Projekt InnoGastro w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce 19-04-2017

Projekt InnoGastro

REALIZOWANY W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+,
AKCJI 2: PARTNERSTWA STRATEGICZNE,
SEKTOR: KSZTAŁCENIE I SZKOLENIA ZAWODOWE.

(206)

III Międzyprzedszkolny Przegląd Logopedyczny „WIERSZYKI Łamiące Języki” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka Pana Jerzego Siraka 14-03-2017

05

7 marca w Przedszkolu nr 5 w Hajnówce już po raz trzeci zabrzmiały słowa wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej „Reguły dla gaduły", który otworzyły III MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD LOGOPEDYCZNY „WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI"

(648)
Programy finansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Zespole Szkół nr 3 w Hajnówce 13-03-2017

9

Zespół Szkół nr 3 w Hajnówce realizuje liczne programy promujące aktywność sportową, które są finansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jako jeden z pierwszych zrealizowano projekt „Juniorsport dla klas IV-VI" w ramach którego zajęcia odbywały się w trzech blokach:(592)

"Szwedzki stół" na śniadanie w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce w ramach Ogólnopolskiego Programu "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy" 06-03-2017

03

Raz w miesiącu (w środę) odbywają się w naszym przedszkolu śniadania w formie "szwedzkiego stołu". W innowacji, jaką wprowadziliśmy od stycznia 2017r. biorą udział dzieci ze wszystkich grup w przedszkolu.

(691)
Spotkanie z książką na przedwiośniu z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przedszkolu Nr 2 w Hajnówce 06-03-2017

06

24 lutego w Przedszkolu Nr 2 w Hajnówce mieliśmy zaszczyt gościć Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Hajnówce wraz z sekretarz Antoniną Skoruk. Panie miło przedstawiły się dzieciom nie tylko jako słuchaczki Uniwersytetu, ale też jako babcie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytane przez Panie najpiękniejsze wiersze dla dzieci różnych polskich autorów. W międzyczasie nasi podopieczni odpowiadali również na zagadki. Grono pedagogiczne wspólnie przyznaje, że panie wiedzą jak zainteresować najmłodszych literaturą!(587)

15. edycja Prezentacji Edukacyjno-Doradczych pod hasłem „Uczelnie w powiecie" 02-03-2017

37

15. edycja imprezy promującej uczelnie wyższe wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych już za nami. Tegoroczne prezentacje uczelni odbyły się w sześciu miejscowościach. Przedstawiciele ośmiu uczelni odwiedzili Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Siemiatycze, Sokółkę, Bielsk Podlaski i Hajnówkę.(501)

Dni otwarte w Zespole Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce 02-03-2017

02

W dniu 23 lutego 2017r. Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce po raz kolejny otworzył swoje drzwi dla przyszłych uczniów. Rodzice i dzieci przygotowujące się do pójścia do szkoły oraz ich wychowawcy mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa.

(513)
Nietypowe Walentynki w Zespole Szkół nr 1 w Hajnówce 01-03-2017

04

Tegoroczny Dzień Zakochanych, oprócz tradycyjnego przesyłania kartek z wierszykami, świętowaliśmy w naszej szkole w nieco odmienny sposób. W Walentynki zorganizowaliśmy konkurs na najbardziej pomysłową, fantazyjną i śmieszną fryzurę. Oczywistym jest, że prawdziwe uczucie dostrzega to, co niewidoczne dla oczu, jednak pierwsze wrażenie jest dość istotne, zwłaszcza wśród nastolatków. Piękne, fantazyjne uczesanie czasami może pomóc, by zwrócić na siebie uwagę, a jeśli owa fryzura znajduje się na mądrej głowie, tym większa satysfakcja. Zwyciężczyniami Dnia Śmiesznej Fryzury okazały się:

(446)
Ostatki w Zespole Szkół Nr 3 27-02-2017

13

W ramach kultywowania wschodniosłowiańskiej tradycji „Maslenicy" i angielskiego święta Pancake Day uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Hajnówce objadali się blinami, racuchami, naleśnikami i pączkami. Na holu szkoły zainteresowani mogli przeczytać ciekawe teksty o zwyczajach w Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Białorusi i oczywiście o Tłustym Czwartku w Polsce.(377)

Kilka słów o metodach wykorzystywanych na zajęciach Koła z Języka Angielskiego w Przedszkolu Nr 2 w Hajnówce prowadzonych w ramach Innowacji Pedagogicznej 27-02-2017

14

Istnieje wiele metod nauczania języka angielskiego uwzględniających możliwości intelektualne i percepcyjne dziecka w wieku przedszkolnym. Program koła zainteresowań przewiduje uwzględnienie metod najczęściej wykorzystywanych przez nauczycieli, do których należą:(309)

Wycieczka uczniów na Białoruś w ramach współpracy przygranicznej Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce 24-02-2017

6

W bieżącym roku szkolnym Nasza Szkoła rozpoczęła przygraniczną współpracę z Centrum Dodatkowego Wykształcenia Dzieci i Młodzieży w mieście Wysokie w obwodzie brzeskim na Białorusi.(402)

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 w ZS2 24-02-2017

9

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę" (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2017 jest Facebook. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską, Minister Cyfryzacji Annę...

