Niecodzienna lekcja uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce

16

Dnia 7 listopada uczniowie klasy IV „a" Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczyli w niesamowitych zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik" przygotowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce w ramach programu Edukacja dla Bezpieczeństwa „Rządowy Program Bezpieczna +". Czwartoklasiści zostali zapoznani z tematyką dotyczącą zagrożenia, jakim jest czad, tzw. cichy zabójca. Prowadzący zajęcia –strażak –pan Paweł Kozaczuk, oprócz wiedzy teoretycznej, przekazał dzieciom wiele informacji praktycznych. Uczniowie wcielali się w rolę małych strażaków – udzielali pierwszej pomocy rannej koleżance, ćwiczyli sztuczne oddychanie na fantomie Zbyszku, opatrywali rany i złamania. Oczywiście wszystko odbywało się w formie zabawy połączonej z nauką. Ponadto dzieci uczestniczyły w symulowanym pożarze spowodowanym płonącą choinką, wydostawały się z zadymionego pomieszczenia według odpowiednich instrukcji, a także zgłaszali dyżurnemu dyspozytorowi fikcyjny wypadek. Uczniowie zostali również oprowadzeni po najważniejszych punktach obiektu, jednak najwięcej emocji wzbudziły pokazy błyskawicznego zjeżdżania strażaków po rurze na wypadek alarmu oraz zwiedzanie hal garażowych z pięknymi wozami strażackimi i nowoczesnym oprzyrządowaniem niezbędnym podczas niebezpiecznej pracy strażaków.

Punktem kulminacyjnym zajęć była wizyta sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego wraz z dyrektorem biura poselskiego Jędrzejem Łucykiem w asyście komendanta głównego PSP nadbryg. Leszka Suskiego, podlaskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosława Wendta, komendanta wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinsp. Daniela Kołnierowicza oraz komendanta podlaskiego oddziału Straży Granicznej  ppłk. SG Grzegorza Biziuka. Sekretarz Stanu – pan Zieliński spotkał się z uczniami i wygłosił krótką prelekcję na temat niebezpieczeństw związanych z tlenkiem węgla – niebezpiecznym dla człowieka, śmiercionośnym gazem. Spotkanie przebiegło w sympatycznej, miłej atmosferze, a jego uwieńczeniem było wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Należy podkreślić, iż wizyta uczniów naszej szkoły w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej została zorganizowana dzięki zaproszeniu przez Komendę Powiatową Policji w Hajnówce. Serdecznie dziękujemy za interesujące zajęcia. Spotkanie w „Ogniku" pozostawiło w naszej pamięci mnóstwo miłych wrażeń, sporo praktycznych umiejętności oraz zwiększyło świadomość, jak trudne i niebezpieczne jest bycie strażakiem.

Wychowawczynie:

Mirosława Gawryluk, Anna Giermaniuk


Sport

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.