100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę - uroczystość w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

23

Niezwykle uroczyście obchodziliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W uroczystości wzięli udział wyjątkowi goście : Burmistrz Miasta Hajnówka, Pan Jerzy Sirak, Kierownik Zespołu Oświaty Kultury i Sportu, Pani Jolanta Stefaniuk, Siostra Zakonna Marta prowadząca u nas katechezę katolicką, Pani Justyna Popow-Suszcz przewodnicząca Rady Rodziców wraz z pozostałymi członkami rady i nasza Pani Dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska. A także: dzieci wraz z nauczycielami i pracownicy przedszkola, przedstawiciele Telewizji Kablowej Hajnówka. Wszyscy ubrani galowo z kotylionami.

Po niezwykle ciepłym i serdecznym powitaniu zebranych przez Panią Dyrektor Dorotę Durzyńską, rozpoczęło się widowisko muzyczno- taneczne w wykonaniu naszych przedszkolaków. W obecności pocztu sztandarowego reprezentantów grupy ,,Żubrów”, odśpiewano Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego zachowując odpowiednią postawę i szacunek dla symboli narodowych.

Następnie rozpoczęła się prezentacja artystyczna naszych pociech. W wykonaniu ,,Zajączków” obejrzeliśmy taniec ,,Trojak” i usłyszeliśmy wiersz ,,11 listopada”, ,,Wiewiórki” ,wyrecytowały „Katechizm Polskiego dziecka”, przy akompaniamencie na pianinie usłyszeliśmy w wykonaniu ,,Sarenek” piosenkę ,,Kujawiaczek”, a także wiersze: ,,Ojczyzna” i ,,Twój dom’ ,,Żubry” wyśpiewały w strojach biało – czerwonych ,,Polska ma tysiąc lat”. ,,Jeżyki’’ zaśpiewały piosenkę ,,Polska to mój świat”, zaprezentowały wiersz ,,Polska to mój dom’’ i taniec z falującymi materiałami biało - czerwonymi, którym zakończyły w pięknym stylu występy.

Dorośli obecni na uroczystości śpiewali wspólnie pieśni patriotyczne ,,Przybyli ułani pod okienko’’ oraz ,,Rozkwitały pąki białych róż” melodia oraz tekst były dostępne na naszym ,,mini telebimie’’. Uroczystego podsumowania dokonała Pani dyrektor przedszkola czytając wiersz ,,Pamiętajcie dzieci” i wypowiadając słowa podziękowania dzieciom, nauczycielom, pracownikom przedszkola i rodzicom za zaangażowanie w to piękne patriotyczne przedsięwzięcie. Kolejne słowa podziękowania za wzruszającą prezentację artystyczną skierował do dzieci i nauczycieli Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak dołączając kosz pełen słodyczy na ręce Pani dyrektor przedszkola. Zaprezentował też Grawerton – dowód wyróżnienia w Konkursie ,,Stulecie Niepodległości w barwach biało – czerwonych,” które to otrzymało nasze przedszkole. Następnie zaproszeni goście zostali obdarowani przez dzieci bukiecikami biało – czerwonymi na okoliczność święta Niepodległości. Uwieńczeniem nadzwyczajnie pięknej uroczystości był tort, ciasto i galaretki w barwach biało - czerwonych dla wszystkich, a także niezwykłe słowa Pani Dyrektor Przedszkola Dorota Durzyńskiej - obejrzeliśmy program z wykorzystaniem środków wyrazu artystycznego na miarę XXI wieku.

Relacja z uroczystości została wyemitowana w programie ,,Flesz tygodnia” na kanale Telewizji Kablowej Hajnówka.

Wszystkim składamy serdeczne życzenia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Koordynator uroczystości: Krystyna Czurak

Zdjęcia: Jolanta Wołkowycka, Agnieszka Panasiuk-Kaczoch i Artur Smykla


KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.