(206)
ZASIŁEK SZKOLNY - pomoc materialna o charakterze socjalnym dla uczniów 20-02-2017

ZASIŁEK SZKOLNY - POMOC MATERIALNA O CHARAKTERZE SOCJALNYM DLA UCZNIÓW

Wymagane dokumenty

- wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego,

- zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości dochodów każdego z członków rodziny, którzy posiadają dochody,

- zaświadczenie ze szkoły potwierdzające naukę ucznia ( jeśli uczy się poza miastem Hajnówka),

- dokument potwierdzający wystąpienie zdarzenia losowego w rodzinie ucznia (np. kopia aktu zgonu członka rodziny ucznia)

Kto może złożyć wniosek

-  rodzice niepełnoletniego ucznia,

- pełnoletni uczeń,

- dyrektor szkoły

Termin złożenia wniosku

Nie dłuższy niż dwa miesiące od daty wystąpienia zdarzenia losowego

Opłata skarbowa

Nie podlega opłacie

Opłata administracyjna

Nie podlega opłacie

Termin załatwiania sprawy:

Nie później niż w ciągu 30 dni od daty...

(199)
Ferie z leśnikiem w Puszczy Białowieskiej 09-02-2017

10

Podczas tegorocznych zimowych ferii nie narzekali na nudę uczniowie z kół przyrodniczych wraz z opiekunami p. Małgorzatą Downarowicz ze Szkoły Podstawowej nr2 i p. Agnieszką Pawłowską ze Szkoły Podstawowej nr6 a także zuchy z 31 GZ „Przyjaciele Zielonego Lasu" z opiekunem p. Mariolą Kędyś.

(432)
Ferie z klasą IVa – kulinarnie, sportowo, na wesoło 09-02-2017

15

Podczas tegorocznych ferii zimowa aura nie zawiodła. Dzięki temu zimowy wypoczynek można było aktywnie i zdrowo spędzić na świeżym powietrzu. Wystarczyły tylko dobre chęci i pomysły na wspólną zabawę. Okazję do pożytecznego spędzania czasu wolnego od szkoły wykorzystali uczniowie klasy IV „a" ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Hajnówce, którzy w pierwszym tygodniu ferii, razem z wychowawczynią zorganizowali zajęcia kulinarne, zabawy na lodowisku oraz wycieczkę pieszą do Nadleśnictwa Kolejki Leśne połączoną z ogniskiem.(309)

Maraton Pisania Listów w ZS2 09-02-2017

1

W Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w dniach 1 – 10 grudnia 2016r. odbył się Maraton Pisania Listów organizowany corocznie przez Amnesty International. Uczniowie klas V „a", VI „a", VI „b", I „a" Gim., I „b" Gim, II „a" Gim, II „b", Gim III „a" Gim, III „b" Gim pisali listy w obronie praw ludzi, którym z różnych przyczyn te prawa zostały ograniczone lub zostali oni tych praw pozbawieni w ogóle lub też ich życie i zdrowie jest zagrożone.(263)

Podsumowanie projektu „Spędźmy razem trochę czasu” 08-02-2017

07

Projekt „Spędźmy razem trochę czasu", finansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku, skierowany był do dzieci i rodziców uczęszczających na zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hajnówce.

(268)
Jaka piękna sanna 08-02-2017

05

Zima w tym roku nie zawiodła! Kulig, który wspólnie zorganizowaliśmy, to wymarzony początek ferii. Pogoda tego dnia była wymarzona na przejażdżkę saniami.(401)

Bal karnawałowy w Szkole Podstawowej nr 5 08-02-2017

 

06

W czwartek 19 stycznia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I- III.(289)

Podsumowanie Przedszkolnego Konkursu Plastycznego Na Plakat Zachęcający Do Zwiedzania Puszczy Białowieskiej w Przedszkolu nr 5 06-02-2017

 

41

17 stycznia w Przedszkolu nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce odbyło się uroczyste podsumowanie Przedszkolnego Konkursu Plastycznego Na Plakat Zachęcający Do Zwiedzania Puszczy Białowieskiej. Na uroczystość przybyły dzieci i rodzice biorący udział w konkursie, a także przedstawiciele Nadleśnictwa Hajnówka – Panie Bożena Niemiec i Paulina Król, przedstawiciel Nadleśnictwa Browsk- Pan Bogusław Dawidziuk oraz Pan Marek Świć z Ośrodka Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego.(293)

Bezpieczne ferie 06-02-2017

06

Ferie są po to aby odpoczywać, bawić się, realizować swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje czasu. Czas ferii spędzonych w domu wcale nie musi być nudny. Na placach zabaw, ślizgawkach, w parkach można świetnie się bawić, pamiętać jednak należy o zachowaniu bezpieczeństwa.(242)

Realizacja innowacji pedagogicznej w Przedszkolu Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi- „W zaczarowanej krainie Pana Języczka - zabawy logopedyczne wspomagające rozwój mowy dzieci 3 - 4 letnich." 06-02-2017

12

Innowacja pedagogiczna „W zaczarowanej krainie Pana Języczka - zabawy logopedyczne wspomagające rozwój mowy dzieci 3 - 4 letnich." jest realizowana w naszym przedszkolu od stycznia 2016r. W pierwszym półroczu 2016/2017 roku przeprowadzono 35 zajęć grupowych z dziećmi czteroletnimi i 8 zajęć grupowych z trzylatkami. W grupie czterolatków zajęcia prowadzone są cztery razy w miesiącu w 11-12 osobowych grupach ,w systemie rotacyjnym-każde dziecko uczęszcza na zajęcia dwa razy w miesiącu, natomiast w grupach trzylatków raz w miesiącu.(299)

Choinka szkolna w ZS Nr 2 20-01-2017

 41

20 stycznia był dniem wyjątkowym dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Hajnówce. Od wielu już lat zabawa choinkowa kończy pierwszy semestr szkolny i jest zapowiedzią nadchodzących dwutygodniowych ferii zimowych.

