na ścianach, stołach wyeksponowane są własnortęcznie wykonane prace konkursowe - płachy, obraz, obrusy, serwety

Kategoria

W sobotę 18 kwietnia w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy XVIII PRZEGLĄDU HAFT I KORONKA POWIATU HAJNOWSKIEGO 2026. To coroczne święto rękodzielników z naszego regionu, którzy prezentują swoje najnowsze prace tworzone w technikach haftu, koronki szydełkowej, igłowej, makramy, sutaszu itp.
 Na wernisażu autorzy wszystkich prezentowanych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy, foldery oraz bony upominkowe ufundowane przez Prezes PSS ,,Społem'' w Hajnówce Mieczysławę Bogdanowicz na zakupy w sklepach,, Gama''. Spotkanie uświetnił występ zespołu ,,Domino'' ze Studia Piosenki Estradowej HDK.
 W dużej i małej galeriach HDK zaprezentowano ponad 250 dzieł 84 autorów z Hajnówki i okolic. Można tu podziwiać haftowane obrazy, serwety, obrusy, chusty, sukienki, bluzki, swetry, torebki, poduszki, zabawki, makramy, świąteczne ozdoby i wiele innych unikalnych prac stworzonych przez naszych rodzimych twórców. Wśród zgromadzonych na wystawie eksponatów zobaczyć można także regionalne ręczniki ludowe, makatki i obrazy inspirowane tkaninami tkanymi na krosnach.
Serdecznie zapraszamy na wystawę, która dostępna jest do 30 kwietnia 2026r.

Anna Kot


Source URL: https://hajnowka.pl/aktualnosc/kultura/8067-wernisaz-wystawy-18-przegladu-haft-i-koronka-powiatu-hajnowskiego-2026