Dzień Niepodległości przy pingpongowych stołach

84

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiegne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Ten dzień miał również szczególne znaczenie dla 80 pingpongistów, którzy uczestniczyli w 98 rocznicę niepodległości w VIII edycji Turnieju Tenisa Stołowego im.Jarosława Leszczyńskiego.

Po uroczystym otwarciu zawodów przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Mirosława Awksentiuka i wysłuchaniu hymnu Polski, przystąpiono do rywalizacji na hali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Hajnówce.

Rozgrywki przeprowadzono w dwóch kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej, seniorskiej i oldboja. System uzależniony był od ilości zgłoszeń w danym roczniku.

Za miejsca I-IV zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i medale, które wręczali: wiceburmistrz Miasta Hajnówka Andrzej Skiepko, dyrektor OSiR Mirosław Awksentiuk oraz przedstawiciele miast Cezary Falkowski (Bielsk Podlaski), Janusz Lipiński (Czeremcha) i Edward Poniecki (Hajnówka). Wyróżniono również pucharem najstarszego zawodnika – Edwarda Ponieckiego z Hajnówki – 79 lat.

Organizator tj. Ośrodek Sportu i Rekreacji składa serdeczne podziękowanie Dyrekcji ZS nr 1 w Hajnówce za bezpłatne udostępnienie sali gimnastycznej i stołów pingpongowych oraz zawodnikom za pomoc w sędziowaniu zawodów.

Po zakończonym turnieju najstarsze kategorie zawodników wraz z panią Leszczyńską, udały się na grób Jarka, gdzie zapalono znicze, złożono pamiątkowy medal oraz zmówiono modlitwę w towarzystwie księdza Marka Jurczuka.

 

SZKOŁY PODSTAWOWE – Chłopcy – kl.IV młodsi (rocznik 2006 i mł.)

I miejsce – Michał Jurczuk (SP 14 Białystok)

II miejsce – Grzegorz Tereszkiewicz (SP 26 Białystok)

III miejsce – Jakub Rakowski (SP Czeremcha)

 

SZKOŁY PODSTAWOWE – Dziewczęta – kl.VI – V (rocznik 2004 – 2005)

I miejsce – Katarzyna Ziniewicz (SP Czeremcha)

II miejsce – Aleksandra Jurczuk (SP 3 Hajnówka)

III miejsce – Paulina Dmitruk (SP 3 Hajnówka)

IV miejsce – Natalia Sienkiewicz (SP 3 Hajnówka)

V miejsce – Amelia Kurhaniewicz (SP 3 Hajnówka)

 

SZKOŁY PODSTAWOWE – Chłopcy – kl.VI – V (rocznik 2004 – 2005)

I miejsce – Michał Jurczuk (SP 14 Białystok)

II miejsce – Marcin Siekierko (SP Siemiatycze)

III miejsce – Michał Ginszt (SP Dubiny)

IV miejsce – Grzegorz Tereszkiewicz (SP 26 Białystok)

V miejsce – Igor Jastrzębski (SP Siemiatycze)

VI miejsce – Damian Niesterczuk (SP Dubiny)

VII-VIII miejsce – Łukasz Ancutko (SP Narewka)

- Grzegorz Golonko (SP 3 Hajnówka)

IX-X miejsce – Piotr Andrzejewski (SP 3 Hajnówka)

- Krzysztof Omelianiuk (SP 3 Hajnówka)

 

SZKOŁY GIMNAZJALNE – Dziewczęta – kl.I - III (rocznik 2001 – 2003)

I miejsce – Paulina Paczuska(PG Czeremcha)

II miejsce – Katarzyna Ziniewicz (SP Czeremcha)

III miejsce – Monika Tereszkiewicz (PG 16 Białystok)

IV miejsce – Daria Górska (PG Dubiny)

V miejsce – Aleksandra Jakubowska (PG Dubiny)

 

SZKOŁY GIMNAZJALNE – Chłopcy – kl.I - III (rocznik 2001 – 2003)

I miejsce – Kacper Norwa (PG Patków)

II miejsce – Emil Knapiukk (PG Patków)