(592)
W oczekiwaniu na Boże Narodzenie – świąteczne spotkanie klasy IV „a" ze Szkoły Podstawowej nr 5 18-01-2017

01

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku. Spowity atmosferą tajemniczości i oczekiwania, przypomina o jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach chrześcijaństwa.(342)

"Leśne opowieści – przedszkolaki czytają" - Innowacja pedagogiczna w Przedszkolu nr 5 z Oddz. Żlobkowymi 13-01-2017

01

W przedszkolu nr 5 z Oddz. Żłobkowymi od dnia 01 stycznia 2017 roku wdrażana jest innowacja o charakterze metodyczno – organizacyjnym ,,Leśne opowieści – przedszkolaki czytają'' zatwierdzona przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Autorkami innowacji są nauczycielki Aniela Kot i Joanna Suchodoła.(427)

Mikołajkowe nocowanie klasy 3b 19-01-2017

30

Przez dwa tygodnie uczniowie klasy 3b z ZS nr 2 w Hajnówce nie mówili o niczym innym. - Jak to będzie? Czy dadzą radę zasnąć bez swoich rodziców i przytulanek? Czy brać pidżamkę z ulubioną postacią bajkową, czy są już może na to za duzi....(425)

”Tradycyjne Potrawy Wigilijne” - konkurs kulinarny w Przedszkolu nr1 13-01-2017

05

Pierwsza edycja konkursu kulinarnego "Tradycyjne Potrawy Wigilijne" nawiązującego do smaków Podlasia odbyła się 21 grudnia 2016 r. w Przedszkolu nr 1 w Hajnówce.(387)

Innowacja pedagogiczna „Z angielskim poznaję Świat" w Przedszkolu Nr 2 12-01-2017

06

Dzieci bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, które odbywają się poza podstawą programową. Na poziom motywacji przedszkolaka do nauki języka angielskiego duży wpływ mają materiały dydaktyczne stosowane przez nauczyciela.(383)

Jasełka dla najmłodszych uczniów SP5 12-01-2017

15

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.(351)

MAGIA ŚWIĄT w Szkole Podstawowej nr 5 12-01-2017

29

W Szkole Podstawowej nr 5 świętowanie rozpoczęliśmy już 20 grudnia. Tego dnia bowiem rozpoczęło się kolędowanie podczas audycji muzycznej dla uczniów klas I-III pt. „O Chochliku, który chciał zepsuć święta”. Bohater audycji- złośliwy Chochlik chciał zepsuć święta Bożego Narodzenia, bo twierdził, że ich nie lubi. Aniołek, dwa Elfy i publiczność wzbudziły w Chochliku bożonarodzeniową radość śpiewając kolędy.

(460)
Z Hajnówki do Doliny Krzemowej? - warsztaty z kodowania w ZS Nr 2 10-01-2017

02

W Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce w piątek, 18 listopada zagościły roboty, które zostały wykorzystane podczas warsztatów z kodowania. W zajęciach uczestniczyło w sumie ponad 40 uczniów.

(381)
Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem 09-01-2017

03

13 grudnia 2016r klasa Vb i IVa wraz z wychowawcami – A.Budzyńską i A.Giermaniuk miały okazję uczestniczenia w spotkaniu autorskim z p. Tomaszem Samojlikiem w bibliotece szkolnej.

(323)
Zapraszamy dzieci i młodzież do zapisów na FERYJNY KURS NAUKI PŁYWANIA 09-01-2017

Zapraszamy dzieci i młodzież do zapisów na FERYJNY KURS NAUKI PŁYWANIA(393)

"Czarujące Anioły" - rodzinne warsztaty świąteczne w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce 02-01-2017

01

W dniu 20.12.2016r. w grupie "Wiewióreczki" popołudniu zaprosiliśmy Rodziców na warsztaty plastyczno - techniczne pod tytułem „Czarujące Anioły".

(415)
Uczniowie klasy VA i IIIA gimnazjum z Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce wcielili się w rolę Elfów 22-12-2016

6

Uczniowie klasy VA i IIIA gimnazjum z Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce wcielili się w rolę Elfów - pomocników św. Mikołaja i spełnili prośby Karola O. zawarte w liście wysłanym na stronę www.listydomikolaja.org Chłopiec pisze w nim, że nie chce nic dla siebie jedynie pragnie przywrócić uśmiech na twarzy swojej mamy i siostrzeńców.

