Pozyskanie nowych pojazdów do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce

Dodane przez e.rynkowska - czw., 28/12/2023 - 14:09

W 2023 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce otrzymała cztery nowe pojazdy.

Na wyposażenie Komendy PSP w Hajnówce trafiły trzy nowe pojazdy:

• mikrobus Toyota Proace,
  • specjalny lekki samochód operacyjny (SLOP) Kia Sportage,
  • specjalny pojazd terenowy "SHERP", który porusza się po każdym rodzaju podłoża w tym po skałach, bagnach, piasku, śniegu, lodzie oraz wodzie,
  • ciężki samochód ratowniczo- gaśniczy Volvo GCBA 4,1/32.

Pojazdy zostały zakupione:

• ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy wsparciu środków finansowych samorządów i przedsiębiorstw powiatu hajnowskiego,
  • w ramach projektów: "Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach etap V" oraz „Wsparcie Systemu Ratowniczo-Gaśniczego” realizowanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W dniu 20 grudnia 2023 r. uroczystego poświęcenia pojazdów dokonali Jego Ekscelencja Piotr Sawczuk, Biskup Drohiczyński oraz Jego Ekscelencja  Paweł, Biskup Hajnowski.

W/w pojazdy będą służyły do wsparcia operacyjnego i logistycznego prowadzonych działań ratowniczo – gaśniczych, w tym zwalczania  zagrożeń dla środowiska oraz realizacji innych zadań ustawowych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce.

Składamy  serdeczne podziękowania wszystkim podmiotom za okazane wsparcie finansowe przy realizacji zakupu.

Opracowanie: bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce.
Zdjęcia: KP PSP w Hajnówce, Krzysztof Komar.

trzy pojazdy
wyświęcenie pojazdów
zdjęcie pamiątkowe strażaków i zaproszonych gości, duchowieństwo
trzy pojazdy