III miejsce – Jakub Iwaniuk (SP Augustowo)

IV miejsce – Michał Ginszt(SP Dubiny)

V-VI miejsce – Jakub Łomaszkiewicz (PG Narewka)

- Marcin Siekierko (SP Siemiatycze)

VII-VIII miejsce – Marceli Maderski (PG Patków)

- Adrian Siekierko (PG Siemiatycze)

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – Dziewczęta – kl.I - III (rocznik 1998 – 2000)

I miejsce – Wiktoria Sośniuk (IV LO Białystok)

II miejsce – Paulina Paczuska (PG Czeremcha)

III miejsce – Sylwia Turkiewicz (TL Białowieża)

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – Chłopcy – kl.I - III (rocznik 1998 – 2000)

I miejsce – Kacper Norwa (PG Patków)

II miejsce – Emil Knapiuk(PG Patków)

III miejsce – Paweł Łukianiuk(ZSE Białystok)

IV miejsce – Damian Ancutko (LO SM Białystok)

V-VI miejsce – Wiesław Borkowski (ZSZ Hajnówka)

- Dawid German (LO 9 Białystok)

VII-VIII miejsce – Aleksander Ostrowierch (LO DNJB Hajnówka)

- Maciej Marczuk (ZSZ Hajnówka)

IX-XI miejsce - Eryk Tyczyno (TL Białowieża)

- Krystian Makac (LO 1 Hajnówka)

- Tomasz Selwesiuk (ZSZ Hajnówka)

 

SENIORKI

I miejsce – Hanna Sośniuk (Czeremcha)

II miejsce – Wiktoria Sośniuk (Czeremcha)

III miejsce – Beata Struk (ZSZ Hajnówka)

IV miejsce – Agnieszka Prokopiuk (Dubicze C.)

 

SENIORZY – rocznik 1997 - 1975

I miejsce – Romanowski Marcin(Bielsk Podlaski)

II miejsce – Artur Górski (Bielsk Podlaski)

III miejsce – Jarosław Szeremuszyn (Białystok)

IV miejsce – Adrian Kozaczuk(Hajnówka)

V-VI miejsce – Karol Charytonow (Hajnówka)

- Tomasz Moczulski (Perlejewo)

VII-VIII miejsce – Marcin Kojło (Dubiny)

- Daniel Sawicki (Siemiatycze)

IX-XII miejsce – Adam Borowik (Hajnówka)

- Wojciech Orzechowski (Hajnówka)

- Dawid Moroz (Dubiny)

- Marek Charytoniuk (Hajnówka)

XIII-XVI miejsce – Przemysław Pawluczuk (Czeremcha)

- Łukasz Siekan (Dubiny)

- Rafał Parafiniuk (Siemiatycze)

- Jacek Starosielnik (Dubicze C.)

 

Oldboje – rocznik 1974 i starsi

I miejsce –Adam Stepaniuk (Czeremcha)

II miejsce – Janusz Ludwiczak (Hajnówka)

III miejsce – Andrzej Makulski (Czeremcha)

IV miejsce – Jerzy Mieczyński (Hajnówka)

V-VI miejsce – Janusz Lipiński (Czeremcha)

Andrzej Siekierko (Siemiatycze)

VII-VIII miejsce – Stefan Chirko (Hajnówka)

- Cezary Falkowski (Bielsk Podlaski)

IX-XII miejsce - Dariusz Hajduczenia (Hajnówka)

- Sylwester Norwa (Patków)

- Andrzej Kryczka (Siemiatycze)

- Wiktor Tetiurka (Michałowo)

XIII-XVI miejsce – Bogdan Rakowski (Czeremcha)

- Jerzy German (Hajnówka)

- Edward Poniecki (Hajnówka)

- Jerzy Miszczuk (Hajnówka)

XVII-XIX miejsce – Eugeniusz Ostapczuk (Narewka)

- Mirosław Dziewiński (Siemiatycze)

- Ryszard Kowalski (Czeremcha)

Menadżer Sportu – Janusz Ludwiczak


Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Lodowisko


Rowerzysta na drodze


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

Klub Karate Tradycyjnego


 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                     Kontakt do referatów

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.