(471)
„Żółty Talerz" przygotował dla dzieci już ponad ćwierć miliona posiłków 21-12-2016

16.12.21 talerz1

Czy jeden obiad może zmienić całe życie dziecka? Może, jeśli stanie się początkiem drogi ku normalności. – Ta normalność to wcale nie talerz zupy dla każdego, ale o wiele więcej. To pełnowartościowy posiłek. Taki, którego dziecko często dotąd nie widziało i nie jadło – podkreślają organizatorzy programu „Żółty Talerz", w którym pięć największych polskich organizacji pomocowych na zaproszenie Kulczyk Foundation zaczęło realizować wspólne cele. Efekt to 276058 posiłków wydanych do tej chwili. A do sierpnia 2017 roku będzie ich być milion!(427)

Finał konkursu „Moja książeczka" organizowanym przez Przedszkole Nr 2 w Hajnówce 20-12-2016

06

Przedszkole Nr 2 w Hajnówce zawsze bardzo starało się promować czytanie książek wśród najmłodszych i ich rodziców. Zgodnie z priorytetami ustalonymi na rok szkolony 2016/2017 przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przedszkole postanowiło zintensyfikować te działania i powołać Zespół ds. Promocji Czytelnictwa.(470)

Rozstrzygnięcie konkursu literacko – plastycznego pt. „Jesień w wierszu i na obrazku” w Przedszkolu Nr 3 20-12-2016

24

8 grudnia, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu literacko – plastycznego pt. „Jesień w wierszu i na obrazku” – w ramach innowacji pedagogicznej „Wędrówki słówek – kolorowe miesiące”, prowadzonej w naszym przedszkolu w bieżącym roku szkolnym. Honorowy patronat nad konkursem objęła Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce, dlatego tam odbyło się wręczenie nagród laureatom. Swoją obecnością na uroczystości zaszczycił nas Burmistrz Miasta Hajnówka – pan Jerzy Sirak, który podziękował rodzicom, dzieciom oraz Dyrektorowi przedszkola i kadrze pedagogicznej za wspólną inicjatywę i zabawę.(416)

Z żuberkiem Pomnikiem w świecie przyrody... 16-12-2016

 

09

W Zespole Szkół nr 3, od października 2016r. jest wdrażana innowacja pedagogiczna „Z żuberkiem Pompikiem w świecie przyrody" zaakceptowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Pompik to bohater książek Pana Tomasz Samojlika przeznaczonych dla dzieci i poświęconych Puszczy Białowieskiej. Jego bohaterowie w ciekawy sposób odkrywają przed małymi czytelnikami tajniki przyrody puszczańskich lasów.(462)

HOUR OF CODE w Szkole Podstawowej nr 2 15-12-2016

03

W poniedziałek 5 grudnia w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi uczniowie klasy Va obchodzili Godzinę Kodowania (Hour of Code) w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Na to wyjątkowe wydarzenie piątoklasiści przygotowali swoim rodzicom własnoręczne zaproszenia.

(426)
WSZYSCY RAZEM SIĘ BAWIMY I BEZPIECZEŃSTWA SIĘ UCZYMY - Projekt edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce 15-12-2016

30

W dniach 21 - 25.11.2016r.  trwała realizacja projektu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa pt. "Wszyscy razem się bawimy i bezpieczeństwa się uczymy".

(357)
Obchody Roku Henryka Sienkiewicza w bibliotece Zespołu Szkół nr 1 15-12-2016

22

W setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza, która była okazją do ustanowienia przez Senat RP roku 2016 rokiem tego pisarza, biblioteka szkolna Zespołu Szkół nr1 w Hajnówce zorganizowała wystawę poświęconą jego sylwetce i twórczości.

(348)

„Przedszkolaki Ojczyźnie” – występ dzieci z Przedszkola nr 2 z okazji Święta Niepodległości w Hajnowskim Domu Kultury 08-12-2016

01

W środę, 16 listopada 2016r., w Hajnowski Domu Kultury odbył się występ dzieci z Przedszkola Nr 2 w Hajnówce, z grupy 6-latków, z okazji Święta Niepodległości. Występ przygotowała pani Agnieszka Charytonow i Ewelina Wasiluk.

(443)
Wiewiórki z Przedszkola Nr 3 to prawdziwe przedszkolaki 07-12-2016

20

"Pasowanie na przedszkolaka" jest uroczystością, która w naszym przedszkolu stała się tradycją. Co roku dzieci z najmłodszej grupy - "Wiewióreczek" prezentują swoje umiejętności zdobyte podczas pierwszych 2-3 miesięcy w przedszkolu. Dzieci w obecności Pani Dyrektor, swoich nauczycielek oraz rodziców starają się przekonać wszystkich zebranych, że są już gotowi, by otrzymać zaszczytny tytuł "Prawdziwego Przedszkolaka".

(425)
Portret rysowany pastelą pod okiem Artysty Piotra Gagana w Przedszkolu Nr 3 07-12-2016

12

W grupie Żubrów i Zajączków mieliśmy zaszczyt gościć hajnowskiego artystę malarza Piotra Gagana. Po raz pierwszy w naszych, przedszkolnych progach został przywitany osobiście przez naszą panią dyrektor Dorotę Durzyńską. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały autoprezentacji. Gdy bacznie obserwowały jak spod rąk artysty odsłaniają się kolejne etapy powstawania portretu, nie chciały uwierzyć, że dadzą radę zmierzyć się z tym tematem.

(429)
Otrzęsiny czwartoklasistów w Szkole Podstawowej nr 5 07-12-2016

21

22 listopada w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny klas czwartych pod hasłem: „Wróżki, księżne, dziwne stwory biorą udział w zabawach sportowych".

