„Porozmawiajmy o Profilaktyce (PoP)!” – Podlaski NFZ i UMB zapraszają na cenne spotkanie o zdrowiu – wstęp wolny
Profilaktyka to inwestycja w zdrowie - 22 października (wtorek) od godz. 10:00 w Aula Magna Pałacu Branickich można się spotkać z wybitnymi ekspertami – wydarzenie jest otwarte i ogólnodostępne.
Badania profilaktyczne, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, szczepienia – mogą zapewnić długie życie.
„Porozmawiajmy o Profilaktyce (PoP)!” – ten cykl będzie „lansował” modę na zdrowy styl życia wśród mieszkańców województwa podlaskiego.
„ Profilaktyka jest kluczem do zdrowej przyszłości – chcemy o tym mówić często, głośno i przystępnie – dlatego stworzyliśmy cykl Porozmawiajmy o Profilaktyce (PoP)!, zaprosiliśmy do współpracy naszą wspaniałą uczelnię medyczną UMB i wybitnych ekspertów. Zachęcam wszystkich, żeby 22 października być razem z nami – wstęp na wydarzenie jest wolny” – zaprasza wszystkich chętnych Anna Rzemek dyrektor Podlaskiego NFZ.
„Porozmawiajmy o Profilaktyce (PoP)!” – spotkanie dla zdrowia
Podlaski NFZ i UMB zaprosili do współpracy najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach. O profilaktyce raka szyjki macicy i znaczeniu szczepień przeciw wirusowi HPV opowie prof. dr hab. Paweł Knapp – szef Uniwersyteckiego Centrum Onkologii USK w Białymstoku. Znaczenie kolonoskopii w profilaktyce nowotworu jelita grubego zaprezentuje dr Marzena Konopko – gastroenterolog i specjalista chorób wewnętrznych. Joanna Zabielska-Cieciuch - specjalistka medycyny rodzinnej -uświadomi jak wielka jest rola lekarzy POZ we wspieraniu profilaktyki. A o tym jak zapobiegać nowotworom piersi powie dr Karol Rogowski Białostockiego Centrum Onkologii. Będzie się można dowiedzieć, gdzie w województwie podlaskim bezpłatnie wykonywać badania profilaktyczne, gdzie się szczepić. Podczas wydarzenia każdy chętny skorzysta też z cennych rad stowarzyszeń Amazonki i Eurydyki. Będzie można wykonać bezpłatną analizę składu ciała, oraz ocenić jak bardzo jesteśmy narażeni na dym tytoniowy i smog. Badanie smokerlyzerem, które sprawdza poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, zaproponują konsultanci z białostockiego Sanepidu. Do dyspozycji chętnych będzie również stoisko fundacji Zdrowe Miasto.