DNI HAJNÓWKI z Polskim Radiem Białystok

miniW niedzielę, 28 sierpnia 2011 r., już od godziny 13:00 turyści i mieszkańcy Hajnówki zmierzali w stronę amfiteatru. Bowiem, tam właśnie przez parę godzin odbywały się liczne koncerty.

 

Impreza rozpoczęła się koncertem podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Również wokalnie zaprezentowało się Studio Piosenki Estradowej – Kasia Drużba, Karolina Mirek, Paulina Nikołajuk, Julita Wawreszuk, Marlena Biegluk, Renata Tuszyńska, a także kilka zespołów SPE. Na scenie wystąpił Duet MONIKA I MONIKA i zespół PROGRESS.  Na gitarze elektrycznej zagrał Jarek Kowalski.

001

008

009

010

021

025

033

039

Przeróżne formy tańca pokazały zespoły taneczne X, X MINI, Klub Tańca Towarzyskiego „HADEK” – Maciek Ignatowicz i Julia Abramowicz, Zespoły Tańca Ludowego PRZEPIÓRKA   i MAŁA PRZEPIÓRKA oraz Zespół Tańca Nowoczesnego ILUZJA. Wojciech Blicharz i Magda Romaniuk zatańczyli tańce ludowe w formie towarzyskiej. Jeszcze inny rodzaj tańca pokazały mażoretki, którym przygrywała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej pod batutą Krzysztofa Romaniuka.

002

011

013

014

015

022

023

024

012

016

017

018

 

Już tradycyjnie podczas niedzieli z Polskim Radiem Białystok odbywają się konkursy z nagrodami. Przygotowali je: Bank Spółdzielczy, PSS Społem i Miejska Biblioteka Publiczna.

Tegoroczne obchody Dni Hajnówki odbywają się w ramach obchodów jubileuszu nadania praw miejskich miastu Hajnówka. Z tej też okazji Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała quiz historyczny wiedzy o naszym mieście. Nagrody sponsorowane były przez Urząd Miasta Hajnówka, Miejską Bibliotekę Publiczną, Towarzystwo Przyjaciół Hajnówki i Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej.

111a

019

020

 

Mamy nadzieję, że Ogólnopolski Konkurs Piosenki Regionalnych Rozgłośni Radiowych „Przebojem na Antenę” już na trwale zwiąże się z obchodami DNI HAJNÓWKI – powiedział podczas wystąpienia Burmistrz Miasta Hajnówka. Jerzy Sirak podziękował wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, by finał konkursu odbywał się właśnie u nas. Burmistrz powitał również gości, którzy tego dnia chcieli przybyć do naszego miasta: Wojewodę Podlaskiego – Macieja Żywno, Senatora Włodzimierza Cimoszewicza i Posła Roberta Tyszkiewicza, Posła Eugeniusza Czykwina, Dyrektora Oddziału Regionalnego PKO BP w Białymstoku – Wojciecha Tarasiuka, a także przedstawicieli rozgłośni radiowych.  Burmistrz Miasta Hajnówka przypomniał wszystkim, iż impreza odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia nadania Hajnówce praw miejskich. – Tak się stało, że sporo naszych mieszkańców urodziło się 1 stycznia 1951 – pierwszego dnia roku, w którym nasze miasto otrzymało prawa miejskie. Wszystkim jubilatom wręczone zostały upominki przygotowane przez Urząd Miasta Hajnówka i sękacze sponsorowane przez prezes PSS Społem Mieczysławę Bogdanowicz.

logo_60_lat

034

035

036

037

038

040

 

Od godziny 1700 relacja z Hajnówki transmitowana była w wielu polskich rozgłośniach radiowych, bowiem, na antenę wchodził przebój… W IX Finale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Regionalnych Rozgłośni Radiowych „Przebojem na Antenę” wzięło udział trzynaście kapel:

 • ZYDECO FLOW „Zostań” RADIO PIK
 • BLOO „Jak dwa oceany” RADIO KATOWICE
 • VIVID  „To Ikar”  RADIO KIELCE
 • R.A.I.A.SZ. „Nie jest”  RADIO KOSZALIN
 • GAP_YEAR „Między nami” RADIO LUBLIN
 • EVENEMENT „Wzrok” RADIO ŁÓDŹ
 • THE CUFFS „Hajs” RADIO OLSZTYN
 • KARAWANA „Daj mi znak już czas” RADIO OPOLE
 • JANUSZ WAŚCIŃSKI „Warto żyć” RADIO POZNAŃ
 • NEONOWI „Hai rai” RADIO RZESZÓW
 • POPARZENI KAWĄ TRZY „Kawałek do tańca” RDC WARSZAWA
 • LADY PERFECT “City of love”  RADIO WROCŁAW
 • LUIZA PAWLUCZUK „Silna”  RADIO BIAŁYSTOK

Poszczególnych finalistów wyłoniono w eliminacjach przeprowadzonych przez regionalne rozgłośnie Polskiego Radia. Dziennikarze muzyczni regionalnych rozgłośni Polskiego Radia zdecydowali przyznać I nagrodę kapeli POPARZENI KAWĄ TRZY (Warszawa) za piosenkę „Kawałek do tańca”. Polskie Radio Białystok reprezentowała w tym roku białostoczanka, LUIZA PAWLUCZUK, której piosenka „Silna” wygrała II miejsce. Piosenka zespołu BLOO (Katowice)  „Jak dwa oceany” uplasowała się na trzecim miejscu.

