II Hajnowska Dwunastka

0215_miniNa początku, biegli w stadzie jak dziki, później, przez las, samotnie jak wilki… - „II Hajnowska Dwunastka” za nami.

 

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Jerzy Sirak – Burmistrz Miasta Hajnówka, Grzegorz Bielecki – Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka i Mirosław Awksentiuk – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce.

Dwunastokilometrowy bieg przez las, to wspaniałe uczczenie Międzynarodowego Roku Lasu.

– Jest rok lasu dla wszystkich ludzi, nie tylko dla leśników – podkreślił  na otwarciu Grzegorz Bielecki. – Jest to rok, dla wszystkich obywateli świata. Naszym zawodowym obowiązkiem, jest przypominanie, byśmy zwracali uwagę na las, żebyśmy zwracali uwagę na otaczającą nas przyrodę, i byśmy z niej korzystali w sposób zrównoważony. Jestem głęboko przekonany,  iż te 12 km, które Państwo przebiegniecie będzie miało charakter jak najbardziej poznawczy. Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka obiecał, iż Hajnowska Dwunastka wejdzie na trwałe do kalendarza sportowego o charakterze bliskim przyrodzie.

– Jest nam niezmiernie miło, że liczba uczestników II Hajnowskiej Dwunastki dwukrotnie wrosła w stosunku do roku ubiegłego. Mamy również nadzieję, iż z roku na rok będzie coraz większe zainteresowanie. Burmistrz powitał wszystkich zebranych, życzył szczęśliwego dotarcia do mety i udanej zabawy integracyjnej.

Organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Wszystko było dograne. Zapisy i odbiór imiennych numerów startowych odbywał się na peronie Stacji Kolejki Leśnej, szatnie w wagonach, a pod drzewem czekała gorąca kawa i herbata. Po biegu wszyscy otrzymali drewniane, również imienne medale. Pięcioro najlepszych w kategorii kobiet i mężczyzn, z rąk burmistrza miasta Jerzego Siraka i byłego burmistrza Anatola Ochryciuka otrzymało statuetki, charakterystyczne dla naszego regionu. Dodatkowo Nadleśniczy Grzegorz Bielecki wręczył puchary zwycięzcom obu kategorii.

Na drewnianym podium stanęli:

MĘŻCZYŹNI:

I miejsce – Andrzej Godlewski z Jedwabnego –  44,18,

II miejsce –  Paweł Ożarowski z Brańska – 45,16

III miejsce –  Karol Wasiluk z Kleszczel – 47,25

IV miejsce – Mirosław Bączek z Łomży – 47,52

V miejsce – Andrzej Filipiuk z Hajnówki – 48,14

 KOBIETY

I miejsce – Anna Wojtulewicz z Białegostoku – 45,17

II miejsce – Monika Suchar z Orli – 53,26

III miejsce – Sylwia Cymek z Piątnicy –  56,08

IV miejsce – Marta Pietraszuk z Terespola    56,23

V miejsce – Edyta Daniluk z Hajnówki – 59,49

 

Z biegaczy hajnowskich najwyżej uplasowali się: Edyta Daniluk (59,49) i Andrzej Filipiuk z Klubu Biegacza Hajnówka (48,14), oboje zajęli 5 miejsce. W biegu uczestniczyło 15 hajnowian.

Hajnowskiego biegu nie mógł opuścić również Andrzej Pleskowicz, Wójt Gminy Narew, który z wynikiem 51,38 zajął 12 miejsce. Organizatorzy biegu twierdzą, iż swoim udziałem  pan Andrzej udowodnił, że dbać o kondycję fizyczną i zdrowy styl życia może każdy, bez względu na pełnioną funkcję, ani związane z nią obowiązki.

