Nowością spośród 17 kierunków studiów w rekrutacji na studia magisterskie w Politechnice Białostockiej jest kierunek inżynieria medyczna na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Po raz pierwszy kandydaci na studia magisterskie na Wydziały: Budownictwa i Nauk o Środowisku, Elektryczny, Informatyki i Mechaniczny składają dokumenty w Centralnym Punkcie Rekrutacyjnym mieszczącym się w Strefie Studenta przy Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości (Białystok, ul. Zwierzyniecka 10).
Tytuł magistra inżyniera to atut na rynku pracy – daje przewagę w procesie rekrutacyjnym, może także umożliwić awans na wyższe stanowiska.
Specjalistyczne uprawnienia – Studia magisterskie przybliżają do zdobycia uprawnień zawodowych, czy specjalizacji.
Wyższe zarobki – zwykle osoby z wykształceniem wyższym magisterskim zarabiają więcej niż te, które ukończyły jedynie studia licencjackie lub inżynierskie.
Wyższe kwalifikacje zawodowe – kierunki studiów II stopnia mają wymiar praktyczny, a specjalności są konsultowane z największymi pracodawcami w regionie.
Możliwość pracy w nauce i badaniach – absolwent studiów magisterskich może kontynuować naukę w Szkole Doktorskiej Politechniki Białostockiej.
Sieć kontaktów zawodowych – studia magisterskie i związane z nimi praktyki i staże poszerzają znajomości wpływające na rozwój kariery.
Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku
Wydział Inżynierii Zarządzania
Szczegółowe informacje:
Inżynieria medyczna to kierunek studiów magisterskich o profilu praktycznym. Przez 1,5 roku (3 semestry) studenci zdobędą wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie:
Podczas studiów będą trzymiesięczne praktyki studenckie w przedsiębiorstwach związanych z branżą medyczną.
Absolwenci studiów magisterskich na kierunku inżynieria medyczna będą przygotowani do pracy w takich zawodach jak:
W zimowej rekrutacji 2025 na studia magisterskie Politechnika Białostocka przygotowała 690 miejsc na 17 kierunkach studiów stacjonarnych i 3 kierunkach studiów niestacjonarnych.
Kandydaci do podjęcia studiów magisterskich powinni założyć konto w systemie rekrutacyjnym Politechniki Białostockiej (IRK).
Po uzupełnieniu danych osobowych, powinni za jego pomocą w terminie od 13 stycznia (od godziny 8:00) do 10 lutego 2025 roku (do godz. 23:59) zapisać się na wybrany kierunek studiów magisterskich oraz wnieść opłatę rekrutacyjną (85 złotych za każdy wybrany kierunek).
W przypadku studiów magisterskich stacjonarnych II stopnia kandydaci będą kwalifikowani na podstawie listy rankingowej według oceny uzyskanej na dyplomie ukończenia studiów I stopnia.
W razie przekroczenia limitu miejsc przez kandydatów z tą samą oceną, decydować będzie średnia ocen z przebiegu studiów.
Kolejny ważny termin to 12 lutego 2025 roku, czyli moment ogłoszenia list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia.
Osoby, które znajdą swoje nazwisko na tej liście mają cztery dni (od 13 do 15 lutego oraz 17.02.2025 r.) na złożenie kompletu dokumentów w celu potwierdzenia chęci podjęcia studiów.
Kandydaci na kierunki studiów magisterskich: logistyka oraz zarządzanie i inżynieria produkcji dokumenty składają w siedzibie Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej (Kleosin, ul. Ojca Tarasiuka 2A).
Kandydaci na pozostałe kierunki studiów dokumenty składają w Centralnym Punkcie Rekrutacyjnym mieszczącym się w Strefie Studenta przy Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości (Białystok, ul. Zwierzyniecka 10).
Osoby zakwalifikowane na studia, które tego nie zrobią we wskazanym terminie, zostaną potraktowane jako osoby, które zrezygnowały z chęci studiowania.
19 lutego 2025 roku poznamy pełną listę osób przyjętych na studia magisterskie w Politechnice Białostockiej.
Zajęcia dydaktyczne w semestrze letnim roku akademickiego 2024/2025 rozpoczną się 26 lutego 2025 roku.
źródło: https://pb.edu.pl