Wizyta Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa

21

W naszym mieście przebywał z wizytą kanoniczną Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus. Wizytował Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego. Celem takich odbywających się co pięć lat wizytacji jest umocnienie wiary parafian i zapoznanie się biskupa z życiem i funkcjonowaniem parafii.
W ramach tej wizyty ordynariusz diecezji drohiczyńskiej odwiedził dnia 12.09.2017r. nasze przedszkole. Ksiądz Biskup przybył do nas w towarzystwie proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego – księdza Józefa Poskrobko oraz sekretarza diecezji drohiczyńskiej – księdza Tomasza Szmurło.


Powitaliśmy Jego Ekscelencję chlebem i solą oraz kwiatami. W spotkaniu uczestniczył wiceburmistrz miasta Hajnówka - pan Andrzej Skiepko, pracownicy przedszkola oraz nasi podopieczni. Pan wiceburmistrz Andrzej Skiepko – jako przedstawiciel organu prowadzącego krótko przedstawił osiągnięcia i bolączki Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, a później pokazaliśmy Dostojnemu Gościowi nasze sale, gabinety i pracownie. Następnie zaprosiliśmy Księdza Biskupa i wszystkich Gości na program artystyczny w wykonaniu „Sarenek” przygotowany pod kierunkiem nauczycielek - p. Justyny Karpiuk, p. Agnieszki Panasiuk – Kaczoch oraz p. Iwony Gierasimiuk.
Nasze „ Filipinki” popisały się swoimi największymi przebojami - „Batumi”, i „Parasolkami”. Zaśpiewały też piosenkę Arki Noego „Taki mały, taki duży może świętym być”. Małgosia recytowała wiersz utalentowanej nauczycielki z naszego przedszkola , pani Anetty Trusiewicz- Kolinko pt: „Dla Jezusa”:
Narysuję dla Jezusa serduszko czerwone,
które będzie caluteńkie szczęściem wypełnione.
Namaluję Jezusowi żółciutkie słoneczko ,
żeby mu na górze w niebie zawsze było ciepło.
I wyrzeźbię Jezusowi aniołka złotego ,
który będzie mieszkał ze mną i chronił od złego”
Pięknie zaprezentowali się : Gabryś z wierszem „ Pan Bóg to nasz Ojciec” , Adela z wierszem „Grzeczne dziecko” i Bartek z wierszem „Jak się cieszą małe dzieci”.
Na koniec przedszkolaki wręczyły Księdzu Biskupowi Tadeuszowi Pikusowi i Księdzu Proboszczowi Józefowi Poskrobko wielkie, czerwone, własnoręcznie wykonane serca, a Ksiądz Biskup rozdał obrazki dla dzieci ze świętymi oraz podarował nam album „Diecezja Drohiczyńska”. Pozdrowił też dzieci wyznania prawosławnego słowami „Sława Isusu Chrystu”. Jego Ekscelencja znany jest bowiem z tego, że popiera i wspiera wspólne działania dla dobra duchowego i rozwoju regionu z przedstawicielami innych wyznań.  Po rozmowie z nauczycielami i podopiecznymi naszego przedszkola Ksiądz Biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa całej społeczności przedszkolnej.
Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu naszego przedszkola. Pozwoliło dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka przedszkole, bardzo ważne są wartości chrześcijańskie.


Autor: Dorota Durzyńska
Zdjęcia: Agnieszka Panasiuk- Kaczoch


KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.