Bieg z pomysłem w Przedszkolu nr 5

2019-Bieg18-710x533
11 czerwca wszystkie grupy z naszego przedszkola: od trzylatków po sześciolatki, wzięły udział w cyklicznej imprezie odbywającej się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Hajnówki- Przedszkolnym Biegu Po Zdrowie. Była to już ósma edycja, tym razem pod hasłem „Bieg z pomysłem”, tak więc wszystkie grupy mogły zaprezentować swój pomysł na kreatywne przebranie. Były Pszczółki, Kaczuszki, Zielone Stworki, Króliczki, Minionki, Żabki, Czerwone Wilczki i Niebiescy.
Oprócz dzieci z naszego przedszkola, licznie przybyli także ich rodzice oraz zaproszeni goście: podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej (Rzepka) z opiekunami oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego wraz z nauczycielami (Zefirki). Zostali także zaproszeni goście specjalni: Kierownik Zespołu Oświaty, Kultury i Sportu- Pani Jolanta Stefaniuk, Zastępca Burmistrza Miasta Hajnówki- Pan Ireneusz Kiendyś, Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury- Pan Rościsław Kuncewicz. Z racji tego, że jest to impreza sportowa organizowana przez Zespół ds. Promocji Zdrowia, działający w przedszkolu- bieg nie miał charakteru rywalizacji, lecz jego celem było propagowanie wśród dzieci zdrowego, aktywnego trybu życia. Tak jak co roku, bieg odbył się w Parku Miejskim. Zanim poszczególne grupy stanęły na lini startu, wykonały profesjonalną rozgrzewkę pod okiem pana Romana Wnuczko. Wszyscy uczestnicy dobiegli do mety i otrzymali pamiątkowe medale z rąk gości specjalnych i Dyrekcji naszego przedszkola. Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej przedstawili improwizację muzyczno- ruchową wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima dając tym samym pokaz nieprawdopodobnym umiejętnościom aktorskim. Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na piknik, podczas którego dzieci rysowały kredą po asfalcie, malowały farbami pod sceną, puszczały bańki mydlane, bawiły się chustą animacyjną i sprzętem sportowym (hula- hop, skakanki, ringo, lina, itp.). Nad wszystkimi stanowiskami czuwali wolontariusze z kl. II Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej- Curie w Hajnówce: malowali dzieciom twarze i wspólnie się bawili. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, dzięki którym bieg miał szansę się odbyć: Panu Jerzemu Sirakowi- Burmistrzowi Miasta Hajnówka, Panu Mirosławowi Awksientiuk- Dyrektorowi OSiRu, Panu Romanowi Wnuczko- nauczycielowi wychowania fizycznego, Pani Mieczysławie Bogdanowicz- Prezes PSS SPOŁEM, Panu Mirosławowi Mordań- Prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej, Panu Bogdanowi Kalickiemu- Dyrektorowi Pogotowia Ratunkowego oraz Dyrekcji naszego przedszkola- Pani Małgorzacie Saadoon i Pani Mirosławie Maciuka a także wszystkim rodzicom, zwłaszcza Panu Piotrowi Kazberuk i przybyłym gościom uczestniczącym w biegu.

Przygotował Zespół ds. Promocji Zdrowia: B. Markiewicz, A. Kot, R. Bartoszewicz, K. Kojło, I. Zaniewska- Ciep, K. Litwiniec- Burnecka, A. Jurczak, E. Sterlingow, M. KuradczykKONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.