Wycieczka uczniów na Białoruś w ramach współpracy przygranicznej Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

6

W bieżącym roku szkolnym Nasza Szkoła rozpoczęła przygraniczną współpracę z Centrum Dodatkowego Wykształcenia Dzieci i Młodzieży w mieście Wysokie w obwodzie brzeskim na Białorusi. Uczniowie uczęszczający na język białoruski w Naszej Szkole mają okazję korzystać z wymiany kulturowej i jeździć na wycieczki. Na zaproszenie Centrum 4.02.2017r. wybraliśmy się na Białoruś. Wcześnie rano, wygodnym busem, pojechaliśmy na przejście graniczne w Połowcach, gdzie po zaopatrzeniu się w białoruskie ruble i po emocjonującej odprawie celnej ruszyliśmy do Liceum ogólnokształcącego w Wysokim na Dziecięcy Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Spadczyna", gdzie przywitano nas bardzo serdecznie. Po obejrzeniu fantastycznych występów o Bożym Narodzeniu, Wielkanocy, białoruskim ludowym weselu oraz innych obrzędów, zwiedzaliśmy szkołę, podczas którego Nasze Uczennice stwierdziły, że chętnie przyjadą ponownie, najchętniej na wymianę międzyszkolną uczniów. Ogromny i nowoczesny budynek dostarczył wiele miłych wrażeń. Następnie w Centrum ugoszczono nas posiłkiem i prezentami. Podziwialiśmy tam również liczne wystawy z pracami plastycznymi zdolnych szkolnych artystów.

W podziękowaniu za ugoszczenie, przekazaliśmy książki, pocztówki, magnesy o Naszym Mieście, które otrzymaliśmy od UM Hajnówka oraz słodkie prezenty z Polski.

Ciepłe przyjęcie nas przez władze Centrum i szkoły oraz uczniów z Wysokiego sprawiły, że z miłą chęcią będziemy kontynuować współpracę.

Kolejnym etapem naszej podróży były odwiedziny Dzieda Moroza w Puszczy Białowieskiej obok wsi Kamieniuki. Wspaniałe miejsce, gdzie zwiedzaliśmy posiadłość Świętego i poznaliśmy jego licznych pomocników jak choćby wnuczka Śnieżynka, elfy czy siostra Baby Jagi. Ich humor sprawia, że wszyscy, nawet dorośli, bawią się tam jak dzieci. Panuje tam fantastyczna i magiczna atmosfera. Skorzystaliśmy z okazji i obejrzeliśmy również ekspozycje w puszczańskim muzeum zwierząt.

Obowiązkowym przystankiem w drodze powrotnej był sklep. Kupowania pamiątek i typowego białoruskiego jedzenia, jak Zefirki, chałwa, czekolady Alionki nie było końca... Wydaliśmy jednak wszystkie ruble i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do domu.

W wycieczce uczestniczyły: Oliwia Gorustowicz, Ola Omelianiuk i Dominika Borowik z kl. 4a, Ania Rusinowicz z kl. 4b oraz Julianna Masalska i Julia Korch z kl. 6a.

Zapraszamy do galerii zdjęć: https://zsznr2hajnowka.edupage.org/album/?#gallery/767

Serdeczne podziękowania za okazaną pomoc składamy dla p. Ludmiły Dudar (Wysokie), p. Marii Iwaniuk (Czeremcha), dyrekcji Naszej Szkoły, Urzędu Miasta Hajnówka.

Koordynator współpracy: Ewa Oniszczuk

Zespół Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce


Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Hajnówka Biega


Rowerzysta na drodze


Lodowisko


Hajnowskie Morsy


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Klub Karate Tradycyjnego

Parkiet Hajnówka lekkoatletyka

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.