Sztuka, wyroby rękodzieła

Lista podmiotów związanych z kulturą Regionu Puszczy Białowieskiej – producenci wyrobów tradycyjnych, ekologicznych i regionalnych oraz artyści ludowi

 

MALARSTWO

Budzyński Zbigniew – malarstwo, Hajnówka, tel. 683 39 26 więcej

Gminny Ośrodek Kultury w Narewce, ul. Nowa 3, Narewka

Gwoździk Bolesław – malarstwo, ul. Nowowarszawska 17/14, Hajnówka, tel. 683 22 22

Gagan Piotr – malarstwo, Hajnówka, tel. 683 22 35 www.gagan.softas.pl

Janowski Mikołaj – malarstwo, Stare Berezowo 49, Hajnówka

Kuradczyk Henryk – malarstwo, ul Południowa 32, Hajnówka więcej,

Kierdelewicz Tamara – malarstwo, ul Brzozowa 14, Czeremcha

Kiełbaszewski Michał – malarstwo, ul Reja 7/2, Hajnówka

Kiersnowska Joanna - malarstwo, grafika więcej

Kabac Wiktor – malarstwo, Hajnówka, tel. 682 22 54

Ostapiuk - Jańczuk Diana - malarstwo, Nowosady 160, Hajnówka

Perszko Jarosław więcej

Żedź Sergiusz – płaskorzeźby z drewna o tematyce sakralnej więcej

Żywolewski Stanisław – malarstwo, rzeźbiarstwo – wernisaż dnia 22 lipca 2011 r.

 

WYPIEKI WŁASNE I ZIOŁA

Bogdańska Swietłana – uprawa ziół, ul Tropinka 93, Białowieża, tel. 681 25 01

Charkiewicz Lena – produkcja i sprzedaż ziół, Planta 41, Narewka, tel. 685 81 61

Grygoruk Luba, ul. Podmiejska 4, Hajnówka

Kierdelewicz Nina – wypiek chleba, ul Szkolna, Czeremcha, tel. 685 02 02

Patejuk Tekla – wypiek chleba, pierogów, bułek, Łozice 2, Hajnówka, tel. 685 31 62

Runo sp. z o. o. – zioła, ul Białowieska 40, Hajnówka, tel 682 31 62

 

 

MIODY I WYROBY Z WOSKU PSZCZELEGO

Bujnowski Jerzy – miody odmianowe, ul. Kołodzieja 18, Hajnówka, tel. 682 24 25

Droń Wanda, Jerzy – miody odmianowe, ul Tropinka , Białowieża, tel. 681 24 34

Gruszewski Sergiusz – miody odmianowe, ul Górna 110, Hajnówka, tel. 683 45 77

Golonko Stefan – miód wyroby z wosku pszczelego, Orzeszkowo 47, Hajnówka, tel. 684 31 82

Kaziemieruk Michał – wyroby z pożytków pszczelich, Suchowolce 92, Kleszczele, tel. 681 83 26

Orlicki Wojciech – miód, ul. Zbożowa 9, Hajnówka, tel. 683 20 47

Puc Zdzisław – miody odmianowe, ul Batorego 33/15, Hajnówka, tel. 682 37 91

Sankiewicz Witalis – sprzedaż miodu, ul. Dobrowodzka 22, Kleszczele, tel. 681 81 26

Sapiołko Eugeniusz – miód, wyroby z pożytków pszczelich, ul Hajnowska 1a,  Narewka, tel. 685 83 88

Siegień Aleksander – miód, ul.3 Maja 56/23, Hajnówka,  tel. 682 37 91

Urynowicz Zbigniew – miód, ul. Piłsudskiego 4c, Hajnówka,  tel. 682 33 46

Wilczewski Jan – miody odmianowe, świece, ul. Kościuszki 4,  Hajnówka, tel. 683 34 01

 

