4. Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „Logowierszyki” w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce

Dodane przez e.zubrycka - wt., 16/03/2021 - 14:32
Na zdjęciu stoją dzieci - laureaci konkursu, po bokach stoją panie.

Kategoria

Tegoroczna, już czwarta edycja Przedszkolnego Festiwalu Logopedycznego odbyła się 5 marca, w przeddzień Europejskiego Dnia Logopedy. Celem festiwalu było kształtowanie umiejętności i nawyku poprawnej i wyrazistej artykulacji, rozwijanie słownictwa i uzdolnień recytatorskich, indywidualnych zdolności twórczych dzieci oraz uzupełnienie i urozmaicenie zajęć terapii logopedycznej. Przedszkolaki uczyły się w domu z rodzicami wierszyka utrwalającego ćwiczone głoski i przygotowywały prace plastyczne ilustrujące jego treść. Swoje umiejętności artykulacyjne i recytatorskie, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem, dzieci zaprezentowały przed swoimi rówieśnikami w poszczególnych grupach przedszkolnych. Występom towarzyszyła miła atmosfera dzięki czemu przedszkolaki były pełne wrażeń i ciepłych wspomnień.

Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska serdecznie gratulowała uczestnikom festiwalu i rodzicom dzieci poczynionych postępów w terapii logopedycznej, pięknie przygotowanych recytacji i wykonanych prac plastycznych. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody za występ, które wręczała Pani Dyrektor.

Przedszkolaki zostały nagrodzone dzięki naszym sponsorom, którym pragniemy bardzo serdecznie podziękować. Oto oni:

  • Urząd Miasta w Hajnówce
  • Rada Rodziców przy Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika
  • Księgarnia „Puszczyk” w Hajnówce
  • Nadleśnictwo Hajnówka
  • Nadleśnictwo Browsk

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w terapię, przygotowanie dzieci do festiwalu i za wspieranie ich w tak trudnym zadaniu jakim jest codzienna praca nad prawidłową komunikacja i wymową.

Koordynator: Ela Wołkowycka
Jola Wołkowycka, Justyna Karpiuk, Ania Hałaburda
Zdjęcia: Jola Wołkowycka

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają dzieci, uczestników Festiwalu Logopedycznego podczas recytacji, prezentacji prac plastycznych swoim rówieśnikom oraz wręczania nagród przez Panią Dyrektor. Ostanie zdjęcie prezentuje galerię prac plastycznych wszystkich uczestników Festiwalu.

 


Source URL: https://hajnowka.pl/aktualnosc/oswiata/1088-4-przedszkolny-festiwal-logopedyczny-logowierszyki-w-przedszkolu-nr-3-z