040

041

042

043

044

045

046

047

048

049

050

051

053

054

055

056

057

058

059

060

061

062

063

064

065

066

067

068

069

070

071

084

072

073

074

075

076

077

078

Do wygania, oprócz „sławy”, były czeki wręczone przez Prezesa Polskiego Radia Białystok, Burmistrza Miasta Hajnówka i Starostę Powiatu Hajnowskiego. Ponadto zwycięzca I miejsca nagra, jeszcze w tym roku, płytę w studio Rembrandt.

Możliwość wyboru najlepszego ich zdaniem utworu mieli też internauci, którzy zdecydowali, że tysiąc złotych od Hajnowskiego Domu Kultury i mikrofon od Wojewody Podlaskiego należą się zespołowi Karawana (Opole) za utwór „Daj mi znak, już czas”.

079

Co o wygranych myślą zwycięzcy?

I miejsce – zespół POPARZENI KAWĄ TRZY (Warszawa) „Kawałek do tańca”

Zespół zna się z pracy, wspólnie gra dwa, trzy razy w roku. Na początku grali kawałki zespołu Leningrad, który jest ich guru. Natomiast polskie piosenki tworzą sami. Teksty pisze Rafał Bryndal, który jest ósmym, nieformalnym członkiem zespołu. Zespół gra głównie ska, punk, swing.

Wygrana jest bardzo miłym zaskoczeniem. Tak jak w każdej branży – istnieje coś w rodzaju zawiści zawodowej. Skoro dziennikarze uznali, że my jaki dziennikarze z konkurencyjnych stacji radiowych napisaliśmy i wygraliśmy dobry utwór, to jest to naprawdę miłe wyjście poza polskie schematy.

Hajnówka kojarzy się nam z piękną przyrodą. Dostaliśmy w nagrodę sesję nagraniową, więc będziemy tutaj z pewnością jeszcze wracać.

082

086

II miejsce – LUIZA PAWLUCZUK (Białystok) „Silna”

Teraz wiele się zmieni. Nagroda z pewnością zostanie przeznaczona na nowy mikrofon i świętowanie z przyjaciółmi, którzy wspierali i podnosili mnie na duchu. Myślę, że teraz bardziej będę wierzyć w siebie i w to, że muzyka, którą robię coś znaczy… Od dziś Hajnówka kojarzyć się będzie ze łzami szczęścia.

081

III miejsce – zespół BLOO (Katowice) „Jak dwa oceany”

– Nagrodę przeznaczymy na rozwój. W Hajnówce jesteśmy po raz pierwszy, a chciałaby się powiedzieć, że po raz dziesiąty…

– Bardzo miło wspominamy przejazd kolejką…i puszczę...

080

088

087

085

083

Po Finale „Przebojem na Antenę” nadszedł czas na koncerty zaproszonych gwiazd.

„TAXI” ponownie odwiedził Hajnówkę. Reprezentant rozgłośni radiowej z Olsztyna wystąpił u nas 11 września 2010 r.

090

091


Udział w konkursie otwiera zespołowi furtkę do „sławy”. Zwycięskie zespoły często zapraszane są na liczne koncerty. Ukazuje się też ich płyta. Taki pracowity rok miał laureat ubiegłorocznego konkursu „Przebojem na Antenę” – "HELOU".

U nas nic się nie zmieniło, U Was, mamy na myśli ciepłe przyjęcie zespołów, również…

– Wydaliśmy płytę LIVE – chwali się zespół. – Dzięki właśnie temu tutaj konkursowi powstała płyta. Na płycie znajduje się 10 utworów i jest to płyta koncertowa Polskiego Radia Białystok. Poza tym wydaliśmy również singiel „Smak nocy”. Pracujemy również nad nowym utworem, który usłyszymy być może w październiku. Można nas też posłuchać na różnych składankach…

– Graliśmy przed publicznością trzy, cztery razy w miesiącu. Od Hajnówki się zaczęło i na Hajnówce kończymy rok…

– Najbardziej cieszyło nas to, że zwycięski utwór „Wiatr” kręcił się w rozgłośniach radiowych. Musimy przyznać, że wcześniej radia nie chciały puszczać tego kawałka, a po nagrodzie w Hajnówce był grany i jest grany do dzisiaj…

Zespół nie poprzestaje na laurach – wciąż pracuje. – Chcielibyśmy, by premiera singla zgrana była z premierą teledysku. Jesteśmy również  pionierami w pojawieniu się aplikacji na  iphone.