GALANTERIA DREWNIANA, WIKLINIARSTWO I RZEŹBA

Androsiuk Anatol – produkcja bryczek, wozów, wiatraków, ul 1 Maja 33a,  Czeremcha, tel. 685 01 40

Androsiuk Jan – wyroby z witek brzozowych, ul. Sadowa 19, Hajnówka, tel. 683 31 27

Dąbrowski Mateusz – rzeźba w drewnie, ul. Lipowa 81/16,  Hajnówka, tel.0 501 032 788

Dudzin Mieczysław – rzeźba ludowa, korzenioplastyka, ul 1 Maja 81b/15,  Czeremcha, tel. 685 06 78

Galeria „Kresy”, Pogorzelce 19, Białowieża, tel. 681 26 66

Gierasimiuk Jerzy –  intarsja, ul. Cyprysowa 9, Hajnówka, tel. 683 31 72

Grygoruk Luba ul. Podmiejska 4, Hajnówka, tel. 682 85 02

Ignaciuk Jan – intarsja, ul. Lipowa 41b/16, Hajnówka, tel. 684 49 15

Jagodnicki Mikołaj - rzeźba, ul Lipowa 178/5, Hajnówka

Jałoza Andrzej – rysunek, wypalanie w drewnie, ul. Czajki 15, Hajnówka, tel. 684 24 41

Kałmykow Sławomir – korzenioplastyka, ul. Tropinka 31, Białowieża, tel.  681 25 99

Kisiel Maria – wikliniarstwo, słoma, 17-241 Policzna

Koc Michał - rzeźba, ul 11 Listopada 5a, Hajnówka

Korch Mikołaj – korzenioplastyka, Kraśkowszczyzna 1, Dubicze Cerkiewne, tel. 685 20 75

Legutko Bogusław – rzeźba, ul Nałkowskiej 21, Hajnówka

Leszczyński Tomasz – galanteria drewniana, ul. Piłsudskiego 22/2, Hajnówka, tel. 0 604 195 912

Łukasiewicz Mirosław – rzeźbiarstwo w drewnie, ul. Lipowa 67/4, Hajnówka, tel. 684 33 75

Michalczuk Jarosław – rzeźba, ul. Torowa 14, 17-211 Dubiny, tel. 684 20 16

Muśko Włodzimierz – rzeźba, ul. Ogińskiego 8, Hajnówka, tel. 682 25 66

Nazaruk Grzegorz - wyroby z wikliny, Bielszczyzna 7, Hajnówka, tel. 682 43 54

Niczyporuk Sergiusz - Sioło Budy, Budy 41, Białowieża, te. 681 29 78, 0 698 664 496

Oniszczuk Olga, Aleksy – wikliniarstwo, wyroby ze słomy, Koźliki 43, Narew, tel. 0 606 986 688

Pawłowski Bolesław – rzeźba, ul. Piłsudskiego 16/26, Hajnówka

Piasecki Jan – wyroby z brzozy, Piotrowszczyzna 7, Kleszczele, tel. 681 86 80

Poskrobko Jan – rzeźby w drewnie, rękodzieło, Cimochy 14, Narew

Prończyk Czesław – intarsja, A. Krajowej 20/23, Hajnówka, tel. 682 47 51

Runo sp.z o o. wyroby z brzozy, wikliny, galanteria drewniana, zioła, ul. Białowieska 40, Hajnówka, tel. 682 31 62

Sacharczuk Jan – galanteria drewniana, Pogorzelce 55, Białowieża, tel. 681 26 82

Siemieniuk Jarosław – wyroby z brzozy, ul. Główna 4, Dubicze Cerkiewne, tel. 685 20 77

Smoktunowicz Irena – ul Ogińskiego 1, Hajnówka

Smoktunowicz Jarosław i Maria – rzeźba, płaskorzeźba, ul. Krzyże 8, Białowieża, tel. 681 24 16

Stowarzyszenie Twórcze Studio Form Wzorniczych Hajnówka, ul. Parkowa 10, Hajnówka, tel. 682 47 15

