Wiewiórki z Przedszkola Nr 3 to prawdziwe przedszkolaki

20

"Pasowanie na przedszkolaka" jest uroczystością, która w naszym przedszkolu stała się tradycją. Co roku dzieci z najmłodszej grupy - "Wiewióreczek" prezentują swoje umiejętności zdobyte podczas pierwszych 2-3 miesięcy w przedszkolu. Dzieci w obecności Pani Dyrektor, swoich nauczycielek oraz rodziców starają się przekonać wszystkich zebranych, że są już gotowi, by otrzymać zaszczytny tytuł "Prawdziwego Przedszkolaka".

 

Warto zaznaczyć, że co roku "Pasowanie na przedszkolaka" jest świętem wyjątkowym, organizując je staramy się nie korzystać z gotowych szablonów, lecz uatrakcyjnić je nowymi pomysłami. W bieżącym roku uroczystość tą połączyliśmy z innym ważnym dla małych dzieci wydarzeniem - Dniem Pluszowego Misia. Pluszowe Misie były więc tego dnia obdarzone szczególną uwagą w przebiegu uroczystości.

Powagę uroczystości podkreśliła obecność Pani Dyrektor Doroty Durzyńskiej oraz przedstawicieli władz miasta i zaprzyjaźnionych z naszym przedszkolem placówek oświatowych. Miło nam było gościć tego dnia Panią Jolantę Stefaniuk - Inspektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Hajnówka, Panią Bożenę Markiewicz - Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 w Hajnówce, Panią Dagmarę Cwiatyńską - Dyrektora Przedszkola "Leśna Kraina" w Hajnówce oraz Pana Adama Chudka -Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 w Hajnówce.

Pani Dyrektor, zaproszeni goście oraz rodzice zgromadzili się w pustej i cichej (jak nigdy) sali Wiewiórek. Ciszę tą oraz niecierpliwe oczekiwanie przerwało radosne wejście przedszkolaków wraz z melodią "Jadą Misie". Uroczyście wystrojeni, pięknie uśmiechnięci zaśpiewali pierwszą piosenkę, którą poznali tego roku w przedszkolu, a następnie zaprosili rodziców oraz gości do wspólnej zabawy. Wraz z rodzicami z rodzicami dzieci "jeździły samochodem", tańczyły, rysowały...

Wspólna zabawa i praca wprawiła wszystkich w radosny nastrój, pomogła pokonać napięcie i stres związany z uroczystością, występem oraz najważniejszym - zbliżającą się ceremonią pasowania.

Po udanej zabawie i pięknym występie Wiewiórek Pani Dyrektor ogłosiła, że wszystkie dzieci zasługują na tytuł "Przedszkolaka" i wielkim ołówkiem pasowała każdego malucha, wręczyła też dyplomy, i przytulanki, każdemu osobiście pogratulowała.

Do gratulacji Pani Dyrektor dołączyła też Pani Jolanta Stefaniuk, która w imieniu wszystkich obecnych gości wyraziła zadowolenie i uznanie w swojej pełnej pochwał przemowie. Pani Inspektor wręczyła dzieciom upominki ufundowane przez Burmistrza naszego miasta Pana Jerzego Siraka. Bardzo miłą niespodzianką były też dla dzieci prezenty od Pani Bożeny Markiewicz, Pani Dagmary Cwityńskiej oraz od Pana Adama Chudka. Serdecznie dziękujemy!

Po bardzo miłym i udanym, ale też stresującym dniu każdy zasłużył na coś słodkiego... Wspaniali rodzice nowopasowanych przedszkolaków pomyśleli także o tym - przygotowali pyszne, pachnące domowe ciasta, których z przyjemnością skosztowaliśmy. Mniam...

Bogusława Wołodkiewicz, Urszula Raczkowska-Filinowicz i Anna Olszewska

Zdjęcia Agnieszka Panasiuk - Kaczoch


Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Hajnówka Biega


Rowerzysta na drodze


Lodowisko


Hajnowskie Morsy


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Klub Karate Tradycyjnego

Parkiet Hajnówka lekkoatletyka

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.