(312)
Bal Pluszowego Misia w Przedszkolu Nr 2 w Hajnówce 06-12-2016

12

29 listopada 2016r. roku w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce odbył się Wielki Bal Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami- każdy inny, każdy wyjątkowy.(382)

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" 06-12-2016

08

Złota myśl Antoine de Saint – Exupery'ego doskonale oddaje wymowę spotkania, które odbyło się dnia 22 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Hajnówce, podczas którego przedstawicielki Polskiego Związku Niewidomych zapoznały uczniów klasy IV„a" z problemami i codziennym życiem osób z dysfunkcją wzroku. Zajęcia były bardzo pouczające. Wzbudziły dużo emocji, wzruszeń. Uświadomiły dzieciom, iż mimo ograniczeń, można pięknie żyć i nieść wsparcie innym ludziom. Swoje wrażenia po spotkaniu dzieci zawarły w następujących wypowiedziach:(337)

Rozstrzygnięcie I Edycji Przedszkolnego Konkursu Recytatorskiego Rodziców z Dziećmi pt. "JESIENNE WIERSZOWANIE" w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce 05-12-2016

11

W dniu 23 listopada 2016r. w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce odbyła się I edycja Przedszkolnego Konkursu Recytatorskiego rodziców z dziećmi pt. "Jesienne wierszowanie", którego organizatorami były: Pani Dyrektor Iwona Raszkiewicz z Przedszkola nr 2 oraz nauczyciele: Mariola Krawczyńska, Bożena Janicka, Barbara Kiślak, Joanna Baczyńska.(389)

Andrzejki klasy V a w szkole podstawowej nr 5 05-12-2016

14

Koniec listopada zawsze przypomina o czasie andrzejkowych obyczajów.(325)

DMUCHA I DMIE - Zabawy z wiatrem w Przedszkolu Nr 1 05-12-2016

06

Dzieci z gr. I z Przedszkola Nr 1, wraz ze swoją panią rozmawiały o jesiennej pogodzie i jej oznakach czyli m.in. o wietrze. Dowiedziały się co to jest wiatr i jak powstaje oraz postanowiły same go stworzyć.(287)

Innowacja Pedagogiczna w Przedszkolu Nr 2 w Hajnówce 02-12-2016

Celem wprowadzenia innowacji jest stworzenie sytuacji do naturalnej nauki języka obcego, która zmotywuje dziecko, nastroi je pozytywnie w tym kierunku i da szansę na dobry start edukacyjny. Cel ten pomoże osiągnąć nowatorska organizacja zajęć oraz zastosowane metody.

(369)
„Czytać książki każdy może, więc czytaj je o każdej porze!" - promowanie czytelnictwa w Przedszkolu nr 2 02-12-2016

08

W dniu 23.11.2016 dzieci z grupy „Żabki" odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Hajnówce.

(354)
Jesienny wieczór w wiejskiej chacie – występ dzieci z Przedszkola Nr1 29-11-2016

11

12 listopada dzieci z Przedszkola Nr1 wzięły udział w  „Prezentacjach Białoruskich Zespołów obrzędowych", które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dubiczach Cerkiewnych.

(363)
NIEWIDOMI SĄ WŚRÓD NAS - zajęcia w Przedszkolu Nr 1 29-11-2016
01
Dnia 03.11.2016r. w grupie 4-latków, w ramach współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych, odbyło się pierwsze spotkanie: "Niewidomi są wśród nas".(382)
„Niepodległość znaczy wolność, słowo najpiękniejsze" 29-11-2016

15

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół nr 1 uczczono podczas uroczystego apelu w dniu 16 listopada 2016 roku.(367)

"Spotkania ze zwierzętami"- Przedszkole nr 2 w Hajnówce grupa III i IV 28-11-2016

02

Obcowanie dzieci ze zwierzętami to najszczęśliwsze chwile, można zobaczyć z bliska, dotknąć- choć to na początku budzi lęk, obawy.(358)

Jesienne wierszowanie w Przedszkolu Nr 5 22-11-2016

10

17 listopada w Przedszkolu Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce odbył się II Przedszkolny Przegląd Recytatorski pod hasłem: „W kolorach jesieni”, którego celem było zainteresowanie dzieci literaturą i czytelnictwem oraz popularyzowanie języka ojczystego.(533)

Szkolny konkurs literacki w Zespole Szkół nr 1 rozstrzygnięty 21-11-2016

09

Jednym ze sposobów, by zachęcić dzieci i młodzież do zabawy z polszczyzną jest układanie wierszy i rymowanek. Wcielanie się w rolę młodego twórcy przynosi wiele korzyści. Dzięki tego typu zabawom wzbogacamy słownictwo, dbamy o poprawność ojczystej mowy, dobieramy precyzyjnie słowa, by wyrazić to, co codzienne w niecodzienny sposób. Nie jest to błahe zadanie, jednakże w efekcie daje dużo satysfakcji, zwłaszcza, jeśli owoce wysiłku młodych twórców są doceniane i nagradzane.(448)

Niecodzienna lekcja uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce 21-11-2016

16

Dnia 7 listopada uczniowie klasy IV „a" Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczyli w niesamowitych zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik" przygotowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce w ramach programu Edukacja dla Bezpieczeństwa „Rządowy Program Bezpieczna +".(597)

Pomysł na deszczowe dni" - zajęcia w Przedszkolu nr 2 18-11-2016

04

U nas zawsze jest wesoło - wspólne zabawy w grupy III i IV. Choć pogoda zmienną jest: wczoraj padał śnieg, dzisiaj pada deszcz, my się tego nie boimy i w ciepłej sali się bawimy. A wszystko to zapewniają nam nasze panie: Bożena i Beata.(421)

Uroczystość 11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu Nr 2 w Hajnówce 16-11-2016