Szlachciuk Mirosław – galanteria drewniana, Pogorzelce 42, Białowieża, tel. 681 27 93

Szuma Przemysław – galanteria drewniana, ul Krzyże 16, Białowieża, tel. 681 24 52

Świetlica Samorządowa – wyroby z gliny, Lewkowo Stare 62, Narewka,  tel.685 60 61

Tarasiewicz Jerzy – galanteria drewniana, ul. Sosnowa 31, Hajnówka, tel.683 41 66

Tofiluk Konstanty – karmniki, ramki, ul. Elektryczna 10, Hajnówka tel. 683 22 78, 682 48 17

Wasiluk Grzegorz – wyroby z brzozy i wikliny, ul Duboisa 23, Czeremcha, tel. 685 01 30

Wawreszuk Walentyna, Mikołaj – rzeźbiarstwo w drewnie, ul Nowa 6, Hajnówka, tel. 683 30 77

Wowczyk Eugeniusz – wyroby z brzozy, Toporki 26, Kleszczele, tel. 681 82 18

Wrublewski Jan – galanteria drewniana, ul Bociania 11, Hajnówka, tel. 684 41 31

Żedź Sergiusz – rzeźba, ul. Lipowa 92, Hajnówka, tel. 684 37 23

Żywolewski Stanisław – rzeźba ludowa, ul. Piłsudskiego 86, Hajnówka, tel. 873 20 51

 

WYROBY DEKORACYJNE

Dackiewicz Krystyna – ozdobne kompozycje z suchych roślin, ul. Tropinka 39, Białowieża, tel. 681 23 63

„Mirlas” sp. z o. o. – wyroby dekoracyjno-użytkowe, ul. Główna 4, Dubicze Cerkiewne, tel. 685 20 77

 

HAFCIARSTWO I TKACTWO

Bańkowska Wiera – hafty, ul. 3 Maja 34/3, Hajnówka, tel. 682 32 76

Birycka Halina – koronka, Planta 40, Narewka

Borona Alina – haft krzyżykowy, Saki 33, Kleszczele, tel. 681 81 68

Dawidziak Olga – koronka,  3 Maja 60/6, Hajnówka

Filianowicz Michał – regionalna izba białoruska, Skaryszewo 29, Narew

Galimska Jolanta – haft, ul. Sportowa 1b/4, 17-240 Czeremcha, tel. 685 05 32

Gryc Olga – robótki na drutach, ubrania, kapy, ul. Poddolna 97, Hajnówka, tel. 683 34 88

Karpiuk Ludmiła – haft, Dubicze Osoczne 3, Hajnówka

Kowalska Irena – obrazy haftowane, ul. A. Krajowej 30/6, 17-200 Hajnówka, tel. 682 46 02

Patejuk Lucyna – haft krzyżykowy, ul. Lipowa 18/9, Łozice 2, Hajnówka, tel. 685 31 62

Plewa Janina – koronka, ul Magazynowa 5, Hajnówka

Powiatowy Ośrodek Wsparcia - Pracownia kroju i szycia – hafty, patchworki, rękodzieło,  ul. Ptaszyńskiego 14, Hajnówka,  tel. 682 32 12

Rusaczyk Krystyna – wyszywanie ikon, ul Bielska 45, Narew

Sebastianiuk Walentyna – haft krzyżykowy, szydełkowanie, ul. Lipowa 6,  Hajnówka, tel. 682 25 19

Treszczotko Maria – haft ludowy, ul. Złota 3, Hajnówka, tel. 0 608 402 636

Witkowska Halina – haft, ul. Lipowa 71b/15, Hajnówka

Zielinko Walentyna – haft, ul. Nowowarszawska 29/35, Hajnówka

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Lodowisko


Rowerzysta na drodze


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

Klub Karate Tradycyjnego


 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                     Kontakt do referatów

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.