W tym roku organizatorzy zmienili trasę, co dla większości zawodników nie miało większego znaczenia. Dla nich liczył się fakt, iż te dwanaście kilometrów mogą pobiec przez piękny las. I właśnie dlatego, Hajnowska Dwunastka w tym roku zachęciła większą ilość osób. W biegu uczestniczyło 72 osoby, w tym 12 kobiet. Wielu z nich przyjechało z rodzinami, by wspólnie, po biegu, bawić się na imprezie integracyjnej. Specjały regionalnej, podlaskiej kuchni, pieczony dzik przygotowany przez łowczego hajnowskiego Nadleśnictwa Andrzeja Łukaszewicza smakowały wyśmienicie. Rozmowy i biesiadowanie umilił koncert zespołu folkowego „Czeremszyna”. Nie zabrakło też chętnych do tańca…

– Na początku biegłem w stadzie  jak dzik, później samotnie jak wilk…. Drugi raz zjadła ambicja i na naszych terenach wystartowałem za ostro… podsumowuje swój bieg Piotr Iwaniuk – Na pewno pobiegnę w następnej dwunastce, bo trzeba biegać. Wszystkim polecam.

Andrzej Zieniewicz w Hajnowskich biegach uczestniczył już wiele razy. – Biegło mi się bardzo dobrze. Bardzo fajna trasa, a świeże powietrze trzymało człowieka przy życiu… W Hajnówce zawsze jest bardzo sympatycznie. Przyjechało wielu znajomych, jak również nowych biegaczy, co cieszy. W Polsce nie ma zbyt dużo biegów przełajowych, a ten jest taki prawdziwy, dobrze zorganizowany… Wszyscy są zadowoleni. Osobiście uważam, iż lepiej jak jest start i meta w jednym miejscu – mniej kłopotów organizacyjnych.  Tu jest również zaplecze socjalne. Oczywiście planuję przyjechać za rok – nie można tego odpuścić.

Ja widać, zmiana trasy niektórym posłużyła. Andrzej  Godlewski był pierwszy na linii mety. – Na Hajnowskiej Dwunastce jestem po raz drugi, w tamtym roku do mety dobiegłem pięty. Pierwsze km biegliśmy grupą, później się rozdzieliliśmy. Dobrze osłoniętą trasą, bez wiatru biegło mi się bardzo dobrze. W tym roku wziąłem również udział w Hajnowskim Półmaratonie, byłem chyba 7. Myślę, że następnym razem będzie lepiej.

– Trasa była dobrze wytyczona i wyznaczona – zaznaczają Dorota Bartoszewicz i Anatol Kot. – Nie biegłam w tamtym roku, ale zmiana trasa mi się podoba – śmieje się Edyta Daniluk, która, tak jak Dorota i Anatol również obiecuje swoją obecność w następnym biegu.

Wiera Stasiewicz zachwyca się przepiękną trasą. – Biegliśmy po prawdziwym lesie. Takich biegów powinno być więcej. W tamtym roku nie biegłam, więc nie mogę porównać trasy. Myślę, że nasz półmaraton też mógłby przebiegać przez środek puszczy. Warszawiacy przyjeżdżają po to, by pobiegać po naszej puszczy, zresztą bardzo pięknej. O zawodach w Hajnówce mówi się w świecie biegaczy. – Z mężem jesteśmy rozpoznawani jako hajnowianie. To jest nasz 20 start w tym roku. Maratony biegaliśmy między innymi w Krakowie, Podolińcu po stronie Słowackiej, Świnoujściu, Wrocławiu i w Warszawie. Pani Wiera podkreśla, że człowiek jak nie spróbuje, to nie będzie wiedział jak się biega…

– Mamy nadzieję, że zawody znalazły uznanie w oczach uczestników oraz ich rodzin i w następnej, przyszłorocznej edycji w Hajnówce będziemy gościć jeszcze większą grupę zawodników – już dziś organizatorzy zapraszają na kolejne biegi.