07

Dnia 10 listopada 2016r. w Przedszkolu Nr 2 w Hajnówce dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola po raz kolejny uroczyście obchodzili Narodowe Święto Niepodległości, które przebiegało w przedszkolu w szczególnie uroczystej atmosferze.(521)

Wiewióreczki" z Przedszkola nr 2 - na zajęciach praktycznych w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Hajnówce 16-11-2016

08

"Ogniki uczą się ratować"- nowa ścieżka edukacyjna. To była najwspanialsza lekcja-zabawa. Dzieci w sposób przystępny, praktyczny poznawały skutki; zabawy zapałkami- gasiły pożar, poznawały miejsca niedozwolone do zabawy, utrwalały numery alarmowe, udzielały poszkodowanym pierwszej pomocy na fantomach, zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego, a przede wszystkim z ciężką i odpowiedzialną pracą strażaka. Dziękujemy za wspaniałe chwile spędzone przy wspólnej zabawie.(444)

Śniadanie daje moc 15-11-2016

05

8 listopada uczniowie klas I- III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.

(536)

Pasowanie na ucznia 14-11-2016

12

W dniu 3.11.2016r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IIIc z wychowawczynią Raisą Lipką. Trzecioklasiści w żartobliwych wierszach i piosenkach przedstawili scenki z życia szkolnego. Pierwszaki zaśpiewały piosenkę, recytowały wiersz Wł. Bełzy ,,Katechizm polskiego dziecka”, rozwiązywały zagadki.(533)

"Jesienne spotkanie z książką" w Przedszkolu nr 2 10-11-2016

07

4 listopada 2016r. odbyło się  spotkanie naszych milusińskich z literaturą dla najmłodszych. Dzieci miały okazję obejrzeć inscenizację utworu Lucyny Krzemienieckiej pt. "Kłopoty Burka z podwórka", przygotowaną przez nasze Panie. Przesłaniem utworu było przypomnienie o konieczności dbania o naszych czworonożnych przyjaciół przed zimą. Wszyscy bardzo uważnie słuchali i śledzili losy bohatera Burka, w którego wcieliła się pani Bożena. W pozostałych rolach wystąpiły: pani Beata- gospodarz, pani Agata - gospodyni oraz pani Kamila- Franuś. Obcowanie z postaciami utworu sprawiło dzieciom ogromną radość, wyraziły to gromkimi oklaskami.(454)

Zespół Szkół Nr 3 pomaga potrzebującym 09-11-2016

07

3 listopada 2016 r., w piątkowy wieczór, hol na pierwszym piętrze Zespołu Szkół nr 3 w Hajnówce zamienił się w ogromną pracownię plastyczną. Do pracy zasiedli uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrekcja. Wszyscy wykonywali kartki świąteczne, które przekażemy na rzecz Hospicjum Onkologicznego w Nowej Woli.

(491)
Relacje z wycieczki czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 09-11-2016

09

Dnia 18.10.2016r. odwiedziliśmy Białystok. O godzinie 8.00 wyruszyliśmy do pierwszego celu wycieczki – parku trampolin „Jumper", który wzbudził w nas wiele emocji, radości, śmiechu, potu i bólu. Z wielką radością rozpoczęliśmy rozgrzewkę na wielkiej sali z mnóstwem trampolin.(457)

UZYSKANIE CERTYFIKATU przez Przedszkole nr 2 za realizację 3-letniego Ogólnopolskiego Programu "Bezpieczne Przedszkole" 09-11-2016

Już od najmłodszych lat staramy się uświadamiać dzieciom grożące im niebezpieczeństwa, które mogą wystąpić w ich najbliższym otoczeniu. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich naszych przedszkolaków Przedszkole nr 2 w Hajnówce przystąpiło w 2013r. do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Bezpieczne Przedszkole", który był realizowany w latach 2013 - 2016. Uczestnikami programu były dzieci w wieku 3-6 r. ż., ich rodzice oraz nauczyciele i personel administracji oraz obsługi.(410)

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 uczestniczyli w wycieczce do Brześcia na Białorusi 08-11-2016

06

W dniach 20 – 21 października 2016 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 uczestniczyli w wycieczce do Brześcia na Białorusi. Pojechaliśmy z rewizytą do Średniej Szkoły Nr 9. Uczniowie z tej szkoły przebywali u nas w maju 2016r.(540)

Dzień Nauczyciela – z uśmiechem i humorem 08-11-2016

09

Tegoroczne Święto Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zaakcentował w humorystyczny sposób. Naszym zamiarem było zorganizowanie dla pracowników naszej szkoły słodkiej niespodzianki, aby wyrazić w ten sposób sympatię i szacunek.(520)

"W jesiennym ogródku"- zajęcia twórczo- kreatywne w grupie II, III i IV w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce 08-11-2016

06

Nadeszła jesień, czas zbiorów; warzyw i owoców z ogrodu i sadu.(409)

Uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela w Zespole Szkół nr 1 07-11-2016

2

13 października 2016 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II "a" gimnazjum oraz chór złożony z uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

 

(452)
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Nr 2 07-11-2016

12

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

to święto Ani, Basi i Krzysia.

W dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce.

 

(387)
Przygoda questingowa formą aktywizacji i integracji Osób ze spektrum autyzmu - „Z tej mąki będzie chleb” 07-11-2016

08p

Questing to edukacyjna zabawa terenowa polegająca na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi we wskazówkach tekstowych. Niestety tradycyjna forma tej gry jest dla naszych podopiecznych zbyt trudna. Osoby z autyzmem z powodu niezrozumienia relacji społecznych i trudności z komunikowaniem się z innymi osobami, potrzebują dostosowania reguł zabawy do ich indywidualnych możliwości.