To, jaką dziś zespół ma pozycję w świecie muzyki zawdzięcza wielu osobom. – Dziękujemy Radiu Katowice składamy wielkie podziękowania za umożliwienie pojawienia się w plebiscycie, Radiu Białystok za płytę i promocję. Za okazaną pomoc i wsparcie dziękujemy również „Termy Uniejów”  i Urzędowi Miasta Uniejów i Urzędowi Miasta Częstochowa.

095

096

097

098

099

 

MACIEJ MALEŃCZUK Z Zespołem PSYCHODANCING dwukrotnie wychodził na bis. Dali świetny, prawie dwugodzinny koncert, który podobał się i małym i dużym.

Jestem w Hajnówce po raz drugi lub trzeci – zlicza Maciej Maleńczuk. – Hajnówka kojarzy mi się z szeroko pojętymi kresami, sąsiedztwem Białorusi, bardzo specyficzną gwarą, z bardzo dobrą kuchnią i z przyrodą liściasto-iglastą, z pewnym poczuciem, że gdzie tu niedaleko jest ten step… do którego kiedyś, jako dziecko tęskniłem, gdyż przekonany byłem, że jestem Rosjaninem, czy Ukraińcem… generalnie człowiekiem wschodu. Hajnówkę kojarzę również z Gosią Karpiuk, którą pamiętam, jako śliczną, bujną kobietkę, obdarzoną pewnym talentem…. Ale musi to udowodnić….

100

101

109

102

103

104

105

106

107

108

110

Tego dnia cały park ożył. Niemalże każda ławka była zajęta. Przy uliczkach rozstawieni byli wystawcy, promujący swoje produkty. Na najmłodszych czekały karuzele i place zabaw, a na honorowych dawców krwi punkt krwiodawstwa. Przez cały dzień zgłosiły się 66 osób. Krew zdawały i kobiety i mężczyźni.

– Jeśli tylko możemy to wyjeżdżamy do ludzi – informuje Alina Gołubowska – Oddziałowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Hajnówce. Oddziałowa podczas niedzielnej zbiórki krwi również siedziała na fotelu. – Oddaję krew zwykle na akcjach, gdyż pracując w oddziale nie mam takiej możliwości.

Pokaz sztucznych ogni zakończył niedzielne obchody Dni Hajnówki.

004

003

005

006

026

027

028

029

030

031

032

052

007

089

092

093

094

 

ORGANIZATORZY: Burmistrz Miasta Hajnówka, Polskie Radio Białystok, Hajnowski Dom Kultury

PATRONAT MEDIALNY: Kurier Poranny, Gazeta Hajnowska, Telewizja Kablowa Hajnówka, TV Podlasie

HONOROWY PATRONAT:  Burmistrz Miasta Hajnówka , Wojewoda Podlaski

SPONSORZY:

Starostwo Powiatowe w Hajnówce

Sioło Budy – noclegi, restauracja, skansen

OPAL – olej opałowy Ekoterm plus

PARKIET HAJNÓWKA –tradycyjne podłogi drewniane

Market Domlux Hajnówka

ITAP – Studio Mebli Kuchennych

Centro-met Hajnówka

Ceramika Budowlana Lewkowo

Mixbud-Materiały Budowlane

Panasiuk-Materiały Budowlane

PSS Społem –Hajnówka

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji – Hajnówka

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych – Hajnówka

Telewizja Kablowa Hajnówka

STW Andrzej Kiryluk

„Andrewpol” – Andrzej Pryczynicz

Karmel Import – Export

Hotel Białowieski

Kancelaria Notarialna – Marek Wasiluk

Parkiety „OLGA” Hajnówka

Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim

Białowieski Park Narodowy

Nadleśnictwo Hajnówka

BOJAR – transport krajowy i zagraniczny

RUNO

Piekarnia Podolszyńscy

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce

Serwis Ogumienia – Państwo Maciuka

Alex Materiały Budowlane

Restauracja „Leśny Dworek”

Studio Foto – Zbigniew Dzwonkowski

Tartak Siemianówka – Szymaniuk

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej

PRESSTECH

Hurtownia MANGO

Piekarnia EMMA

PKP Sekcja Eksploatacji w Hajnówce

Usługi Ogólnobudowlane Jarosław Sacharczuk

Sklep „Olimpik”

Andrzej Jóźwiuk – firma LEWAR

Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska

Emilia Rynkowska

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Hajnówka Biega


Rowerzysta na drodze


Lodowisko


Hajnowskie Morsy


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Klub Karate Tradycyjnego

Parkiet Hajnówka lekkoatletyka

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

 • judo
 • kulturystyka

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.