Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu Nr 3

14

"Pasowanie na przedszkolaka" jest jedną z najważniejszych uroczystości w przedszkolu zarówno dla nauczycieli jak i dzieci. Co roku najmłodsza grupa "Wiewióreczek" prezentuje swoje umiejętności zdobyte podczas pierwszych 2-3 miesięcy w przedszkolu. Dzieci w obecności Pani Dyrektor, swoich nauczycielek oraz rodziców starają się przekonać wszystkich zebranych gości, że są już gotowi, by otrzymać zaszczytny tytuł "Prawdziwego Przedszkolaka".

 

Warto zaznaczyć, że każde "Pasowanie na przedszkolaka" jest świętem wyjątkowym, poprzedzonym pieczołowitymi przygotowaniami i wieloma próbami. Tak też było i w tym roku, dzieci dość szybko poradziły sobie ze stresem adaptacyjnym, nawet te, które w przedszkolu są już drugi rok i zaczęły dzielnie przyswajać nowe umiejętności. Dzieci niecierpliwie oczekiwały na tę ważną dla nich chwilę. Uroczyście ubrani, pięknie uśmiechnięci, dzielnie i pewnym krokiem wkroczyły na scenę. „Wiewióreczki” zmieniły się w prawdziwych artystów poprzez śpiew, taniec, recytację i grę na instrumentach, którą zaprezentowały. Pochwaliły się nawet pierwszą poznaną piosenką w języku angielskim. Po zachwycie malującym się na twarzach rodziców, myślę, że pękali z dumy. Po udanym występie „Wiewióreczki”, zgodnym chórem, złożyły przysięgę. Pani Dyrektor ogłosiła, że wszystkie dzieci zasługują na tytuł "Prawdziwego Przedszkolaka". Wielkim ołówkiem pasowała każdego malucha, wręczając też dyplomy i przytulanki ufundowane przez Radę Rodziców naszego przedszkola. Całe wydarzenie dokumentowane było przez profesjonalnego fotografa – Zbigniewa Dzwonkowskiego, by ta podniosła chwila na długo pozostała w pamięci każdego dziecka. Trud dzieciaków został wynagrodzony podwójnie dzięki nowym zabawkom, które w ramach podziękowania wręczyła Pani Dyrektor. Jeszcze tylko rodzice – oni również musieli udowodnić, że są godni być rodzicami przedszkolaków. Podczas ostatniego zadania musieli się wykazać refleksem, zręcznością, wyobraźnią, poczuciem rytmu i dystansem do siebie. Wszyscy zdali śpiewająco. Ukoronowaniem uroczystości był wielki tort z racami i konfetti. Cała uroczystość przebiegła pomyślnie i przyjazna atmosfera udzieliła się wszystkim na cały dzień.

Gratulujemy przedszkolakom występu życząc im samych owocnych dni spędzonych w naszym przedszkolu, a to dopiero początek wspólnej przygody...

Urszula Augustynowicz, Katarzyna Szerszunowicz i Swietłana Oleszow

zdjęcia: Zbigniew Dzwonkowski

|

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

       Koordynator do spraw dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.