Większość zawodników już po biegu zadeklarowało swoją obecność w przyszłym roku. Zawodniczka Podlasia Białystok –  Anna Wojtulewicz była najlepsza wśród kobiet. Z czasem – 45,17 otrzymała trzeci wynik w kat. open. Było bardzo miło gościć u nas taką zawodniczkę. Pani Anna trenuje 8 lat, w chwili obecnej  pod okiem Tomasza Dąbrowskiego.  Anna Wojtulewicz w roku 2008 reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych w Brukseli. W roku 2009 zdobyła złoty medal na Młodzieżowych  Mistrzostwach Polski w  Białej Podlaskiej na dystansie 3000m z przeszkodami i srebrny medal  w  Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Stalowej Woli. W tym samym roku reprezentowała również Polskę na Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych w Irlandii i na Meczu Międzynarodowym  w Niemczech. Tam też zajęła 2 miejsce na dystansie 3000 m z przeszkodami. W roku 2010 zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych  w Bydgoszczy. – Biegło się dobrze i treningowo. W Hajnówce jestem po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Ogólnie biegam krótsze biegi – 10 km,  8 km. To była moja pierwsza dwunastka. Do Hajnówki przyjechałam na zaproszenie Romana Sacharczuka i nie żałuję. Trasa bardzo fajna… Przez całą trasę, szczególnie na  zakrętach widziałam pierwszego zawodnika, ale biegłam treningowo i nie myślałam, by go przegonić…

Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji dziękują za pomoc przy realizacji imprezy sportowej – Pani Dyrektor Sprzedaży PKO BP S.A. Halinie Niesteruk, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Hajnówka Grzegorzowi Bieleckiemu i jego pracownikom, Funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Białowieży, Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Realizacja zadania byłaby niemożliwa bez pomocy Emilii Rynkowskiej, Lucyny Waszkiewicz i uczennic z ZS nr 2, Piotra Oksentowicza, Edwarda Ponieckiego, Romana Daniluka, Zdzisława Stankowskiego i Luizy Ludwiczak. Kierujemy do Was serdeczne podziękowania.

 

Organizatorzy:

 • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce
 • PKO BANK POLSKI S.A.
 • Nadleśnictwo Hajnówka
 • Urząd Miasta Hajnówka
 • Klub Sportowy Puszcza w Hajnówce

Sponsor Główny:

 • PKO BANK POLSKI S.A.

Sponsorzy Biegu:

 • Nadleśnictwo Hajnówka
 • Urząd Miasta Hajnówka
 • DOMLUX MARKET Michał Puc
 • Firma ANDREWPOL Andrzej Pryczynicz
 • Firma MAREND – Skład Opału w Hajnówce

 

