Podczas drugiego tygodnia ferii zimowych odbyły się kreatywne zajęcia w bibliotece.
Pierwszego dnia mieliśmy przyjemność się poznać, zapamiętać imiona kolegów i koleżanek, oraz poćwiczyć współpracę w grupie. Krok po kroku uczyliśmy się składać zakładkę techniką origami, a następnie każdy ozdobił własną zakładkę narożną wedle własnego pomysłu. Było wesoło, gwarno i bardzo twórczo.
Następnego dnia gościliśmy pana leśnika Wojtka, który opowiedział nam o ptakach zimujących w Polsce. Opowiadał zarówno o ptakach występujących w mieście, na polu, jak i w lesie. Dzięki tej opowieści dowiedzieliśmy się, m.in. że najmniejszą sową w Polsce jest sóweczka, największym dzięciołem jest dzięcioł czarny, a także skąd wzięła się nazwa jemiołuszki. Pan leśnik przyniósł ze sobą eksponat puszczyka i opowiedział o cechach sów występujących w Puszczy Białowieskiej. Mieliśmy także możliwość obejrzeć nagrania z lasu, dzięki którym poznaliśmy jakie dźwięki wydają kruki. Spotkanie było przepełnione ciekawostkami przyrodniczymi, a zakończyła je niespodzianka w postaci małych upominków prosto z Nadleśnictwa Hajnówka.
Po krótkiej przerwie przystąpiliśmy do tworzenia mini karmniczków. Wbrew pozorom było sporo brudzenia, ale efekt był zadowalający. Każde z dzieci zabrało swój karmnik z zamiarem umieszczenia go na własnym podwórku, osiedlu lub w parku. Mamy nadzieję, że okoliczne ptactwo skorzysta ze stołówki.
Trzeciego dnia Ferii w Bibliotece kontynuowaliśmy temat ptaków zimujących w Polsce, wyklejając sylwetki sikorek, gili, zimorodków i jemiołuszek kolorowymi ziarnami. Dla zużycia energii i rozruszania bawiliśmy się w parach oraz graliśmy w głuchy telefon. A kto miał ochotę robił przybornik na długopisy ze słoika, kolorowych włóczek, pomponów i różnych świecidełek.