Uroczyste Otwarcie Gabinetu Terapeutycznego w Przedszkolu Nr 5 Z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce

22

26 października w Przedszkolu nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce odbyła się uroczystość z okazji oficjalnego otwarcia gabinetu terapeutycznego, który powstał w budynku przy ulicy Armii Krajowej dzięki Programowi Inicjatyw Pracowniczych „Formy- Fabryka Inicjatyw Edycja 2017”. Pomysłodawcą programu była Fabryka Mebli „Forte”.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele Urzędu Miasta: Burmistrz Miasta Hajnówka – Pan Jerzy Sirak i Inspektor Zespołu Oświaty, Kultury i Sportu Pani Jolanta Stefaniuk. Przybyli również przedstawiciele i wolontariusze z Fabryki Mebli Forte, którzy pracowali przy realizacji programu: lider programu – Pani Natalia Ruszuk, Pan Wiesław Rakowicz, Pan Rafał Grzelak, Pan Dawid Wiejkowski, Pan Rafał Tuszyński, sponsor Pan Michał Puc, a także wolontariusze z przedszkola Panowie Mikołaj Patejuk i Waldemar Sobisz.

Celem projektu Formy- Fabryka Inicjatyw było przystosowanie jednego z pomieszczeń przedszkola na gabinet terapeutyczny - salę integracji sensorycznej.

W związku z dużą ilością dzieci wymagających pracy indywidualnej oraz potrzebą wyrównywania szans edukacyjnych wychowanków, zaistniała w naszej placówce konieczność stworzenia odpowiednich warunków, aby takie działania prowadzić.

W podpiwniczeniu budynku przy ulicy Armii Krajowej znajdują się pomieszczenia gospodarcze, które można dostosować do potrzeb dydaktycznych. Jednak z powodu braku wystarczających środków nie było możliwości przeprowadzenia prac remontowych wszystkich pomieszczeń. Dwa pomieszczenia zagospodarowane zostały już wcześniej na sale do prowadzenia zajęć dodatkowych z religii, języka angielskiego, kół zainteresowań. Ale nadal potrzebowaliśmy także salki do terapii dzieci.

Naprzeciw naszym oczekiwaniom wyszedł Pan Wiesław Rakowicz, który zgłosił nasze przedszkole do Programu Inicjatyw Pracowniczych Formy – Fabryka Inicjatyw. Złożyliśmy wniosek, który został pozytywnie rozpatrzony i otrzymaliśmy wsparcie finansowe od Fabryki Mebli Forte. Liderem projektu została Pani Natalia Ruszuk, która była odpowiedzialna za jego realizację.

Dzięki wsparciu Fabryki Forte otrzymaliśmy pieniądze na materiały do wykonania sufitu podwieszanego, farbę do malowania ścian, materiały do wymiany oświetlenia i oświetlenie, materiały podłogowe, narzędzia i materiały do wykonania prac remontowych, meble i dywany. Mieliśmy też w projekcie wkład własny. Rodzice, osoby zaprzyjaźnione z przedszkolem oraz woźni wykonali całość prac remontowych. Oczyścili ściany ze starej farby, wykonali podwieszany sufit, pomalowali pomieszczenie, wymienili oświetlenie, ułożyli podłogi i pomogli w umeblowaniu Sali.

Niestety na uroczystości zabrakło rodziców, którzy przyszli nam z pomocą. Chcą pozostać anonimowi. Zrobili to z wielką przyjemnością, dla dobra dzieci i przedszkola. Do rodziców tych kierujemy serdeczne podziękowania.

Wsparli nas również - Pan Michał Puc, który zasponsorował drzwi i je wymienił oraz Pan Włodzimierz Teterko, który wymienił okna, a także wykonawca fachowo pomalowanych ścian, który chce pozostać anonimowy.

Na dzień dzisiejszy wyposażyliśmy nasz nowopowstały gabinet w sprzęt i zabawki, którymi dysponujemy w przedszkolu. Bardzo chcielibyśmy, aby w przyszłości pomieszczenie to stało się Salą Integracji Sensorycznej z prawdziwego zdarzenia. Potrzebujemy jednak funduszy na zakup sprzętu specjalistycznego do ćwiczeń rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Dlatego też chcemy stworzyć projekt unijny i pozyskać w ten sposób pieniądze na zakup takiego sprzętu.

Do pracy w gabinecie przygotowują się dwie nauczycielki, które od tego roku rozpoczną studia w zakresie wczesnego wspomagania dzieci. Mamy też nauczycielkę, która jest terapeutą Integracji Sensorycznej.

W Hajnówce jest wielkie zapotrzebowanie na tego typu terapię. Mamy nadzieję, że w przyszłości dzięki temu, że dysponujemy taką salą będziemy mogli pomóc nie tylko naszym wychowankom, ale i dzieciom z miasta.

Podczas uroczystości na ekranie można było obejrzeć prezentację zdjęciową z przebiegu realizacji projektu. W części artystycznej wystąpiły dzieci z grupy V i IX naszego przedszkola.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Przedszkola nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce dziękuje dyrektorom i przedstawicielom Fabryki Mebli Forte za możliwość uczestnictwa w projekcie i za bezinteresowną pomoc. Składa również serdeczne podziękowania za wsparcie w realizacji projektu Panu Michałowi Puc i Panu Włodzimierzowi Teterko. Dziękuje Pani Krystynie Kojło za akceptację i wdrożenie projektu. Rodzicom i wolontariuszom, którzy pomogli w remoncie Sali.

Serdeczne podziękowania składa również pracownikom przedszkola oraz właścicielom Piekarni Podolszyńscy za pomoc w organizacji poczęstunku dla zaproszonych na uroczystość gości.

Małgorzata Saadoon


KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.