(334)
Obchody Dnia Nauczyciela w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi 04-11-2016

74

Dzień Nauczyciela obchodzony jest w Polsce 14 października, w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty. Światowy Dzień Nauczyciela obchodzony jest w ponad 100 krajach świata, ale w niektórych państwach obchodzony jest także narodowy Dzień Nauczyciela. Na przykład w Albanii Dzień Nauczyciela świętuje się 7 marca, w Wietnamie – 20 listopada, w Czechach - 28 marca, w Australii – w ostatni piątek października, a w Brazylii – 15 października. W Polsce nauczyciele obchodzą swoje święto – 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (1773 r.), która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Z okazji tego święta, jak co roku w naszym przedszkolu...

(450)
Święto Edukacji Narodowej w Przedszkolu Nr 2 04-11-2016

05

Dzisiaj Dzień Nauczyciela.
Nasze panie święto mają.
Przedszkolacy więc gorąco,
Wiele życzeń im składają.
Wszystkie twarze promienieją,
Bardzo mocno są skupione
I poważnie każdy zerka
W ukochanej pani stronę.

Święto Edukacji Narodowej, obchodzone co roku przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Dzień ustanowiony został w 1972 roku – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą.(438)

Zabawa questingowa z udziałem dzieci z autyzmem z Przedszkola Nr 3 04-11-2016

11

Dnia 28.09.2016 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zabawie questingowej, która została zorganizowana dla osób z autyzmem przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce. Była to pierwsza tego typu impreza organizowana w powiecie hajnowskim.

(381)
Ćwiczenia ewakuacji próbnej w Zespole Szkół Nr 2 w Hajnówce 03-11-2016

02

Na podstawie własnego harmonogramu szkoleń i ćwiczeń organizowanych w 2016 roku Pan Dyr. Adam Chudek zaplanował przeprowadzenie ćwiczeń ewakuacji próbnej w naszej szkole. Również rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719) reguluje kwestię ewakuacji z obiektów.

(497)
ŚWIĘTO JABŁKA w Przedszkolu Nr 2 03-11-2016

01

Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące. Jabłko - pełne witaminek dla chłopczyków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA ŚWIĘTUJEMY.

(411)
„Polak potrafi!" – uczniowie z ZSO w Hajnówce z wizytą w Niemczech w ramach projektu Erasmus+ 03-11-2016

09

Wiedza, praktyka i lingwistyczne umiejętności to klucz do zawodowego sukcesu. Po raz trzeci I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Hajnówce realizuje międzynarodowy projekt Erasmus+ (dawniej Comenius)– europejski program ukierunkowany na współpracę szkół z krajów UE, umożliwiający wymianę doświadczeń, poznawanie innych kultur i uczenie się języków obcych.(370)

Dzień Edukacji Narodowej 12-10-2016

 20

W bieżącym roku szkolnym w hajnowskich szkołach i przedszkolach (podległych samorządowi miejskiemu) zatrudnionych jest 248 nauczycieli, którzy troszczą się o edukację 1085 uczniów szkół podstawowych i 369 gimnazjum oraz 569 przedszkolaków i 60 dzieci w wieku żłobkowym.

(1182)
Dzień Ziemniaka w klasie IIa SP Nr 6 12-10-2016

10

W naszej klasie, II A, dziś bardzo kolorowy, smaczny i pachnący dzień - Dzień Ziemniaka.

(606)
Święto pieczonego ziemniaka w grupie „ŻABKI" z Przedszkola Nr 2 12-10-2016

08

28 października 2016 roku dzieci z grypy III „Żabki" wraz ze swoimi paniami i rodzicami wybrały się na wycieczkę, by wspólnie spędzić Święto Pieczonego Ziemniaka.

(551)
Szczęśliwe Zajączki z Przedszkola Nr 3 na wycieczce w Białymstoku 12-10-2016

15

Każda wycieczka stwarza doskonałą okazję do wyzwalania wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń, wzbudza ich ciekawość poznawczą, stwarza liczne sytuacje wychowawcze w tym również te, które sprzyjają kształtowaniu pozytywnych relacji miedzy dziećmi. W piątek roku 2016 wyruszyliśmy do Białegostoku do Krainy „Dzień Pełen Wrażeń".(425)

Dzieci z Przedszkola Nr 3 w białowieskiej pasiece u dziadka Mikołaja Korcha 11-10-2016

11

26 września dzieci z grupy „Żubrów” były na wycieczce w Białowieży, na specjalne zaproszenie dziadków naszego wychowanka Mikołaj Korcha. Korzystając z okazji, iż dziadek Mikołaja jest proboszczem tutejszej parafii prawosławnej, zwiedziliśmy zabytkową cerkiew z końca XIX wieku z jedynym w Polsce ikonostasem z chińskiej porcelany. Dowiedzieliśmy się też, iż pierwszymi, parafianami tej cerkwi była carska rodzina, która w Białowieży miała swój pałac. Domyśliliśmy się też dlaczego nasz Mikołaj nosi takie imię… Białowieska świątynia jest pod wezwaniem św. Mikołaja.(620)

Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Nr 3 11-10-2016

01
Po raz drugi w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. 20 września wszystkie dziewczynki manifestowały ten dzień w ubraniach w kolorze różowym (te duże „dziewczynki" też!) a chłopaki w strojach niebieskich. Istotnym dodatkiem ubioru były okolicznościowe medale, które przypieczętowały swym wizerunkiem dzisiejsze święto. Już prawie jesienny czas uroczystości podkreśliła Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, dekorując salę wniesionymi wrzosami oraz składając jeszcze gorące jak lato życzenia zebranym przedszkolakom.(516)

Uroczystość wręczenia Stypendium Burmistrza Miasta Hajnówka im. Pelagii Ponieckiej za wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne i sportowe 10-10-2016

90

W dniu 7 października br. odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnionym uczniom hajnowskich szkół podstawowych i gimnazjów aktów przyznania stypendium Burmistrza Miasta Hajnówka im. Pelagii Ponieckiej za wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne lub sportowe w roku szkolnym 2015/2016.

(1010)
'New Hope' Afryka - prelekcja 26-09-2016

02

15 września 2016 gościem Naszej Szkoły był pan Paweł Huk - podróżnik, założyciel fundacji 'New Hope' Afryka. Przeprowadził on dwie prelekcje: dla uczniów klas IVa i IVb oraz dla uczniów klas VIa i VIb.(710)

Grupa teatralna z Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce na uroczystości z okazji XXII rocznicy powstania klubu "Dąb" 22-09-2016

05

17 września br. w budynku Zespołu Szkół nr 2 w Hajnówce odbył się bal z okazji XXII rocznicy powstania Hajnowskiego Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin Klubu „Dąb". Wśród licznych gości byli obecni przedstawiciele władz miasta, które od lat popierają ideę zabawy bez alkoholu. W celu uświetnienia imprezy władze Klubu zaprosiły młodych aktorów naszej szkoły.(629)

Międzynarodowy Dzień Kropki w Przedszkolu nr 2 21-09-2016

16

W dniu 15.09.2016r. przedszkolaki z grupy II i IV z Przedszkola nr 2 po raz pierwszy obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.(551)

DZIEŃ MARZYCIELA w Przedszkolu nr 2 19-09-2016

21
08.09.2016r. - Dzień Marzyciela to święto każdego z nas. W tym dniu nasze przedszkolaki z grupy II "Biedroneczki" i IV "Wiewióreczki" z Przedszkola nr 2 wraz ze swoimi paniami chodziły z głowami w chmurach niczym "Dyzio Marzyciel" J.Tuwima.

(636)
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 02-09-2016

20

Dwa miesiące wakacji minęły błyskawicznie i uczniowie musieli wrócić do szkolnych ławek. Tradycyjnie, 1 września, zamiast lekcji odbyła się uroczysta gala i spotkanie organizacyjne z wychowawcą. W niektórych szkołach uczniowie klas pierwszych w obecności dyrekcji, nauczycieli, zaproszonych gości, rodziców i pozostałych uczniów złożyli ślubowanie.

(991)
Innowacja Pedagogiczna Podlaskiego Kuratora Oświaty w Przedszkolu Nr 2 w Hajnówce 15-07-2016

15

W dniach 6-7 czerwca 2016 r. w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce odbył się I Turniej Układania Puzzli „Zostań mistrzem puzzli”. Turniej został wpisany do rejestru innowacji pedagogicznej Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka Pana Jerzego Siraka.

(972)
Przedszkolaki z grupy IV z wizytą w Straży Granicznej w Narewce 14-07-2016

15

Jak niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca funkcjonariuszy Straży Granicznej mogli się przekonać przedszkolaki Przedszkola nr 2.(964)

Dzień Pustej Klasy 2016 14-07-2016

Czy słyszeliście o Dniu Pustej Klasy? Jest to pomysł, który powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. W tym roku, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła" wraz z partnerami z Czech, Słowacji i Węgier zaprosił 967 szkół z całego kraju do wspólnego świętowania.(860)

Uroczyste podsumowanie Rodzinnego Konkursu Fotograficznego w Przedszkolu nr 5 13-07-2016

 18 DCE

16 czerwca w Przedszkolu nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie V Edycji Rodzinnego Konkursu Fotograficznego, w tym roku pod hasłem Oczarował nas pełen magii las. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice i dzieci biorące udział w konkursie oraz goście specjalni Pani Urszula Olejnicka z Nadleśnictwa Browsk, Pani Paulina Król z Nadleśnictwa Hajnówka i Pan Zbigniew Dzwonkowski - fotograf.

(605)
Próbna ewakuacja z Przedszkola Nr 2 w Hajnówce 13-07-2016

07

Realizując wymogi rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Szefa Obrony Cywilnej Kraju, szefów obrony cywilnej województw, powiatów i gmin, wytycznych Wojewody Podlaskiego z dnia 28 grudnia 2013 roku do działalności w zakresie obrony cywilnej w 2014 roku oraz wytycznych Burmistrza Miasta Hajnówka z dnia 03 stycznia 2014 roku do działalności w zakresie obrony cywilnej w 2014 roku i rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719), które reguluje kwestię ewakuacji z obiektów: właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami,...

(654)
"W naszym niezwykłym domu nie będzie nudzić się nikomu"- zabawy konstrukcyjne w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce 13-07-2016

24
Dzień aktywności dziecka w grupie III " Wiewióreczki".(506)

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                     Kontakt do referatów

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

smoking notice . Zyrandole i opraw oswietleniowych w Polsce . post