Nagroda Burmistrza Miasta Hajnówka "QUERCUS 2017"

39

Już po raz trzeci Jerzy Sirak przyznał Honorowe Nagrody Burmistrza Miasta Hajnówka. QUERCUS jest lokalnym wyróżnieniem, przyznawanym osobom fizycznym, prawnym, organizacjom oraz innym podmiotom w celu docenienia ich zasług na rzecz Gminy Miejskiej Hajnówka, w szczególności za działalność gospodarczą, społeczną, charytatywną, kulturalną, oświatową, naukową i sportową.

 

Tradycyjnie, Querkusy wręczane są podczas uroczystej gali. 27 stycznia, w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury spotkali się przedstawiciele władz miasta, powiatu i gminy, radni województwa podlaskiego, miasta i powiatu, przedsiębiorcy, duchowieństwo oraz dyrektorzy i prezesi instytucji miejskich.

Galę, wzorem lat poprzednich, poprowadził Dariusz Szada-Borzyszkowski – znany dziennikarz i reżyser. Honorowego otwarcia dokonał Jerzy Sirak, dziękując wszystkim za przybycie.

- Laureaci, których za chwilę poznamy, przez wiele, wiele lat pracowali, nie tylko na naszą nagrodę, ale przede wszystkim na rzecz naszego miasta, za co serdecznie im dziękujemy.

Sylwetki laureatów zostały przedstawione w krótkich filmach zrealizowanych przez Telewizję Kablową w Hajnówce. Przepiękne statuetki, z rąk Jerzego Siraka – Burmistrza Miasta Hajnówka i Jakuba Ostapczuka – Przewodniczego Miasta Hajnówka, otrzymali trzej laureaci:

Mariusz Kubacki – otrzymał nagrodę w sferze gospodarki. Pan Mariusz i jego firma kontynuuje działalność rozpoczętą kilkadziesiąt lat temu przez jego ojca – śp. Kazimierza Kubackiego. Dzięki firmie „Moderator” Hajnówka rozpoznawana jest nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami jako wiodący producent kotłów do ogrzewania. - Jeden człowiek nie tworzy firmy - podsumował swą działalność Mariusz Kubacki. Firma to jest zespół, którego wszystkie tryby muszą ze sobą współgrać, żeby móc otrzymać tak piękną nagrodę, jak również sprzedawać kotły na rynkach zagranicznych. Pan Mariusz w imieniu własnym, ale również i całego zespołu podziękował na wyróżnienie. - Jest to podsumowanie i podziękowanie za to, że firma pracuje, że wnosimy coś na rynek, że Hajnówka przez to pozytywnie postrzegana jest w świecie. W chwili obecnej firma Moderator wciąż się rozwija i jak twierdzi pan Mariusz – stara się zawsze być o krok do przodu. - Nie produkujemy już prostych kotłów, z czego wyrośliśmy, ale takie, które odpowiadają dzisiejszym normom i temu, co nas za chwilę spotka. Dziś nastawieni jesteśmy na kotły z obsługą automatyczną.

Ks. dziekan Mitrat Michał Niegierewicz – został doceniony za swoją działalność, w kategorii aktywność społeczna. Z miastem Hajnówka zawiązany jest od ponad 40 lat. Oprócz codziennej duszpasterskiej służby jest założycielem Domu Miłosierdzia Bożego Samarytanin i twórcą Warsztatów Terapii Zajęciowej. Od 35 lat nierozerwalnie związany z Międzynarodowym Festiwalem Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. - Każda nagroda cieszy, więc również się cieszę, choć jestem trochę zażenowany – zwrócił się do zebranych ks. Michał Niegierewicz. - Moim powołaniem jest służyć Bogu i ludziom. Nie tylko się modlić, ale również działać na rzecz drugiego człowieka. Nie robię tego dla nagród, tylko z potrzeby serca.

Piotr Gagan – przedstawiciel świata artystycznego i kultury. Artysta, plastyk maluje od 1972 roku. Pierwsze prace tworzył pod okiem Czesława Czarneckiego. Najchętniej opowiada w nich o pięknie, które go otacza. Inspirator i organizator wielu przedsięwzięć artystycznych – plenerów malarskich w Hajnówce. Jego prace wystawiane są i podziwiane na wielu wystawach w Polsce i w wielu krajach Europy. W ostatnim czasie artysta promował Hajnówkę i piękno Puszczy Białowieskiej w Chorwacji. W czerwcu Piotr Gagan wybiera się na plener malarski w Bretanii. - Zaangażowani w to będą również Zbigniew Budzyński – hajnowianin i Michał Jańczuk. Miałem już okazję malować w Bretanii. Moje prace były wystawiane w pięciu miastach we Francji. Pan Piotr ma wielu zagranicznych przyjaciół, którzy zakochują się w naszej przyrodzie, kulturze i muzyce. Podczas gali Piotr Gagn podziękował burmistrzowi i całej kapitule za wyróżnienie - Jestem niezmiernie wzruszony - serdecznie dziękuję. Jestem wdzięczy, że w naszym mieście dostrzega się artystów. Nie dość, że Hajnówka jest pięknie położona, to jest również najpiękniejszym miastem w Polsce. Życzę sobie i Hajnowianom, kontynuacji plenerów w Hajnówce i wspaniałej dokumentacji w postaci obrazów naszego miasta.

Statuetki odebrane zostały przy dźwiękach fanfar granych przez delegację Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce.

 

Uroczystość uświetnił mini recital duetu „Trzeci Oddech Kaczuchy”. Maja Piwońska i Andrzej Janeczko wykonują piosenkę kabaretową. W swoich utworach często komentują bieżące wydarzenia. Wspólnie śpiewają od stycznia 1981 roku.

Emilia Rynkowska


KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.