Wakacje 2023 w świetlicy socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce

Dodane przez e.rynkowska - pt., 08/09/2023 - 08:58

Wakacje za nami, ale wspomnienia zostaną na długo. Jak co roku dzieci uczęszczające do Świetlicy Socjoterapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce czas spędziły rozwijając swoje pasje i zainteresowania pod opieką wychowawców świetlicy. Przeżyliśmy razem wiele pięknych i niezapomnianych chwil, pełnych energii, humoru a nawet wzruszeń. Dzieci nie zapomniały o koledze, który po operacji obu nóg musiał zostać w domu. Przygotowały mu kolorowy plakat z życzeniami powrotu do zdrowia.

Na zajęciach plastycznych poznawaliśmy nowe techniki, wykorzystywaliśmy różnorodne dostępne materiały, bawiliśmy się kolorem, fakturą, kształtem. Wycinaliśmy, kleiliśmy, rysowaliśmy, zdrapywaliśmy, lepiliśmy, szyliśmy i wiele innych. W ruch poszedł papier, tkaniny, włóczki, bibuła, masy modelarskie, kredki, farby a nawet sól, makarony itp. Powstało wiele oryginalnych prac, których tworzenie dawało nam wiele radości.

Wspólny czas spędzaliśmy na grach i zabawach, przyswajaniu nowych umiejętności społecznych. Były gry sportowe, zajęcia z elementami socjoterapii, czytanie i opowiadanie bajek, zabawy muzyczne, łamigłówki – jednym słowem dla każdego coś miłego. Wychodziliśmy do Parku Miejskiego na plac zabaw oraz do Rodzinnej Strefy Zabaw przy HDK. Odwiedziliśmy Państwową Straż Pożarną w Hajnówce, gdzie zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy strażaka oraz nauczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Odwiedziły nas również sympatyczne Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Przeprowadziły ciekawe zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa. Podczas „Dnia Ulicy Wierobieja” w Świetlicy odbyły się warsztaty rękodzielnicze oraz wymiana zabawek prowadzone przez Fundację Simbiosis wraz z Ośrodkiem Środowiskowej Opieki Psychologicznej i psychoterapeutycznej „Psychologija” w Hajnówce. Świetliczaki chętnie pomagały podczas wydarzenia, zachęcały uczestników imprezy do korzystania z oferowanych atrakcji. Tradycyjnie wakacje zakończyliśmy imprezą taneczną i słodkim poczęstunkiem.

Wszystkim uczniom życzymy udanego powrotu do szkoły i samych sukcesów. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas zapamiętamy na długo.

Dziewczynki huśtają się na huśtawkach.
Dzieci wyklejają kwiaty z kolorowej bibuły.
Dzieci wykonują prasowanki z koralików.
Dzieci bawią się na zjeżdżalni na placu zabaw.
Dzieci stoją przy fontannie.
Dzieci biorą udział w zawodach sportowych.
Dzieci podczas zajęć w sali edukacyjnej "Ognik" Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce.
Dzieci, strażacy i jedna z mam stoją przy wozie strażackim.
Dzieci, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Hajnówce i Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce podczas zajęć dot. zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa.
Dzieci stoją przy radiowozie.
Chłopiec przy zabawkach.
Dzieci owijają książki włóczką.
Dzieci z plakatem wykonanym dla kolegi.
Dzieci podczas słodkiego poczęstunku.
Dzieci oglądają przedstawienie na festiwalu bajek.