Wyniki II Hajnowskiej Dwunastki

MĘŻCZYŹNI

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

NR

MIASTO

CZAS

1

Godlewski Andrzej

2

Jedwabne

44,18

2

Ożarowski Paweł

49

Brańsk

45,16

3

Wasiluk Karol

79

Kleszczele

47,25

4

Bączek Mirosław

81

Łomża

47,52

5

Filipiuk Andrzej

72

Hajnówka

48,14

6

Suchar Eugeniusz

99

Orla

48,58

7

Mirocha Jan

35

Białystok

49,15

8

Weremczuk Marcin

78

Hajnówka

49,42

9

Łączny Jacek

8

Osiek n/Wisłą

49,58

10

Drężek Krzysztof

54

Grajewo

50,07

11

Dziekoński Tadeusz

26

Białystok

51,06

12

Pleskowicz Andrzej

80

Narew

51,38

13

Nowak Paweł

68

Kalinowo

52,58

14

Kot Anatol

42

Hajnówka

53,03

15

Ostrowierch Tarasij

73

Hajnówka

53,21

16

Zieniewicz Andrzej

18

Kleosin

53,23

17

Sawicki Adam

9

Grajewo

53,32

18

Dworakowski Andrzej

39

Łapy

54,10

19

Wyrwas Tadeusz

3

Giełczyn

54,23

20

Szymański Dariusz

63

Łomża

54,26

21

Sieńczuk Adam

65

Białowieża

55,02

22

Sawicki Piotr

27

Białystok

55,05

23

Małkiński Józef

53

Bydgoszcz

55,32

24

Raciborski Krzysztof

46

Łapy

55,36

25

Borowski Michał Krzysztof

50

Grajewo

55,40

26

Pietraszuk Bogdan

21

Terespol

56,33

27

Teca Sebastian

41

Siedlce

57,15

28

Sobieszek Marek

85

Sulbiny

57,27

29

Chodakowski Łukasz

88

Dubiny

58,29

30

Tyburczy Krzysztof

31

Białystok

58,51

31

Szycik Waldemar

56

Grajewo

59,40

32

Wieliczko Karol

33

Białystok

59,42

33

Niziński Mariusz

1

Podgórze

59,49

34

Sirak Michał

95

Hajnówka

1,00,00

35

Suchcicki Marek

66

Jasienica

1,00,10

36

Rzadkiewicz Jarosław

12

Toruń

1,02,28

37

Dubiński Daniel

92

Białystok

1,03,27

38

Kardasz Waldemar

43

Białystok

1,03,42

39

Moczyński Leszek

15

Bydgoszcz

1,04,19

40

Gordon Roman

20

Bydgoszcz

1,04,23

41

Olesiewicz Wiesław

59

Białystok

1,04,58

42

Gardziejczyk Grzegorz

91

Białystok

1,06,25

43

Iwaniuk Piotr

37

Hajnówka

1,07,52

44

Cienkosz Dariusz

24

Biała Podlaska

1,07,57

45

Lewsza Michał

44

Grabówka

1,09,42

46

Rzadkiewicz Krzysztof

13

Łubianka

1,10,15

47

Jacenko Maciej

40

Warszawa

1,13,37

48

Wądołkowski Łukasz

47

Białystok

1,13,47

49

Kruczkowski Łukasz

28

Grabówka

1,13,55

50

Wilkaniec Krzysztof

4

Hajnówka

1,15,00

51

Stasiewicz Leoncjusz

83

Hajnówka

1,16,50

52

Świderski Paweł

98

Grajewo

1,19,58

53

Siegień Łukasz

11

Hajnówka

1,20,13

54

Borkowski Maciej

76

Hajnówka

1,21,41

KOBIETY

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

NR

MIASTO

CZAS

1

Wojtulewicz Anna

93

Białystok

45,17

2

Suchar Monika

61

Orla

53,26

3

Cymek Sylwia

58

Piątnica

56,08

4

Pietraszuk Marta

22

Terespol

56,23

5

Daniluk Edyta

96

Hajnówka

59,49

6

Bartoszewicz Dorota

6

Hajnówka

1,05,05

7

Grabowska Anna

57

Szczytno

1,05,12

8

Dubij Joanna

89

Białystok

1,07,12

9

Orłowska-Dudko Ewa

87

Białystok

1,08,21

10

Stasiewicz Wiera

84

Hajnówka

1,08,40

11

Roj-Rojewska Urszula

34

Białystok

1,09,09

12

Kędzierska Agnieszka

97

Wąsasz

1,11,07

13

Tyburczy Ewa

30

Białystok

1,14,46

14

Suszenok Olga

86

Białystok

1,15,45

15

Iwaniuk Halina

90

Hajnówka

1,16,50

16

Płońska Justyna

94

Białystok

1,20,13

17

Borkowska Justyna

77

Hajnówka

1,21,41

 

Więcej o biegu można przeczytać tutaj:

http://maratonka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=149:

http://rochjasienica.futbolowo.pl/news

http://maratonka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=148

Emilia Rynkowska

 

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Hajnówka Biega


Rowerzysta na drodze


Lodowisko


Hajnowskie Morsy


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Klub Karate Tradycyjnego

Parkiet Hajnówka lekkoatletyka

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

 • judo
 • kulturystyka

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.