Mistrzostwa Powiatu Hajnowskiego w Trójboju LA

14

Kilka lat czekali młodzi adepci lekkiej atletyki na kontynuację na wyższych szczeblach wspaniałych zawodów dla najmłodszych – Trójboju LA. Bieg na 60 m., skok w dal i rzut piłeczką palantową, to doskonały sprawdzian szybkości, skoczności i siły. Wszystkie te cechy motoryczne będzie można wykorzystać już za rok, startując w czwórboju. Jednak trzeba będzie popracować nad kondycją, gdyż dojdzie czwarta konkurencja - bieg wytrzymałościowy na 600 i 1.000m.

 

Rywalizacja między dziewięcioma reprezentacjami (42 osoby) odbyła się 22 maja 2019r. na Orliku przy SP 1 w Hajnówka.

Według nowego regulaminu do punktacji łącznej reprezentacji wchodzi suma punktów czterech najlepszych zawodników z drużyny.

To jedna z niewielu imprez sportowych, w której wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a wręczali je nauczyciele wychowania fizycznego.

Zawody zostały dofinansowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Hajnówce w ramach składanych ofert.

Organizator - Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce.

DZIEWCZĘTA

I miejsce - SP 4 HAJNÓWKA I - 323 pkt.awans do Grupy Południowej

II miejsce - SP CZYŻE - 284 pkt.awans do Grupy Południowej

III miejsce - SP 1 HAJNÓWKA - 257 pkt.

IV miejsce - SP NAREW - 162 pkt.

NAJLEPSZE INDYWIDUALNIE W KLASYFIKACJI ŁĄCZNEJ

I – Oliwia Masajło (SP 4 Hajnówka) - 106 pkt.

II – Natalia Gierasimiuk (SP 4 Hajnówka) - 96 pkt.

III – Amelia Wiśniewska (SP Czyże) - 92 pkt.

IV – Anna Augustynowicz (SP 1 Hajnówka) - 86 pkt.

V – Gabriela Gołub (SP 4 Hajnówka) – 72 pkt.

NAJLEPSZE W BIEGU NA 60 M.

I – Oliwia Masajło (SP 4 Hajnówka) – 10,17

II – Amelia Wiśniewska (SP Czyże) – 10,21

III – Natalia Gierasimiuk (SP 4 Hajnówka) – 10,25

IV – Dżesika Kiersnowska (SP Czyże) – 10,26

V – Gabriela Gołub (SP 4 Hajnówka) – 10,34

NAJLEPSZE W SKOKU W DAL

I – Natalia Gierasimiuk(SP 4 Hajnówka) – 3,50 m

II – Oliwia Msajło (SP 4 Hajnówka) – 3,50 m

III – Amelia Wiśniewska (SP Czyże) – 3,46 m

IV – Aleksandra Andrejuk (SP Czyże) – 3,20 m

V – Martyna Oksentowicz (SP 4 Hajnówka) – 3,16 m.

NAJLEPSZE W RZUCIE PIŁECZKĄ PALANTOWĄ

I – Anna Augustynowicz (SP 1 Hajnówka) – 29,0 m

II – Oliwia Masajło (SP 4 Hajnówka) – 23,0 m.

III – Marta Korcz (SP Narew) – 22,0 m.

IV – Natalia Gierasimiuk (SP 4 Hajnówka) – 18,0 m.

V – Gabriela Gołub (SP 4 Hajnówka) – 17,0 m.

 Amelia Wiśniewska (SP Czyże) – 17,0 m.

Martyna Sapieżko (SP 1 Hajnówka) – 17,0 m.

CHŁOPCY

I miejsce – SP 1 HAJNÓWKA – 389 pkt. – awans do Grupy Południowej

II miejsce – SP NAREWKA - 285 pkt. – awans do Grupy Południowej

III miejsce - SP 4 HAJNÓWKA– 213

IV miejsce – SP CZYŻE – 108 pkt.

V miejsce - SP NAREW  80 pkt.

NAJLEPSI INDYWIDUALNIE W KLASYFIKACJI ŁĄCZNEJ

I – Jakub Drużba (SP 1 Hajnówka) - 111 pkt.

II – Kacper Sochacki (SP 1 Hajnówka) - 104 pkt.

III – Igor Radziecki (SP 1 Hajnówka) - 89 pkt.

IV – Kamil Hłasko (SP 1 Hajnówka) - 85 pkt.

V – Janusz Czarnecki (SP Narewka) - 77 pkt.

NAJLEPSI W BIEGU NA 60 M.

I – Eryk Urynowicz (SP 1) Hajnówka – 9,30

II – Igor Radziecki (SP 1 Hajnówka) – 9,46

III – Jakub Drużba (SP 1 Hajnówka) – 9,58

IV – Bartosz Tarasiuk (SP 4 Hajnówka) – 9,62

V – Janusz Czarniecki (SP Narewka) – 9,70

NAJLEPSI W SKOKU W DAL

I – Eryk Urynowicz (SP 1 Hajnówka) – 3,90 m

II – Igor Radziecki (SP 1 Hajnówka) – 3,75 m

III – Jakub Drużba (SP 1 Hajnówka) – 3,75 m

IV – Kacper Sochacki (SP 1 Hajnówka) – 3,70 m

V – Andrzej Filinowicz (SP Narewka) – 3,70 m

NAJLEPSI W RZUCIE PIŁECZKĄ PALANTOWĄ

I – Kacper Sochacki (SP 1 Hajnówka) – 43,0 m

II – Jakub Drużba (SP 1 Hajnówka) – 41,0 m

III – Kamil Hłasko (SP 1 Hajnówka) – 37,0 m

IV – Michał Chodakowski (SP Narew) – 33,0 m

V – Igor Radziecki (SP 1 Hajnówka) – 29 m.

Mistrzostwa Grupy Południowej odbędą się 31.05.2019r w Białymstoku.

Swój udział w zawodach potwierdziła SP 4 Hajnówka i SP Narewka.

Przewodniczący Powiatowego SZS

Janusz Ludwiczak


KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.