kids

gr. Green Beetles – 5-latki – opiekunowie: . Katarzyna Szerszunowicz i Sylwia Golonko

Niepubliczne Przedszkole św. Cyryla i Metodego w Hajnówce

opiekun: Ewelina Kiprianiuk

Niepubliczne Przedszkole i Mini Żłobek „Leśna Kraina”

opiekun: Ewelina Laszkiewicz - Kanarskiya

Dalsza część uroczystości odbyła się na podwórzu, w honorowym miejscu - tuż obok głównego wejścia do przedszkola. To właśnie tam, posadzony został „Dąb Wolności”, który przy współudziale wszystkich zaproszonych gości będzie rósł pod opieką przedszkolaków z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Szczególne podziękowania za wsparcie w organizacji konkursu kierujemy do:

 • Urzędu Miasta Hajnówka,

 • Nadleśnictwa w Hajnówce

 • Nadleśnictwa Browsk

 • Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

 • Aresztowi Śledczemu w Hajnówce

 • Powiatowej Policji w Hajnówce,

 • Straży Granicznej w Białowieży

 • PSS Społem w Hajnówce.

 • Adamowi Tokajuk – Optima

Wyrazy wdzięczności i uznania dla:

 • Pana Łukasza Moszczyńskiego – za niestrudzoną i jakże piękną grę na sygnałówce

 • Pani Krystynie Czurak – za profesjonalne przygotowanie pocztu sztandarowego

Organizatorki konkursu:

Anna Olszewska, Joanna Ruszuk i Jolanta Wołkowycka

Zdjęcia: Elżbieta Wołkowycka


KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.