Ferie z klasą IVa – kulinarnie, sportowo, na wesoło

15

Podczas tegorocznych ferii zimowa aura nie zawiodła. Dzięki temu zimowy wypoczynek można było aktywnie i zdrowo spędzić na świeżym powietrzu. Wystarczyły tylko dobre chęci i pomysły na wspólną zabawę. Okazję do pożytecznego spędzania czasu wolnego od szkoły wykorzystali uczniowie klasy IV „a" ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Hajnówce, którzy w pierwszym tygodniu ferii, razem z wychowawczynią zorganizowali zajęcia kulinarne, zabawy na lodowisku oraz wycieczkę pieszą do Nadleśnictwa Kolejki Leśne połączoną z ogniskiem.

Pierwszego dnia owocem warsztatów kulinarnych były smaczne wypieki według sprawdzonych receptur babć i mam oraz witaminowy koktajl w postaci kolorowej sałatki. Wszyscy uczestnicy zajęć doskonale wczuwali się w role kucharzy. Nikt nie próżnował, bowiem wykorzystaliśmy każdą parę rąk do sprawiedliwego podziału obowiązków. Po degustacji przygotowanych dań był czas na rekreację na lodowisku. Podczas zabawy w berka na lodzie dodatkowe kalorie szybko zostały spalone.

Drugi dzień wspólnego „feriowania" upłynął na obcowaniu z przyrodą. Dzięki uprzejmości pracowników Nadleśnictwa Kolejki Leśne wzięliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach w terenie. Siarczysty mróz nie był dla nas przeszkodą, przeciwnie – zimowe słoneczko dodawało jeszcze więcej energii, by cieszyć się urokami zimy. A zimą las wygląda magicznie i tajemniczo. Podczas interesujących zabaw edukacyjnych mogliśmy przekonać się na własnej skórze jak trudno mieszkańcom puszczy przetrwać zimę. Odgadywaliśmy tropy zwierząt pozostawione na śniegu. Obserwowaliśmy efekty pracy wiewiórek. Mogliśmy przypomnieć nazwy gatunków ssaków i ptaków pozostających na zimę w naszym kraju, a w szczególności w Puszczy Białowieskiej. Na koniec wycieczki ogrzewaliśmy się przy ognisku, piekąc kiełbaski i hasaliśmy po śniegu, płosząc mróz. Za niezwykle ciekawe zajęcia oraz ognisko serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Kolejki Leśne.

Kilka wspólnie spędzonych dni zaliczamy do udanych i bardzo nam wszystkim potrzebnych, bo szkoła to nie tylko obowiązki i nauka, to również miejsce, z którym wiążą się miłe wspomnienia, jeśli tylko o to zadbamy.

Anna Giermaniuk


Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki

 


 

Hajnówka Biega


Rowerzysta na drodze


Lodowisko


Hajnowskie Morsy


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Klub Karate Tradycyjnego

Parkiet Hajnówka lekkoatletyka

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.