IV Zjazd Absolwentów i jubileusz „Białorusa”

08

28 września 2019 roku świętowaliśmy jubileusz siedemdziesięciolecia istnienia II Liceum z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce połączony z IV Zjazdem Absolwentów. W dniach poprzedzających uroczystość udekorowaliśmy szkolne sale. W sobotę już od godziny dziewiątej wybrani uczniowie z niecierpliwością oczekiwali przy wejściu, aby przywitać zaproszonych gości i byłych uczniów naszej szkoły, którzy przybyli na zjazd. Najstarsze uczestniczki spotkania ukończyły nasze liceum jeszcze w 1955 roku. Około godziny 10.00 wszyscy zebrani (absolwenci, goście – w tym byli nauczyciele naszego liceum, obecni nauczyciele i uczniowie), wezwani przez szkolny dzwonek, zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęła się uroczystość.

Prowadzili ją: absolwentka  liceum Ilona Karpiuk- Dąbrowska i Pan Profesor Jan Karczewski. Po wprowadzeniu sztandaru, wysłuchaniu hymnu i wspólnym odśpiewaniu dwóch pierwszych zwrotek pieśni Lublu nasz kraj (nieoficjalnego hymnu polskich Białorusinów) minutą ciszy uczczono pamięć nieżyjących już absolwentów i pracowników szkoły. Następnie zebranych przywitał dyrektor szkoły Pan Igor Łukaszuk. Po num głos zabierali zaproszeni goście, a wśród nich biskup hajnowski Paweł, podlaski wicekurator oświaty Elżbieta Kamińska, starosta hajnowski Andrzej Skiepko, przewodniczący Rady Powiatu Hajnowskiego Eugeniusz Saczko , przewodniczący Białoruskiego Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego Jan Syczewski, redaktor naczelny tygodnika „Niwa” oraz dyrektorzy szkoły podstawowej i liceum z polskim i litewskim językiem nauczania w Puńsku. Zgromadzeni mogli również zapoznać się z historią i współczesnością naszej szkoły dzięki zaprezentowanym na uroczystości: prezentacji przygotowanej przez Pana Profesora Jana Karczewskiego oraz filmowi stworzonemu przez naszych uczniów. Kwiatami uhonorowano osoby szczególnie związane z naszą szkołą swoją  swoim życiem zawodowym, a wśród nich: wieloletnich nauczycieli: Zenaidę Pietruczuk, Anatola Skiepkę, Jadwigę Dąbrowską, Halinę Pszczołę i Helenę Jonasz, dyrektorów: Włodzimierza Stepaniuka i Eugeniusza Saczkę, sekretarkę Halinę Borowik oraz woźnego Mikołaja Troca. Po wyprowadzeniu sztandaru nastąpiła część artystyczna, w czasie której zebrani mogli podziwiać byłych i obecnych uczniów naszej szkoły. Zaprezentowali się wtedy, obok zespołu Zniczka i szkolnego zespołu tanecznego, reaktywowany na potrzeby zjazdu  i jubileuszu zespół Dubiny, Dziawoczyja Notki , Hajton i Homan, a także duet : Maciej Snitkowski i Adrian Borowik.

Część artystyczna zakończyła się około godziny 14, po czym zgromadzonych zaproszono na hol na pierwszym piętrze na uroczyste otwarcie okolicznościowej wystawy fotograficznej poświęconej historii szkoły, a w tym także trzem poprzednim zjazdom absolwentów. Następnie zebrani udali się na szkolną stołówkę i aulę na poczęstunek, po którym nastąpiły spotkania poszczególnych roczników absolwentów w salach lekcyjnych. Prowadzili je nasi byli i obecni nauczyciele. Zebrani mogli razem powspominać lata spędzone wspólnie w naszej szkole. W międzyczasie poszczególne grupy robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Ostatni uczestnicy uroczystości opuścili budynek naszej szkoły około godziny 17, by bawić się wspólnie wieczorem i w nocy w domu weselnym Dwa Dęby, a następnego dnia spotkać się przy ognisku na Kolejkach Leśnych. Dziękujemy absolwentom  i gościom za przybycie na uroczystość, a uczniom, nauczycielom oraz komitetowi organizacyjnemu za jej przygotowanie i czekamy na kolejny zjazd i jubileusz.

więcej na: http://bialorushajnowka.pl

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.