Historia „Żubr Pompik. Miłość i Puszcza” w formie komiksu i spektaklu stała się dostępna dzięki Hajnówce Dostępnej

Dodane przez administrator - wt., 16/02/2021 - 09:40
grafika przedstawia rodzinkę Żubra Pompika - od lewej mama Porada, Pompik, Polinka, ojciec Pomruk; z prawej i lewej strony obrazka widoczne są drzewa z zielonymi koronami; dół wyścieła zielona trawa; w górnej części po środku napis: Żubr Pompik. Miłość i Puszcza.

Kategoria

Stało się to możliwe dzięki działaniom Stowarzyszenie Kulturalnego „Pocztówka” w ramach projektu „Hajnówka dostępna - program dostępności miasta w sferach kultury i turystyki inspirowany rozwiązaniami włoskimi z miasta Matera”. Na realizację zadania składało się kilka etapów, które później ułożyły się w jedną efektowną całość. Nad przedsięwzięciem od samego początku czuwał główny twórca Pompika - Tomasz Samojlik.

Do spektaklu zostały przygotowane figury przestrzenne bohaterów serii przez wolontariuszy działających przy Stowarzyszeniu. Po licznych próbach, nagraniach w studio doczekaliśmy się premiery. W pracy nad spektaklem uczestniczyli:

Scenariusz: Tomasz Samojlik

Reżyseria spektaklu: Dariusz Skibiński

Animatorki: Kamila Papaj, Paulina Karczewska

Głosu użyczyli:

Pompik – Kamila Papaj

Polinka, Porada, Sowa – Ewa Błachnio

Pomruk, Łoś – Dariusz Skibiński

Udźwiękowienie: Marek Papaj

Kostiumy: Elena Stupa

Realizacja nagrania: Marcin Pawlukiewicz, Joanna Rafalska

Produkcja: Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka".

Sam projekt teatralny to nie koniec. Miał być on tylko inspiracją do napisania dalszej historii. Każdy kto obejrzał spektakl i ma pomysł na jego kontynuację może swoje pomysły zobrazować i przesłać na adres: biuroa3teatr@gmail.com. Na ich podstawie zostanie on rozbudowany i stworzony drukowany komiks. Najlepsze projekty będą nagradzane.

Emilia Korolczuk

Główny specjalista ds. wdrożenia w projekcie


Source URL: https://hajnowka.pl/aktualnosc/kultura/1021-historia-zubr-pompik-milosc-i-puszcza-w-formie-komiksu-i-spektaklu-stala