Ostatnie dni zapisów na kurs instruktora nauki jazdy

Dodane przez e.rynkowska - czw., 06/05/2021 - 09:13

Kategoria

Do 7 maja trwają zapisy na kurs instruktora nauki jazdy – według łagodniejszych reguł, a w maju i w czerwcu odbędą się egzaminy. Opracowywane są bowiem przepisy, które zaostrzą wymogi zdobycia tego zawodu. Kolejne egzaminy być może odbędą się już według surowszych reguł.

Co się zmieni? Kandydat na instruktora będzie musiał legitymować się zdaną maturą, 5 latami posiadania prawa jazdy przy kategorii B lub 3 latami przy kategorii A. Egzaminy odbywać się będą rzadziej i organizować je będzie Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie. Te rozwiązania zawiera nowy projekt ustawy.

Zapisy trwają do 7 maja br. Zajęcia teoretyczne będą odbywały się w formie online, w tygodniu, od godz. 16:00, w soboty od godz. 9:00.

Oferta skierowana jest głównie do osób, które uzyskały wynik negatywny na egzaminie sprawdzającym kwalifikacje kandydatów na instruktorów. Do udziału w nich WORD zaprasza również te osoby, które chcą powtórzyć materiał przed wiosennymi i letnimi egzaminami (mogą bowiem uczestniczyć w wybranych blokach zajęć: psychologii, metodyce nauczania, prawie o ruchu drogowym, technice prowadzenia pojazdu, bezpieczeństwie ruchu drogowego lub zasadach prowadzenia ośrodka szkolenia).

Poza zajęciami teoretycznymi online w ramach kursu odbędą się też zajęcia praktyczne – w Białymstoku oraz w lokalnych ośrodkach OSK.

Egzaminy

Najbliższe egzaminy, które odbędą się 15 i 22 maja (oraz te późniejsze czerwcowo-lipcowe), organizowane są w WORD Białystok jeszcze na dotychczasowych zasadach.

Mogą w nich uczestniczyć osoby, które ukończyły kurs na instruktora nauki jazdy. W tej grupie są i te, które właśnie kończą szkolenie zorganizowane przez WORD Białystok.

Szczegółowe informacje można uzyskać mailowo  szkolenia@word.bialystok.pl lub telefonicznie 85 743 26 27, 695 035 551.

źródło: WORD Białystok

Strony w dziale: